bugün

bir hikikomori'yi ve onun içinde bulunduğu anti-sosyal hayattan kurtarmaya çalışan bir kızı anlatan mükemmel bir anime. çok oyun oynuyorsanız, yeterince sosyal olamıyorsanız ve pc başında saatleriniz geçiyorsa izlemenizi tavsiye ederim. ben kendime bir çok ders çıkardım.

he bi' de bazen çok komik bazen de çok duygusal. genelde psikolojik bir anime.
hayatımda izledigim en iyi animelerden birisi. izlerken insanda büyük etkiler bırakabiliyor. türü slice of life ve psikoloji tarzında araya katılan komedi,ask unsuru tadından yenmez bir anime yapmıs kendisini.
işten eve, evden işe, haftada dört kez antrenmana gittiğim, kalan zamanımı internette harcadığım zamanlarda izlemeye başladığım, hayatımı sorgulamamı ve meslek değiştirmemi sağlayan, aradığım insanı bulmamı dolaylı yollardan sağlayan mükemmel anime.
sosyal fobi den kaynaklı hikikomori'yi anlatan anime.
son bir bölümüm kaldı bitirmemek için izlemiyorum.
(bkz: welcome to nazım hikmet kültür merkezi)
2 sene önce izlediğim ve hayatımı değiştiren anime. asosyal bir gencin hikayesini anlatır. "ulan ben ne yapıyorum" dememi sağlamıştır.
bu arada keşke misaki gibi bir kız olsa dedirtir. http://www.youtube.com/watch?v=qcjLT-EOrPA
overrated.
Fazla kimse bilmese de çok kaliteli bir animedir. izlediğim en iyi animedir.

Gece gece nerden aklıma geldiyse
bir anime*
görsel
bende yeri ayrı olan animelerden biri. arkadaşımın tavsiyesi üzerine başladım ve 2 günde tüm bölümlerini bitirdim. Ana karakter satou tatsuhiro 22 yaşında, 4 yıl önce üniversiteden atıldığından beri gerekmedikçe evden çıkmayan, tek başına yaşayan ve hiç arkadaşı olmayan biridir. (bkz: hikikomori) . Hayatını ailesinin gönderdiği harçlık ile idame ettiren Satou birgün içinde bulunduğu durumun NHK'nin bir komplosu olduğunu düşünür ve harekete geçmeye karar verir. O esnada çalan kapıyı açtığında ise karşısında şemsiyeli tatlı bir kız(misaki) ve yaşlı bir kadın görür, kadının elindeki hikikomori özel sayısı dergisini gören satou hırçınlaşır ve sinirle kapıyı kapatır. Değişmeye karar vermiş olan Satou part-time bir iş bulmak için evden çıkar ama işyerinde karşılaştığı kişiyi görünce işler iyice karışır. Spoiler olmaması için daha fazla detaya girmeyeceğim. Bu animeye bir şans vermenizi tavsiye ederim.

Animede geçen bazı tanımları kısaca açıklamak gerekirse;
Hikikomori: Kendini toplumdan soyutlamış, ailesi ile bile iletişim kurmayan, çalışmayan, hayattan bir beklentisi kalmamış olan kimse.
NHK: Gerçek bir televizyon kanalı olmakla birlikte Satouya göre açılımı 'Nihon Hikikomori Kyoukai' olan ve gençleri kaliteli animeler ile asosyal yapmayı amaçlayan gizli örgüt.
NEET: Not in education, employment or training.
Freeter: Genelde öğrenci ve ev hanımı gibi çalışmayan insanlar için kullanılan bir terim.
Natsucomi: yazları açılan anime,manga,oyun fuarı organizasyonu.
Fuyuucomi: natsucominin kışları yapılan versiyonu.

görsel

opening: http://www.youtube.com/watch?v=hHs5AjAvFoA
Yaaa canım animedir kendisi. Öyle olağanüstü özellikleri olan insanlar dünyayı kurtaran liseliler yok. Gerçek hayatla daha çok bağdaştırılmış bir seri. Verdiği dersler gerçekten çok güzel.

Ah satou..

Unutmadan puru puru pururin..
yaş 22, üniversiteden atılma, işsiz, 4 yıllık hikikomori, kız yok, cesaret yok, gelir yok.
görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

Hemen başlayın derim : http://www.turkanime.tv/v...elcome-to-the-nhk-1-bolum
Gündemdeki Haberler