bugün

entry'ler (11)

akrep burçlarını asit kuyularında yok etmek

Akrep burcu dövmesi yaptırdım ben. altına da dikkat aşık olmayın yazdım daha ne yapayım.

kapı önüne ayakkabı koyma yasağı

Şehirleşme ile beraber, ortak site ve yapılarda yaşamanın getirdiği problemlerden biri kapı önünde ayakkabı çıkaranlar. sonunda yargıtay tarafından üzüldü.

Yargıtay ortak yer kabul edilen kapı önüne konulan eşyaların, yerin amacı dışında kullanılabileceğini bu yüzden el atmanın önlenmesine hükmeden mahkeme kararını onayladı.
ilgilenenler için 20. Hukuk dairesi 2018/4163 E, 2018/6041 K.
bu taraflı tarafsız tüm basın organlarınca haber olup aynı şekilde yorumlandı.

Kat mülküyeti kanunu iki komşu arasında kuralları belirlemiş komşuların birbirlerine karşı yükümlülükleri var kapımın önü istediğimi yaparım deme hakkı yok tek tük bu karar muhalefet eden varoş ortamdan henüz kurtulamanış kişiler olsada. Sulh mahkemesine dilekçe verip komşunuzun yayılmasını önleyebilirsiniz. Dava dilekçesini ortak yere el atmanın önlenmesi talebi şeklinde verip delilleri eklediğinizde hakim gerekirse bilirkişi atayıp inceleyip karar verir sitelerde zaten koridrolar ve kapı önü ortak yerdir hatta kapılar ve balkon duvarları bile ortak yerdir ana taşınmazın bölümleridir bilginiz olsun cam balkon taktırmak istediği yere klima ünitesi takmak binanın şekil ver görünümünü bozulmasının önlemek içinde dava açabilirsiniz. Avukat şartı yok.

Komşunuzla asla tartışıp kendi kafanızı ağrıtmayın varsa site yöneticisinden uyarı yapılmasını isteyin çünkü bu görev site yönetimindedir binayu korumak ortak yerlerin kullanımını düzenlemeye mecburdurlar.. Sonuç alamıyorsanız direk mahkemeye gidin.

aldatan kadınlar

Aldatmak nedir bu fiili doğru kullanıyormuyuz. Yani söz gelimi iki çift den birinin diğerine sorumluluğunu bırakıp başka birine ilgimi
duymasıdır. Burada üçüncü kişi nin durumu nedir. Çiftlerden biri canı sıkılıp üçüncü tekil şahısa bir başvurusumu vardır. yoksa üçüncü şahıs
bu çiftlerden birini aldatmışmıdır (baştan çıkarmışmıdır). insan hem aldatıp hemde aldatılmış olabilirmi.
yani bir kişi ya aldatmıştır yada baştan çıkarılmıştır. Birinci şahısın durumu ikinci şahısı kaybetmiş olmasıdır her halikarda kaybeder.

Meseleye baştan çıkaran baştan çıkarılan olarak bakarsak 3 şahıs arasında şuç dağılımlarını bölüştürebiliriz.

kadınlar

Doğurabilme yeteneğine sahiptirler. Aslında erkeklerden tek farkı budur.
Bunun dışında erkek kadın aynıdır sadece biyokimya yapımız nasıl davranacağımızı, nasıl bir fiziksel görünüme sahip olacağımızı belirler
Nerdeyse kadın gibi erkek. Neredeyse erkek gibi kadında vardır.

annelerdeki inanılmaz mantık hatası

Annelerin en büyük hatası belki de bizi doğurmak olmasın. Daha sonra da ömrü boyunca bu hatasını kabullenmeyişi. Hep doğum günlerinde iyiki doğdun derler ya bize. Yahu doğduysak maden okadar iyi gidip şu kadına hatta babama teşekkür edin değilmi.

sözlük yazarlarının itirafları

Neden bilmiyorum Akp ye bir kere oy verdim..

40 yaşına kadar dinsiz olmak sünnettir

Kaç yaşında öldü bilen varmı aynı zamanda ölürseniz cenente mi girersiniz?

yay burcu kadını

Bir yay burcu kızına acırım.. herşeyi hakkederler en iyisine laiktirler ama yay burcu olmak kaderleridir
Birde yay burcuna aşık erkeklere acırım kaderdir ama geçicidir. ömrünüzün bir kısmını yaşamamış kabul edip rahatlayın gitsin.. Bir dahada yay burcu kadınına aşık olmayacaklar kulübüne katılın..

ibrahim tatlıses in vurulması

bu haberi okuyunca herkes birgün başına gelecekti der gibi oldu. ne tesadüf başına geldi.

14 mart tıp bayramı

ve o gün bugün tesadüfe bak tüm doktorlar ve yardımcılarının kutlu olsun hayatımız sizlere emanet.

kediler yazar olsa açacağı başlıklar

Nerde kaldı o eski tek katlı evler?
damdan dama atlayan bizler
artık resident buildingler yokmu atlasam geberecem hatun.