bugün

entry'ler (46)

cumartesi gecesi parasız olmak

Öğrenci insanının haftalık harçlığının bittiği gündür.

sözlük yazarlarının hayalleri

(bkz: yazarların ütopyaları)

sözlük yazarlarının takip ettiği bloglar

http://magenta-91.blogspot.com/

kızların yakışıklılık tabirleri

analar neler doğruyor böyle.

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

dedemin insanları.

final kağıdına tır resmi çizen öğrenci

hep istenileni yapmaktan vazgeçip artık kendi istediğini yapan ve bunun için hiç bi korkusu olmayan öğrencidir. Aslında bir çoğumuzun yapmaktan korktuğunu yapan öğrencidir.

çocuklarla girilen komik diyaloglar

8 yaşındaki yeğenimin sorusu:
-hala sen hani 6 yaşındayken bi olay yaşamışsın hatırlıyor musun?
+çok küçüktüm nasıl hatırlayım.
-ama ben hatırlıyorum ?
+ lkjsddswr

dedemin insanları

Filme giden bir çok yazarında bahsettiği gibi film beni de içine aldı ve hapsetti. Bende kendimi o ailenin bir bireyi gibi hissettim. Sonra kendimi hüngür hüngür ağlarken buldum. Bir an kendimi gördür, napıyorsun kızım kendine gel dedim ve derin bir nefes aldım. Sonra aklıma dedelerim ve anneannem geldi. Yine ağladım. Neyse ki ışıklar açılmadan gözyaşlarımdan eser bırakmamayı başardım. Çağan Irmak yine yapacağını yaptı bize..

sözlük yazarlarının hayalleri

Cennete girmek.

ateistlerden müslümanlara tavsiyeler

Saçma bir başlıktır. Müslümanlık ateistlerden tavsiye alabilecek kadar henüz düşmedi. Bu çağda ezanın okunmasından şikayetçi olan arkadaşa söylerim: islam evrenseldir. Müslümanlık konusunda bizi cahil görüyorsun ancak henüz bu gerçeği bilmiyorsun. Kuran'da ezan yokmuş madem peygamberimiz ne güne duruyor. Onun söyledikleri biz müslümanlar için boş şeyler değildir. Ezan neticede bir namaza çağırıştır ve bir çok müslüman ezan ile uyanır ve ibadetini gerçekleştirir. Zaten geri kalan yazılarda saçmalığın danizkosudur.

laz kürdün deniz görmüş halidir

Laz ile Kürdün aynı cümle içinde bile olması tehlike arz eder. Lazların kürtlere kız vermesi çok nadir olaydır. Kürtlerden en çok nefret eden lazların olduğu apaçık ortadadır. Hatta en iyi Kürt ölü Kürt gibi cümleler çok kullanılır. Bir kürdün karadenize gelip kürdüm ben diyerek ahkam kesmesi kadar cesaretli bir kürde rastlanılmamıştır.

yazarların ütopyaları

Benim ütopik dünyamda para yok.

yazarların ütopyaları

insanlar suda nefes alabilmektedir benim ütopyamda.

yazarların ütopyaları

Gerçekleştirilmesi mümkün olmayan fikir, düşünce, tasarım vb.kısaca; kendi dünyalarıdır.

günde beş posta ezan dinleme zorunluluğu

Müslümanların namaza çağrısıdır. Yüzyıllardır müslüman ülkelerinde okunur. Ateistler kendi dinlerine saygı bekliyorlarsa, önce bizim ezanımıza saygı duymayı öğrensinler. http://www.youtube.com/watch?v=qKUVtq0M0j4

soru işareti

Soru işareti benim.

doğum gününde hediye alınıp yine mutsuz olan kız

Kıymet bilmeyen kızdır. Benim bugün doğum günüm ama hiç hediye almadım henüz. Ama beni seven insanların beni hatırlayıp doğum günümü kutlamaları beni çok mutlu etmeye yetti, arttı bile. Kızlar meselesi değil kişilik meselesi denmeli buna.

tanrının türkiye ye adaletsiz davranması

Küçük kıyametlerin, büyük kıyamete habercisidir.

şanslı masa

Kulağına taktığı kulaklığı karşısındakinin nasıl görmediğini düşündüren programdır.

bir japon un türkiye de deprem sonucu ölmesi

Çok acı bir olaydır.