bugün

entry'ler (28)

tayyip in dünya siyaset tarihine getirdiği tarz

dini değerleri hora kullanarak halkın aklına girmek.

30 ağustos zafer bayramı

''... Gelen raporları tetkik edince kat'iyyetle hükmettik ki, Türk'ün hakikî halâs güneşi 30 Ağustos sabahı ufuktan bütün şa'şaasiyle tulû edecekti(doğacaktı).''
M. Kemal Atatürk bu sözleri 30 Ağustos 1924'te, Dumlupınar'da Meçhul Asker Âbidesinin açılış merasiminde söylemiştir.

15 temmuz vs 30 ağustos

tofaş vs bmw
kardeşler kundura vs adidas
tiyatro vs destan
lark vs marlboro.

15 temmuz vs 30 ağustos

''... Gelen raporları tetkik edince kat'iyyetle hükmettik ki, Türk'ün hakikî halâs güneşi 30 Ağustos sabahı ufuktan bütün şa'şaasiyle tulû edecekti(doğacaktı).''
M. Kemal Atatürk bu sözleri 30 Ağustos 1924'te, Dumlupınar'da Meçhul Asker Âbidesinin açılış merasiminde söylemiştir.

ülkemizin en iyi rock grupları

Cem Karaca, Şebnem Ferah, Duman, Manga, Teoman, Model, Athena, Pentagram, Kargo, Mavi Sakal, Kurban...

tanrı insan uydurmasıdır

" Tanrı kötülüğü önlemek istiyor da gücü mü yetmiyor ; o halde o güçsüzdür. Yoksa gücü yetiyor da önlemek mi istemiyor ; o halde o kötü niyetlidir. Eğer tanrı hem güçlü hem de kötülüğü ortadan kaldırmak niyetinde ise bunca kötülük nasıl oldu da var oldu?" - David Hume kardeşimiz kısaca tanrı yok diyor.

en son alınan iltifat

Uzun süre çişi tuttuktan sonra nehir gibi işemenin verdiği rahatlık gibisin.

yavru kedi için isim önerileri

Kedim olsaydı adını Sokrates koyardım. Nedenini bilmiyorum.

osmanlı devleti nin yaptığı en büyük hata

I. Dünya Savaşı sonrası teslimiyetçi yapı izlemesi. Aslında çok şey var da neyse.

thurisaz

Scent of a dream albümüne bayılırım. Özellikle endless ve years of silence parçaları.

psikolojik hastalıklar

Borderline kişilik bozukluğunda kişi kendisini güzel, başarılı hissederken birden değişkenlik göstererek kendisini çok önemsiz biri olarak algılayabilir. Borderline Kişilik Bozukluğu, genç erişkinlik döneminde başlayan, kişilerle olan ilişkilerde, kendilik algısında ve duygulanımda tutarsızlıklar ve ani dürtüsel davranışlarla karakterize bir durumdur. Aşağıdakilerden 5’ini taşıyan kişilerde görülür. 1- Gerçek ya da hayali bir terk edilmeden kaçınmak için çılgınca çaba harcamak 2- Karşısındakileri aşırı büyütüp, göklere çıkarma ve aşırı değersizleştirip, gözden düşürerek, yerin dibine sokma gibi başkalarına aşırı değer, değersizlik verme ile giden tutarsız ilişkiler. 3- Kimlik karmaşası denilen kendini algılayışında, önem verilen kültürel- ahlaki değer anlayışında değişkenlikler. 4- Kendine zarar verme olasılığı fazla olan, iki ya da daha çok durumda sonunu düşünmeden, aniden yapılan eylemler (aniden çok para harcama, madde kullanımı, hızlı ve tehlikeli araç kullanma, birden aşırı yemek yeme, önceden düşünülmeyen uygunsuz cinsel davranışlar). 5- Yineleyen bir şekilde intihar girişimleri, intihar tehditleri, kendi kendine zarar verme (bıçak, jilet vs. ile kendi cildini kesme, sigara ile kafayı yakma). 6- Duygu durumunda aşırı tepkililiğe bağlı olarak sürekli duygusal değişkenlik hali (saatler içinde değişen sürelerde birbirini izleyen öfkelilik, üzüntü, kaygı, sevinç dönemleri) 7- Kişinin kendisini sürekli olarak boşlukta hissetmesi. 8- Öfkeye hakim olamama (sık sık kavgalara karışma, yüksek sesle hakaret, çığlık atma). 9- Stresle ilişkili, gelip geçici, kendine kötülük yapılacağı düşünceleri ya da dissosiyatif belirtiler.

akılda kalan şiir dizeleri

Şimdi sözün düşsün sözüme,
sen benim Tanrı'm olabilir misin?

sokakta kına gecesi rezaleti

Tam bir de kritik zamana denk gelir. (bkz: ertesi gün sınav olması)

topuklu ayakkabı giyemeyen kız

Spor ayakkabı hariç topuklu olsun babet olsun rahat edemiyorum. Giyenlere laf söylemem onlar da bana söylemesin giyemiyorum diye. Herkes nasıl rahat edebiliyorsa, kendini nasıl iyi hissediyorsa öyle giyinmeli.

hayattan ne öğrendim

klozete sıçarken delikten yılanın çıkmayacağını öğrendim. yani bunca senedir olmadı en azından.

hitler in namaz kilarken fotografinin olmamasi

Adolf Hitler gizli müslümandı.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Cem Karaca - Sen De Başını Alıp Gitme Ne Olur.

kitap önerileri

Sessizliğin Sesi-Helena Petrovna Blavatsky
Zihinsel Konsantrasyon-Ernest Wood
Yabancı-Albert Camus
Bulantı-Sartre
Yeraltından Notlar-Dostoyevski
Yalnız Gezenin Düşleri-Jean Jacque Rousseau
Dönüşüm-Franz Kafka.

dinlenilen şarkının en vurucu kısmı

tüm kısmı.
I was drowning in a dying moment
Drowning in her eyes
Feeling the wings of faith embracing me
So unreal but i could feel
The yearning to her divine beauty
A voice was sounding far away
Never dying
In the distance heard
The wind calls her name
My burning flame...

game of thrones

nereye girsem bu dizinin muhabbeti var ama yine de inatla izlemicem.