bugün

entry'ler (351)

kuranda ramazan bayramı diye birşey olmaması

evet bu başlığa da "bir şeker araştırmacısı" olarak geldim * kuranda ayrıca zannediyorum"şeker" de yok! çünkü şeker neredeyse 1000 yıl sonra bulundu.. ve aslında sağlığa çok zararlı.. islami felsefe kurulurken şeker de olsaydı alkol gibi o da yasaklanırdı.. zira alkol yasağı da yok kuranda.. ama zararı var biliyoruz beyni küçültüyor filan.. ama şeker de öyle zararlı aynı şekilde karaciğer yağlanması yapıyor...

gerçekten incelemek lazım, bilenler bilir ...

bu arada oruç evet faydalı ancak başlangıcı sonu, yok ramazanda tutulması lazım gibi şeyler kültüre sonradan yerleşmiş kabul edilmiş.. kurandaki kelimeler değişmediyse bile yeni anlamlar yüklenmiş islam felsefesi gelişirken...

evet oruç faydalı, ama eziyetegerek yok.. ben hergün aralıklı oruç tutmaya çalışıyorum ama geceleri * ve gece çay ve su içmek de serbest hatta kahve falan da öyle :D

dolayısıyla şeker bayramı ramazan bayramı yok, bunun yanında kuranda "şeker" de yok çünkü o zamanlar şeker yoktu *

sevgiler...

flat earth society

ironi falan değil, dinle de ilgisi yok olayın...

ben de düz dünyayı destekliyorum.. biraz araştırırsanız öğrenirsiniz ama "flatearthsociety" biraz kontrollü bir karşıtlığa dönüşmüş durumda...

ama dünya düz gülmeyin açık fikirli olun *

penguenler hz nuhun gemisine alındımı

çok hoş soru gerçekten ... aslında tarihi hiç bilmiyoruz, gerçeği... Alınmıştır elbette.. çünkü Nuh'un gemisi bildiğiniz gibi gemi olmayabilir.. birer çift belkş dna bilgisi (metaryel düşünürsek) alınmış olabilir. Allah bilir...
kaç yıllık tarih yazılı? 4000 bile yok...

sonra 30,000 yıllık iphone bulduk mağarada donmuş diyen bilime ben nasıl güveneyim.. belki hakkaten tarih o kadar da eski değildir.. ne biliyoruz? bilmediğimiz kimyasal olaylar olabilir, neler neler.. Allah herşeye kadirdir...

soru cevap halinde konuşan insan

mesela ben.. sorgula cevap ara devamlı beyin jimnastiği yap

ateistleri dinsiz zannetmek

bilime inanç da kör inanç çünkü dini sorgulayabilirsin ama bilimde soru sormak zinhar yasaktır kelle gidebilir * dünya nasıl yuvarlak kesin kanıt yok? gökyüzü neden mavi gerçek yanıtı yok.. neden? çünkü bunları daha 1. sınıfta doktrinle öğrendik.. sorgularsak aptal ve cahiliz demektir...

bunu sorgulamamak ateist dinidir evet

kıblenin yanlış olması cerhaape zihniyetindendir

yanlışı mı olur.. bakın haritadan.. ama gerçi haklısınız haritalar yanıltıcı biraz ama biz şanslıyız yakınız çünkü *

ak partiye oy vermeyip hizmet bekleyen insan

zaten boşuna bu kavga kime oy verirseniz verin sonuç değişmez ki... oy vermemiz Atatürk zamanındaki gibi değil.. sadece bize özgürlük yanılgısı veriyor... ana partiler meclistekiler zaten başkalarının emrinde... ya düşünün koskoca ülke yoksa başka liderler çıkamaz mı? izin verilmiyor ki kurulan diğer partilere...

çirkin kız çirkin erkek birlikteliği

insanın ruhu güzel olmalı.

kıyamet ne zaman kopacak

2017de büyük olay var, 2023te kesinleşecek de ondan sonra ne zaman kopar.. 20-21 yıl sürer heralde.. ama ondan sonrası biraz daha zor gerçekten Allah yardımcımız olsun... 2043-2044 belki.. tahmini elbette...

