bugün

3 saatlik uyuyup kalkabiliyosan iyi kardeşim.
Fazlasi zarardir.
2 saat uykuyla bile dayanabilirsiniz.
1 saat neyinize yetmiyor.
sen uyumazsan herkes uyumaz ve herkes uyumazsa 24 saat boyunca adaletsizliğe, eşitsizliğe ve kapitalizme maruz kalarak çalışmak zorunda kalırsın.

uyanık olmak herkesin uyuduğu zamanlarda güzeldir.
Yapacağınız işe göre değişir akşama kadar tek yaptığınız sadece dünyada bir hacime sahip olmaksa uyuyun.
bir süre boyunca 4 veya daha az uyudum ve vücuda teorideki gibi yetmiyor ve organ yetmezliği başlıyor. çok şükür bende olmadı ama birkaç günde bir bir iki saatlik bayılmalar oluyordu.
Kaan kuralin da dediği gibi,
"Uyku haklarımın hepsini ölünce kullanmak istiyorum."

Nerede okuduğumu animsamiyorum fakat,
"Uyku, ömrumuzden gidip yaşımıza eklendiği halde yasayamadigimiz zaman dilimidir." Boyle dusunen kesimde var ki ben de bu kesimin icindeyim.
vücut öyle demiyor ama.

Kanser, kalp hastalıkları, tip 2 diyabet, enfeksiyonlar ve obezitenin uykusuzlukla bağı var.

Vücut saati insan bedeni üzerinde oldukça önemli etkilere sahip.

insanın tetikte olma yeteneğini, ruhsal durumunu, fiziksel kuvvetini ve hatta günlük ritm içerisinde kalp krizi geçirme riskini dahi etkileyebiliyor.
yıkıkların kendini çekici göstermek için söylediği şeydir.
zaman kaybından çok evrimsel yapımız gereği bir gereklilik aslında. her gece felçli ve bilinçsiz bir hale geliyoruz. beynimiz devamlılığını sürdürebilmek için bizi uyumaya zorluyor. aslında yaptığı şey evrensel çapta artan entropiye karşı koymaya çalışmak yani olabildiğince uzun süre hayatta kalmak. insan değil de başka formda evrimleşmiş akıllı türler olsaydık belki de uyumaya ihtiyacımız olmayabilirdi ve bu karşı koyuş başka bir şekilde gerçekleştirilirdi.
Rüyaların ne kadar kıymetli olduğunu henüz anlayamamış ya da hiç rüya görmemiş birinin ortaya atmış olduğu düşünce.

Sorsan bunu düşünen adam çok zekidir. 8 saat uyuyan aptaldır falan filan.

Oysa o rüyalarda 2. Bir hayatı yaşamak ve sınırların olmaması, ölüp dirilmek, uçmak, belki yaratmak... bunlar özel şeyler. Özel olan şeyler zaman kaybı değildir.
ahahahah bir bunlar, bir de sabah 5te uyanırım tayfası.

uyumadınız da naptiniz ansna?

bilimin sesi: uykusuzluk yaşayan insanlar, uyku örüntüleri düzenli ve yeterli olan insanlara göre daha yüksek erken ve ani ölüm riskine sahiptir.
uyumadığın süre zarfında zamanını verimli geçiriyor musun ki?
Özellikle şu salgın gibi felaketler kapıya dayanmışken doğru bir tespittir.

Olm allah korusun işler daha fena olursa komple, sürekli uyuyacağız zaten. Her ne kadar fakir olup evden çıkamasakta şu dünyada ayakta 2 saat fazla geçiririm amk.
güncel Önemli Başlıklar