bugün

entry'ler (148)

itü sözlük ile düzenlenecek haxball maçı

16.01.2011 tarihinde gece 02:00 da düzenlenecek maçtır. ilgilenen olursa özelden mesajları bekliyorum. 3v3 oynanacak aynı zamanda. süre 20 dakika, gol sınırlaması yok. zevkli geçecek mücadele olması için biribirini tanıyan ve bilen üç kişi gerekiyor. ben itü sözlük takımında yer alacağım. anlaşılan arkadaşlara şifre özelden atılacak.

edit büdüt: format dahilinde yazılan yazıdır. maç hakkında kısaca bilgi verdikten sonra yapılması gerekeni anlattım. forum/chat tarzı binlerce entry yazılırken bunun silinmesini manidar buldum açıkcası.

ekşi sözlük e yeni katılan yazarlar

oluşturulan yeni oluşumla beraber yazar olanlardır. başlığın açılış nedeni ise bu değil tabi...

şimdi efenim uzun süredir eksi sözlük okurum bu yüzden de adamların yazış şeklini, açtığı başlıkları her şeylerini bilirim. velhasıl bizim yeni katılan yazarların yazıları o kadar belli ki şaşarsınız. ya bir üst entryye cevap veriyorlar ya da garip garip yazılar yazıyorlar...

bunları düşündüğümde ekşi sözlük'te yavaş yavaş bozuluyor diyebiliriz.

müjde benzin 4 tl yi geçti

(bkz: asgari ücreti üç buçuk katına çıkaran başbakan)

not: bu millet her şeyi hakediyor mına koyayım. beş lira olsa gıkını çıkarmazlar.

22 yaşında 4 senelik fakülte bitirmiş olmak

kendimi ortaya koyarsam eğer bundan daha iyi durumda olduğumdan pek s.klemediğim durum. 91 doğumlu olaraktan şu an üçüncü sınıftayım siz düşünün artık.

kabuk bağlayan yürek

birilerinin durmadan incitmesi sonucu kanayan yaranın kabuk bağlamasıdır. sonucunda da kalpsizin teki ortaya çıkar. o da gider birilerinin canını yakar, o canı yananında kabuk bağlar... o da başkasını yakar... böyle bir kısır döngü çıkar meydana. sonucunda da şimdilerde olduğu gibi aşk denen duygu kalmaz. her şey yalan olur..

beden dersi okutulan üniversite bölümleri

(bkz: anadolu üniversitesi iibf)

faşist yazar defolup gitsin

bir apaçinin haykırışıdır. tabi faşistler olmazsa bu adam ülkeyi daha çabuk bölebilir. o da kendince haklı.

(bkz: başlık nick uyumu)

başlığı açan kişi niye şaşırtmıyor beni.

jackmesrine

#7826879 bu yazısından sonra da gitmeyeceğimi inadına yazılarıma devam edeceğimi bilmesini istediğim yazar. her kürt pkk'lı değildir ama her pkk'lı kürttür. bu durumda kürtlerde terörist olma potansiyeli yüksek. ayrıca bu vatanı seveceksiniz tabi... bizim gibi enayi var mı lan başka size beleş bir hayat suncak. ha bu arada bana diyordun ya gidebilirsin...

jackmesrine

#10326287 postasını koymuş gidebilirsin demiş yazardır. editte istediğimi yazarım. varsa formata aykırı bir şey silinir değil mi? nick altına baktığım zaman ne halt olduğu anlaşılan yazar. ha o kürdistan bir tarafınıza kaçar ama dikkat et, yalan olma o yolda.

skadala

sözlüğe en son gelen 7. nesil yazarımsı...

tanım sorununu aştığımıza göre rahat rahat yazabiliriz heralde. kendi nick altıma yazıyor olmak aslında saçma gelse bile yazmak istedim. zaten bu yazıyı kaç kişi s.kler ki? bence sayıları üçü geçmez. yok yahu üçü geçmediği için üzülmem, relax olun. zaten tanımda da dediğim gibi sözlüğe geleli yaklaşık bir ay olmuştur, en fazla o da! bu bir ayda uludağ sözlük'ten ne öğrendin derseniz tek tek sıralayalım;

-hiçbir şey öğrenmedim!
-liselilerin takıldığı bir yer olmuş,
-bilgi içerikli entry sayısı çok az,
-oylanma diye bir şey yok,
-herkes yazıyor kimse okumuyor,*
-en anlaşılmamış entrymi gördükçe buranın nasıl bir yer olduğunu da cidden merak eder oldum!
-uludağ sözlük forum havasına bürünmüş,
-bol bol incici bulabilirsiniz,
-artık sarmayan yer.