1991 doğumlu olmak

simetri hastalığı olabilir ya doğdupu yıl bile simetrik bir de 2002 doğumlular daha 14 yaşında onlar büyüycek daha onlar öyle olcak simetrik :D 2021 doğumlular

evlilik programı izlemiyorum yalanı

ya izlemek o kadar rahat olmak ve bu yalanı söylemek isterdim ama o kadar çok artık izlemek istediğim şey var ki başka ve araştırmak isyorum .. dizi falan izleyemiyorum oysa izlesem biraz mola olur ama yook çok video var bir de ben de video hazırşıycam vs... ooff

nihal atsız ın yazar sayıldığı galaksi

galaksişler öteki galaksiler vs ne hayali şeylere inanmışız senelerdir *

dinle ilgili entry girince eksi yemek

bilimsel doktrinin korkuttuğu insanların hareketidir.. dinden korkuyorlar çünkü gerçekse diye içlerini yiyor içleri * çünkü içimizde biliyoruz Allah'ı ne yaparsak yapalım.. şeytan o kadarını başaramadı demek ki...

din vs bilim

dine inanmadan bilime bakarsanız ohooo böyle devasa inanılmaz bir büyüklük içinde bir toz tanesinde yaşıyoruz ve hiçbir önemimiz yok.. dünya yuvarlak bir hapishane biyere gidemeyiz yaşarken ve yaşarken ne yaparsak yanımıza kârdır. ölünce gerisi yoktur bilimsel olarak.. ha buna inanmayanlar için yeni versiyonda reenkarnasyon var sadece.. ve biz toplu bilinciz.. bu kabul.. üst bilince bağlıyız bu da kabul.. ama üst bilinç diğer bizim bilinçlerimizle iletişime geçecek kadar bilinçli olamaz, dinler yalandır der bilim..

ve dini kitaplar ne savunuyorsa muhakkak tersine inandırmak amacındadır... Dünya düz değil yuvarlak...evrim teorisine göre insan sudan yaratıldı oysa ki topraktan yaratıldı dinlere göre... aklımda kalan birkaç şey...

Dinin bilimi engellediği görüşü tamamen kandırmacadır... Sorgualamdan her denene inanmaktır engellemeyi getiren şey ve Bilimin kendisi şuanda sorgulamayı yasaklayan bir çıkmazın içerisindedir.

Bizin dinimizde bakarsanız dini kitabımız birçok soru içemektedir... Çünkü Allah düşünmemizi tavsiye etmektedir.. Düşünün * Sorgulayın ya ben bu uzaya çıktık diyolar hani nerede neden hiçbir bilgisayar animasyonu olmayan film yok diye sorun? herleyi sorglayın.. Allah sorgulayanları sever, çünkğü gerçek sorgulanmaktan çekinmez ki.. sadece yalancı bilim insanları korkar sorulardan ve kavga eder...

yazarların hobi ve fobileri

komplo teorisi araştırıyorum ve birçoğu dokğru araştırın, uyumayın.. hobim bu *

yazarların öldükten sonra geriye bırakacakları

zaten öldüysek ve burası öteki dünyaysa... diye aklıma geldi... gerisi yok olabilir yani...

zuhal topal la izdivaç

bunun programında zaten çiftlerin buluştuğu yer damalı yüzey.. evde görünce hep uyarıyorum damalı yüzey (izlemeyin bunu demektense açıklıyorum bıksınlar diye *
damalı yüzey, boyutlar arası geçişi simgeler ve illuminati işidir.. damalı yüzeyi (siyah/beyaz) birçok filmde görebilirsiniz.. şu meşhur satanist eyes wide shot ki halen izlemedim ne tembelim izlemek lazım:D ama biliyorum iluminati şeytani simgelerini vs...

yani damalı siyah beyaz kare yüzey görünce bilin ki kötü niyetli bişey var.. ha matrikste de var damalı yüzey boyutlar arası geçiş vs.. o da çok iyi değil zaten kötü niyetli ama 1. filmindeki bazı şeyleri iyi insanlar da referans alıyor sıkıntı yok ... elbette halusinasyonda yaşamıyıoruz ...ama matriks ekonomik sistem...

evlilik programında damalı siyah beyaz yüzeyde buluşmalarını bana kimse iyi diyemez.. kesin senaryo da vardır herşey vardır inanmayın illuminati işi.. zaten Türkiyede hangi kadın o kadar rahat konuşur.. hangi erkek.. sapıkça sözler var sekse gönderme yapan sanki insanlar seks için evlenir gibi msjlar... 20li yaşlarındaki gençlerin beyni yıkanıyor.. oyuna gelmeyin evet hepsi oyun

damalı yüzey var bir kere yaa :D

zuhal topalla izdivaçta damalı yüzey var.. ve boyutlar arası geçiş masum bişey değil kesinlikle.. hem gözü alıyor estetiği de yok ne diye yapmışlar di mi düşünün simgesel anlamını...

illuminatiyle izdivaç.... yok yok iyi değil...

paralel yapı

illuminatiymiş paralel diyolar...

rap denince akla ilk gelen isim

kartel 1 numara en büyük *

ateist olunca allah a zarar verdiğini sanan ergen

zaten bu önerme çok anlamsız Çünkü ateistse Allah'A inanmıyor ki.. inanmadığı bişeye zarar verdiğini nasıl düşünsün :D DD
inanıyor demek ki *