bugün

entry'ler (22)

istanbul arkeoloji ve sanat tarihi öğr sempozyumu

aylardır düzenlemek için benim de emek verdiğim sempozyumdur. bu seneki üçüncü olacak. arkeolojiye sanat tarihine ve benzer disiplinlere gönül vermiş herkesi bekleriz. sunum yapmak isteyen arkadaşların bildiri özetlerini 15 ocak 2018 tarihine kadar göndermeleri gerekmektedir. sempozyumumuz 1-3 mart 2018 salt galata'da. çıkın çıkın gelin

hdp

Ortalıkta Hdp akpyle anlasti bidi bidisi yapacak arkadaslara duyrulur;
HDP'liler tutuklu milletvekillerinin tutukluluklarından dolayı yasama görevlerini engellendiği gerekçesiyle oy kullanmama kararı aldı. Boykot kararı sadece Genel Kurul'da teklif üzerine gerçekleşecek oylama için alındı. Referandum için değil. Boykot ikinci tur oylaması için masadaki bir seçenekti. Böylelikle olası bir "evet" firesinin de önünün de alınmış oldu. Ayrıca daha 5 ay önce temsilcilerimizi hapse atmak için işbirliği yapan kimselere hesap verme zorunluluğumuz yoktur.
Şimdiden bilmeden konusmaya baslamamız icin ufak bir bilgilendirmedir. #HAYIR

9 ocak 2017 anayasa değişiklik teklifi görüşmeleri

Ortalıkta Hdp akpyle anlasti bidi bidisi yapacak arkadaslara duyrulur;
HDP'liler tutuklu milletvekillerinin tutukluluklarından dolayı yasama görevlerini engellendiği gerekçesiyle oy kullanmama kararı aldı. Boykot kararı sadece Genel Kurul'da teklif üzerine gerçekleşecek oylama için alındı. Referandum için değil. Boykot ikinci tur oylaması için masadaki bir seçenekti. Böylelikle olası bir "evet" firesinin de önünün de alınmış oldu. Ayrıca daha 5 ay önce temsilcilerimizi hapse atmak için işbirliği yapan kimselere hesap verme zorunluluğumuz yoktur.
Şimdiden bilmeden konusmaya baslamamız icin ufak bir bilgilendirmedir. #HAYIR

hüsnü arkan seven yazarlar kulübü

hoşgeldin dışında şarkısını bilen var mı yukarıya yazanlardan acaba ? Hüsnü abim seni çok seviyorum da aşırı içip sahneye çıkmasan keşke söyleyemiuon çimki :(

duman vs mor ve ötesi

aynı türde müzik yapmıyorlar ama sizin bunu bilecek kadar kapasiteniz yok so başlık açılmış.

neden bizim bir justın bieber ımız yok

lets say tövbe altogether.

cem karaca abartılmış balon bir şarkıcıdır

abartılmış ya da balon olarak nitelemem fakat sahnede parka diye bağırıp konser bitince mercedese binmeye benzemez direnişçi olmak. Yaptığın (tabi sonradan bıraktığın) müzik hayat görüşü belirtiyorsa ona göre yaşamak lazımdır. Tutarsızlıkları olumlayabilecek kadar lüks bir mücadele değil şarkılarının sözlerinde anlattığı.

kurdistan

başaracağız mutlaka başaracağız.

hoşlanılan kişi olamamak

nedense hep lisede başa gelen durumdur. Ya insanın gözünün çok yükseklerde olmasından ya da gerçekten etrafta sizi hak etmeyecek insanlar birikmesinden kaynaklanır.

hoşlanılan kızın sizi görünce polis çağırması

muhtemelen sizden kaynaklanan bir sıkıntının size geri dönmesidir.

kürtler neden devlet kuramıyor

med imparatorluğundan bihaber olanların açacağı başlıktır.

basın özgürlüğü

özgürlük kelimesinin geçtiği başlıklar açmak için yanlış ülke. Zira buraya bi şey yazınca özgür vs olmuyorsunuz. Sad but true.

2017 türkiye iç savaşı

çıksa bile bizim başarılı olacağımız savaştır.

edit: başarı derken serkeftin olan.

otostop çekmek

her zaman özensem de anksiyete sebebiyle asla yapma cesaretini kendimde bulamadığım seyahat kültürüdür. Kendimi bildim bileli parasız bir öğrenciyim sanırım sadece 2 defa çok kısa mesafeler için çekmiştim.

lahmacun gömmek

birazdan evdekilere dönüp lehmacun mu gömsek yav diyip ardından gerçekleştireceğm eylemdir.

lahmacun yiyenlerin köylü ve kıro olması

ooh yine köylülüğüm onaylanmış. Savulun köylülük övmek üzereyim.

hancı bana nutellalı ekmek getir

peripella ile tanışma fırsatı yakalayamamış Tarkan'ın kuracağı cümledir.

kyk yurt cezaları

Büyük ihtimalle çoğu adil olmayan cezalardır. insanların kendilerini savunmasına izin verilmeli.

90 lar deyince aklınıza gelenler

1980 leri taklit etmeye çalışan yeni nesil.

azerbaycan

Ermenistan ile sınır komşusu olan ülke. Araları pek iyi değil.