bugün

entry'ler (26)

forrest gump

koş forrest koş repliğiyle hafızalara kazınan herkesin izlemesi gerektiği düşündüğüm sayılı filmlerden biridir.

akrep burcu kadını

tuttuğunu koparan, kendi bildiğinden şaşmayan, başına buyruk, eğlenceli, maceraperest, azimli, inatçı çoğu zaman geçimsiz ama herkesin yanında olmasını istediği kişilerden.

gece evde yalnızken koridordan gelen ayak sesleri

bkz: çocukluk gece mutfaktan salona geçerken seni öcülerin yemediğine sevinmektir.

en yakındaki kitabın son cümlesi

fakat araca binerek, bildiği adrese kadar zor durumda kalan kişiyle gidip, yardımcı olan biri de çıkabilir... türkleri anlama kılavuzu

yemek seçen üniversiteli

aç kalmaya mahkum insan. yakın zamanda doğru yolu bulacağına eminim.

kavga öncesi diyalogları

olum bak git, olum bak git, lan olum git.
hadi, vur, vursana!
lan git!
ha? noldu yemiyo mu, ha vurıyim mi sırtına?
olum bak git, bak git!
nolcak?
olum bak git, bak olum bak tamam mı?
nolcak?
ya sabıırr!
ağğhh aaaaa !!!

kız sevgiliye doğum gününde alınabilecek hediyeler

sevgili kitabı bkz: http://www.sevgilikitabi.com

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyorum dün akşam online alışverişte gördüğüm 2 tshirt ü ablamın kredi kartıyla aldım. ve ondan önce de arkadaşıma hediye alırken aynı şeyi yapmıştım. sonuç, başım dik alnım açık ellerim şakaklarımda oturdum ve kara kara gelecek kargoya nasıl açıklama yapacağımı düşünüyorum. pişman değilim.

iğrenç espriler

bütün rahibeler Terasa bütün rahibeler terasa tekrar ediyorum bütün rahibeler terasa.

arka sokaklar

rıza babanın rıza dede olana kadar devam edeceğini düşündüğüm 6 yıllık dizi.

yaran yanlış okumalar

dr oetker karaorman pastası.
doktor ötker karaosman pastası.

mesajlaşılan kişinin sadece peki diye cevap atması

o muhabbet bitmiştir. yapacak bir şey yok gidin çay için kahve için. olmadı amuda falan kalkın.

yaran twitter iletileri

dün gece hiç tanımadığım bir çifte sırf facebookta ortak hesap kullanıyor diye usulca sokulup boşanınca hesap kimde kalacak diyip kaçtım.

ben hayatta 3 şeyden nefret ederim

1. dışarıdan aldığım korsan kitabın en can alıcı yerinde sayfalarının eksik olması.
2. yine aynı kitabı gidip değiştirmek istediğimde kitabın elimde patlaması.
3. eve gelen misafirin küçük çocuğunu odama bırakıp ablası bu senin yanında dursun sıkılıyor deyip o küçük şeytanı benimle baş başa bırakması.

türklere özgü davranışlar

sınıfta sözlü için ayağa kalkan öğrenci oturmadan önce dikkat etmelidir. arkada oturan öğrenci sıraya ayağını uzatmış, sırayı çekmiş, sıraya kalem veya uç kutusu koymuş olabilir. dikkat edilmezse ilgili öğrencinin kalçasıyla problem yaşaması kaçınılmaz sondur.

5 lafından 4 ü aşkım olan sevgililer

toplum tarafından dışlanması kesinlikle ve kesinlikle gerekli olan insanlardır. olan var olmayan var değil mi ama.

ağlatan kitaplar

canan tan - yüreğinin götürdüğü yere git.

karşı cinste ilk dikkat edilen unsurlar

saç , diş , tırnak ve ayakkabı en önemlileridir.

tek işi ses yapmak olan veletler

evlat olsa sevilmeyecek çocuklardır. bkz: nush ile uslanmayanı etmeli tekdir tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

korku filminden sonra yapılan saçmalıklar

asla izlemem dediğin programı bile sırf evde bir ses olsun diye açıp gözünü kırpmadan izlemek.