entry'ler (19)

en muhteşem yiyecek içecek kombinasyonu

kola ve çekirdek.

12 kasım 2014 rosetta nın kuyruklu yıldıza inişi

bizim de marmarayımız var diyen adamlar olmuştur.

kodlab

üniversite örencilerine kitap yazdıran yayın evi. kitabı basarken yazarın tecrübesi var mı yok mu diye kontrol edilmiyor. hatta benim düşüncem kitap basılırken içerik kontrol edilmiyor.

sözlük yazarlarının meslekleri

deytabeyzci.

ben bu yazıyı berberime yazdım

be amuna kodumun her defasında dayandığın yetmiyormuş gibi birde üstüne nasıl keseyim diye soruyorsun her defasında farklı model söylesem de kendi kafana göre takılıyorsun kibarlık olsun diye mı soruyorsun olum nasıl keselim diye? Yoksa sen bu ısı hobi olarak mı yapıyorsun?

şakirt yaz kampı

kırmızı kitap ve Çay partileridir.

kadir mısıroğlu

Osmanlı kimliğini islamın bile onun de tutan, dini bilgisi yezid(l.a) hazret diyecek kadar olan din adamı kılıkli dün adamı.

sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

Sql Server 2012 programlama ve yönetim kitabı.

sevilmeyen adamın evladı olmak

babanı da sevmezdim esprilerine maruz kalacaktır.

yazarların tavsiye ettikleri siteler

http://binedir.com/

ms sql server 2012

dunyanin en yaygin kullanılan iliskisel veritabanı yönetim sistemidir.

arabesk dinleyen insanlar

Her insanın hayatını bir döneminde icinde yer aldığı grup.

ingilizler in bitmek bilmeyen türkiye düşmanlığı

her defasında hindi espirisi yapmalarıyla sonuçlanmaktadır.

ikimizde beni çok seviyoruz

seni seviyorum cümlesine bende dedikten sonra yapılabilecek açıklama olabilir.

bir erkeğin bir kıza söyleyebileceği en güzel söz

anana sor bakalım damat falan lazımmıymış.

her fırsatta türk kadınına bok atan tipler

kedi uzanamadığı ciğer onu oraya kim koydu laa dermiş.

bir erkeğin bir kıza söyleyebileceği en güzel söz

sana benzemek, senin gibi düşünmek hoşuma gidiyor.

milletvekillerine 50 bin lira ek bütçe verilmesi

aslında olması gereken bir uygulama. zira ellerinde böyle bir bütçe olmaması onları haksız kazanç yoluna sürükleyecektir. Aklıma zamanın ötesinde ingiltre'de var olan bir uygulamayı getirdi. O dönemlerde hakimlere maaş verilmezmiş boş çeki defteri tahsis edilirmiş ve her ay hakim ihtiyacı olan kadar meblaayı bankadan çekmek adına çek yazarmış kendisine ki bunların limit sınırlaması da yokmuş Fakat kullananların hakim olmasından mütevvellit herkes ihtiyacı kadar yazarmış genelde. Yolsuzluğun önüne geçmek adına mantıklı bir adım olmasına rağmen birgün bir hakimin aklına gelmiş acaba gerçekten limit yokmu diye düşünürken çek defterine 2 milyon sterlin yazmış ve tahsil için devlet bankasına gitmiş. banka görevlisi şaşırmış ve o şaşkınlıkla adalet bakanlığını aramış. Adalet bakanına haber ulaşınca bakan sebep sormadan istenen parayı verin demiş. Para hazırlandıktan sonra hakimine teslim edilirken hakim bu paraya ihtiyacı olmadığını sadece bu parayı alıp alamayacağını denemek istediğini söyleyip parayı geri iade etmiş. Bir hafta sonra hakim görevinden alınmış. itiraz ederken de parayı almadığını söylemesine rağmen adalet bakanı para için değil ingiliz adalet sistemine güvenmeyip test ettiğiniz için görevden alındınız demiş. Gökten üç elma düşmüş mutlu mesut yaşamışlar.

insanları içici yapan detaylar

üzgünüm diye içmek, sevinçliyim diye içmek.. (bkz: içmek için bahane aramak)