ahanda uludağ sözlük hakkındaki düşüncelerim. okunmayacağını bile bile yazıyorum ya üşenmeden ben de şaşırdım kendime. hea unutmuşum uzun yazarsanız kimse okumaz yazılarınızı. okunmayacaksa ben ne diye yazayım ki burada ya da siz niye yazıyorsunuz abi?

tabi bu kadar eleştirdikten sonra uludağ sözlük'te takılma lan o zaman diyenlerede, ben de onu demek için nick altına yazıyorum zaten. geldim gördüm gittim olay bu üçlüden ibarettir. iyi yazarlar var tabi her sözlükte olduğu gibi fakat bu kadar kötü yazarların olduğu yerde, liselilerin olduğu yerde bunlar pek anlaşılmıyor. uzun yazı okunmuyor dedik hala yazıyoruz yahu.*
neyse lafı uzatmadan buralardan göçme vakti geldi artık. gerçi sözlüklerin hepsinden göçmüştüm. bi burası kalmıştı buradan da göçmek zorunda kaldık.

kadınlar nasıl erkek ister

seven s.kilir, s.ken sevilir mantığıyla yola çıkarsak eğer... anladınız siz ne demek istediğimi. bu devirde aşk filan yalan. aletin ne derece büyük sen ondan bahset ben de sana kadınların hoşlanıp hoşlanmayacağını söyleyeyim.

asgari ücreti üç buçuk katına çıkaran başbakan

-giderleri 7-8 kat civarında arttırarak asgari ücretin artışının bir önemini bırakmayan başbakandır.
-benzini dünyada en pahalıya kullanmamızı sağlayan başbakandır.
-ülkeyi soyup sovana çeviren başbakandır.
-ülkeyi yabancılara peşkeş çeken başbakandır.
-özelleştirmelerde kendi adamlarının zengin olmasına yardımcı olmuş başbakandır.
-kendi medyasını kuran başbakandır.
-orduyla uğraşarak bu ülkenin dinamikleriyle oynayan başbakandır. fakat dikkat et temellerle çok oynarsan bina yıkılır, sen de altından çıkamazsın.
-yürütme ve yargıyı komple ele geçirerek bizi bundan sonra daha rahat s.kecek başbakandır.
-her şeyden önce padişahtır.

hürriyet güçer

adnan polat-adnan sezgin ikilisinin futboldan ne kadar anladığını gösteren transfer deriz. üzülmeyin yahu en azından tarihe bir kez daha geçeceğiz. nasıl mı? çok komik bir şekilde.. yeni stadı tt arenada ilk sezonunda küme düşerek. ohh temiz..

kanser olmamak içten bile değil mına koyayım. sinir krizlerine soktunuz beni.

tanım: kümede kalmak için yapılan harika transfer.**

islak guru

#10309607 alnından öptüm yazar arkadaşım.

zaman

beleş dağıtılan gazetedir. aksini idda etmek için ise zaman gazetesi yazarlarıyla aynı görüşte olmak yeterlidir. ha merak eden varsa her sabah bizim evin kapısına geliyor gelin alın..

gazete tamamen yanlıdır. yanlı yazılar yazıyorlar, iktidarın yalakalığını yapıyorlar vs.. hakkında konuşulmaya değmez.

göztepe

bu sene birinci lige yükselerek herkesi göt edecek takım. onu bunu bırakında biz geliyoruz ama siz düşeceksiniz galiba. aman diyorum düşmeyin, kocan geliyor rahat ol... tahmin edileceği üzere bunlar karıyaka'ya yazıldı.

nihat doğan ın kendine methiyeler düzmesi

yarılma unsuru. bu kadar kısa.*

nihat doğan ın uludağ sözlük e zırboş demesi

#10298520 nolu entryde gayet güzel anlatılmış. yarıldım lan. sözlüğü okumadığı çok belli türklüğe en az hakaret uludağ sözlük'te var. kendisine itü sözlük'ü öneriyorum bu konuda.

lan bu sözlükleri karıştırmasın.* en çok ataistte itü sözlük'te. essah lan karıştırmış bu herif.

edit: lan bu adamı niye takıp yazı yazıyoruz ki? fransa'da beş yaşındaki çocuğun fransızca bildiğini idda eden biri.*

hayaller

iyi ama imkansızı istiyorsun dediler, hayal bunlar dediler, hayaller boş dediler... dediler ama benim tek gerçeğimin hayaller olduğunu bilmiyorlardı..

tanım: gerçek olmayan kurgular.

sözlük yazarlarının nicklerinin hikayesi

(bkz: yazarların nick hikayeleri)

not: aynı başlıktan yüzlerce açmaya gerek yok.