entry'ler (11)

sürekli duymaktan bıkılan sözler

okuyum oğlum okuyun ne bulursanız okuyun, sıkı can iyidir, hep amerikanın oyunu bunlar, hep bilgisayarda yapıyorlar bunları... uzar gider.

tanım: nefret edilesi sözlerdir. maalesef ki ramden konuşur genelde bu abilerimiz.

ilhan cavcav

bir futbolcudan birde undan çok iyi anlarım diyen kulüp başkanıdır. un ile futbolcu arasında nasıl bir korelasyon vardır tartışılır.

palyaço

komiklikli, şakacıklı insanlardır. kırmızı burunlu, koca ayaklı falan olup çolun çocuğun dikkatini bızıklarlar lakin bunların birde ulusta konumlananları vardır. işi severek yapmadıkları her hallerinden belli olan bu bünyelerin ayaklarında sivri burunlu iskarpinlere dahi rastlanabilir. maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisinden ufacık bir yer için, yağız delikanlıyı palyaço yapan kapitalizm utansın...

felipe melo de carvalho

çokomel gibi yumi yum gibi ismi olan adam. adına bakmayın ivan gennaro gattuso'ya bile posta koymuşluğu vardır. bu sezon çok adamı haşat edeceğe benziyor. oyunculuğuna gelince; fiorentinada oynadığı dönemde belkide mevkisinin en iyisi olacak gibi görnüyordu ki akabinde de juve'ye 20 milyon euro gibi bir rakama transfer oldu. ardından yükselen beklentilerin altında ezilince yılın bidonu seçildi. bidon midon hikaye anacım insan olsun insan... neyse bu abimiz iyi bir kesici ve sert oynamayı seven bir oyuncudur (bkz: vural korkmaz), çok iyi top kullandığı söylenemez ama mustafa sarp ya da barış özbek'e kıyasla george best gibidir. bu sezon galatasarayda 10 numaralı formayı giyecek olan isimdir.

bülent ersoy

bir zamanların yasaklısı, günümüzün divası. cinsyeti hakkında bir ton tartışma döner. son günlerde ziynet eşyalarını tema ya bağışlayacağı şeklindeki haber doğruysa, memleket 2 yıla kalmaz amzonlara döner allahıma!

berlin duvarı

üzerinde neredeyse her dilde yazılar yazılmış olan bu duvarda "samsunlu nuri zikemeden dönüyorum" şeklinde bir ifadenin de yer alıyor olması da yurdum insanının durumunu, niteliklerini ve önceliklerini net bir şekilde özetliyor sanki.

rafael nadal

7 yıllık profesyonel tenis kariyerine bir çok başarı sığdıran ispanyol tenisci. bunlardan önemli olanları şunlardır; 2004 olimpiyat şampiyonluğu,4 kez roland garros, 1 kez wimbledon ve yamulmuyorsam 1 kez de avustralya açık.

(bkz: rafa)

soyut padisah

ferhan şensoy harikası bir tiyatro oyunudur. sık sık dönemin siyasilerine ve yakın tarihe göndermeler yapan oyun, ferhan şensoy'un mizahi zekasına da hayran bırakır.

-ya senin bu yaptığın macun bir boka yaramadı.
-yapmayın hünkarım. ben parmağıma bulaşanı yaladım, üç gündür şimendifer gibiyim.

-bizim padişahımız he man'i döver mi?
-döver tabi
-nasıl dövecek ki ? o çok güçlü
-allah yardım eder
-allah he man'e yardım etmez mi?
-tövbeeeee!!

christoph waltz

tarantino'nun sinemaya kazandırdığı değerdir. ilhan cavcav'ın futbolda yaptığını, tarantino sinemada yapmaktadır. soysuzlar çetesi adlı film ile karşımıza çıkarttığı waltz, "ss subayı albayı hans landa" tiplemesiyle adeta izleyenlere parmak ısırtmıştır. bunun yanında 4 ayrı dili aksanlı bir şekilde konuşabilme yeteneğine sahip olan oyuncu, ilk uzun metrajı ile en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında hem oscar'ı hemde cannes'ı kucaklayarak bir translater olmadığını da kanıtlamıştır. bu kadar yetenekli bir oyuncuyu izlemekten yıllarca neden mahrum bıraktın tanrım bizi.

nur yerlitaş

vatoz balığı gibi kadındır vesselam. tim burton bile böylesini hayal edemedi, pes! doğrusu... soyadını duydukça bana hamza yerlikaya'yı çağrıştırıyor bu kadın kesker alaka tabii ama öyle oluyor valla.

ertesi gün hapı

iki seçenek sunandır. şöyle izah edeyim;

ya ertesi gün hapı yutarsın ya da ertesi gün, hapı yutarsın...