bugün

entry'ler (170)

dubai

Önümüzdeki yaz 2.5-3 staj yaparak geçireceğim emirliktir.

Mevzu da tam da burada başlıyor, benim gibi öğrenci ve zengin olmayan biri için yol gösterici olabilecek, bir kaç soruya cevap verebilecek biri var mıdır acaba ?

beyaz futbolun artık komik olmaması

Artık itiraf ve kabul edilmesi gereken gerçektir.

Bu adamları komik yapan, müthiş kıvrak zekalarıyla birbiri ardına patlattıkları esprileri değildi. Yaptıkları absürd ve komik yorumları; absürd ve komik değil ciddiyetle yaptıklarında, enfes trollere dönüşüyorlardı.

Oysa şu an, reyting şerbetinden içtiler, onları neyin zirvede tuttuğunun da farkındalar ve sürekli muhabbetleri -bilerek- saçmalamaya dönüştürüyorlar. Eskiden izleyip gülen insanlar olarak farkındaydık ki bu adamlar yorumculuğu başaramayan yorumcular. Şimdi ben ekrana baktığımda, komik olmayan stand-up çılar görüyorum.

Demem o ki, artık şu programın komik olmadığını kabul edin de sunucusunun iktidar yalakalıklarına, yorumcularının pis, kaynaksız ve gerçek dışı futbol yorumlarına; on dakikalık goygoy için katlanmak zorunda kalmayın.

belirsizlik

Twitter-Facebook-Sözlük üçgenine takıldığınız zaman aralığının tanımıdır.

misfits

Süper güçlerini, insani handikaplarıyla kullanan gençlerin hikayesidir.

Küçüklüğümden beri ben de süper gücüm olsun isterdim. Dünyayı kurtarmak için falan değil, tıpkı bu çocuklar gibi takılmak, eğlenmek için. (En azından şimdilik, 3. sezon 2. bölümdeyim) Sonra belki hayattan ders alır, süper güçlerimi insanlığın refahı için kullanabilirdim. Neyse ne, dizinin çekici yanları, samimiyet, ingiliz aksanı, esmer kız ve enteresan süper güçleri olan kahramanlar.

Çerez olarak izleyin, her halda Türk dizilerine koyar.

american sniper

Ses miksajı ve ses kurgusu teknik detaylar, dolayısıyla bi fikrim yok fakat diğer dallarda oscar almaması gereken filmdir.

Bu tarz filmler hep var olacak Amerikan sinemasında. Saf, temiz, milliyetçi, bozkır gençlerini etkilemenin, bi hava yaratmanın aracı, "Biz adalet götürüyoruz"un, "özgürlükler ülkesi"nin "barışa güdümlü amerika"nın sinemaya yansımış hali olarak...

Bunları görmezden gelmezken şunu da unutmamak lazım ki bu filmlerin bizim ülkedeki karşılığı, Bizans'ın kalleş kralının kancık kellesini ödlek bedeninden ayıran, kırk bakireye tapmaya bal yanaktan tatmaya giden Malkoçoğlu'dur; yanında bi kurt köpeğiyle Çinli'yi, Viking'i dize getiren büyük Türk kahramanı Tarkan'dır; bir kaç hafta önce vizyona giren, Fatih'in yiğit ve dindar fedaisi Kara Murat'tır.

Yani çamur atarken bunu tek taraflı yapmamak lazım. Oscar mevzusuna tekrar dönersek, istediği kadar alsa da sinema tarihinde bi yeri olmayacaktır.

abre los ojos

Türkçe'ye yeni bir deyim kazandırabilecek filmdir.

Fatih'in istanbul'u fethettiği yaşı geçenler için, Amenabar'ın Abre Los Ojos'u çektiği yaştasın diyebiliriz artık.

Tavsiyem bu filmi gündüz gözüyle, hayatın canlılığıyla değil; gece ve mümkünse yalnız izleyin. Zira izlerken karışacak olan kafanızın, bir de başka etkenlerle meşgul olmuş olmasından pişman olursunuz film bittiğinde.

bir erkek bir kadını ne zaman tanır

Onu sevmemeye başladığı zaman.

öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

"Bunun esprisi ne?" diyerek verdiğiniz tepkide kullandığınız "espri" kelimesi, şaka, latife anlamında değildir.

"muhakeme, düşünüş" anlamına gelen Fransızca "esprit" kelimesinden gelir.

andrew goudelock

An itibariyle yanıyor. 8/9 üçlük attı, daha maçın bitmesine 13 dakika var.

Avrupa'da tek başına bu kadar fark yaratan başka bir oyuncu yok.

ispanyolca

Fransızca bildikten sonra öğrenmenin gayet kolay olduğunu tecrübe ettiğim dildir.

Kökenleri aynı olduğundan, kelimeleri ve kuralları gayet rahat idrak edebiliyorsunuz.

beşiktaş üsküdar motorları

istanbul bir din olsa, camisi olacak araçlardır.

sözlük yazarlarını şu an mutsuz eden şeyler

belirsizlik.

Yaşanmakta olan şu anın ve her anın en büyük problemi.

galatasaray üniversitesi

Bir öğrencisi olarak, geleceğini pek de iç açıcı bulmadığım üniversitedir. Gerek satın alınan öğretmenleri gerek giderek düşen öğrenci kalitesi sebebiyle, sıradanlaşmaktadır.

captain price

Bu hayatta bana yol gösteren, rol model olan ve bunu hiç tereddüt etmeden kabullendiğim tek kişidir.

kendisini sevenle alay eden kiz

Yüzünüze de yapsa, arkanızdan da yapsa sizi rahat ettirecek kızdır.

Ulan şimdi bunu nasıl unutucaz diye dertlenen gönlünüzün, "o belki hep buydu da sen kör olmuştun sevmekten" demesini sağlar.

the sting

Johnny Hooker = Cüneyt Arkın

Ben de bu Cüneyt Arkın'ı orijinal bi adam zannediyordum, gözlerim açıldı

gökhan törenin boğa gibi bir futbolcu olması

Okurken akla gelen şekilde değil de gerçekten boğa gibi bir futbolcu olması durumudur.

Geçen seneden beri maç kaçırmayan bir Beşiktaşlıyım. Gökhan Töre'nin yeteneğini ve eksiklerini biliyorum ve adamı tanımlamak için 1 kelime yetiyor artık. "Boğa"

Adamın patlayıcı kuvveti muazzam, gücü de öyle. Boğanın kırmızı ile olan ilişkisi, Gökhan ve rakip kale arasında da mevcut. Bazen ıskalıyor, bazen darbe yiyor, yıkılmıyor ve kafasını gömüp karşı kaleye gitmekten maç bitmedikçe vazgeçmiyor.

Eksisiyle artısıyla Gökhan Töre tam bir boğadır. Umut ediyorum ki kafasını kaldırmayı ve hedefe daha kolay ulaşmayı öğrensin ve Türk futbolunun en yetenekli futbolcusu olsun.

facebook tan soğuma nedenleri

çeşitli gruplarda dönen, radikal görüşlü insanların tartışmalarıdır.

Ekserisi Atatürk, ateizm, bayrak, devlet gibi boş konularda gerçekleşiyor.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

Her aşk güzeldir, her ayrılık zor. Herkeste bir kusur var, sen de yok.
Dünya üstünde paha biçilmez zümrütler, yakutlar, pırlanta elmas, yıkanıp attığın kirin olamaz.

boku çıkmış şeyler

türk futboludur.