bugün

akp'yse yapar. *
şakadır, şaka. 1 nisan'ı kaçırdılarsa demek...
hükümetin son incisidir.

alkole yasak gelir: "içenler düşünsün";
benzine zam gelir: "arabası olanlar düşünsün";

e o zaman kusura bakma da ramazanda kebapları yerim buz gibi suyumu da içerim "oruç tutanlar düşünsün".
Herkesin tanıdık bir tekeli olacak o zaman.
bundan sonra alkolün saat 22:00 - 06:00 arası satılamayacak olması yeni bir "ileri demokrasi" örneği. bunun sonu tamamen alkolün yasaklanmasıdır. ben böyle demokrasinin .....
http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=211374
kimsenin hayat tarzına karışmayan akpnin getirdiği yasak. allahtan karışmıyorlar.
(bkz: party hard)
gece gece akp nin soktuğu yasaktır.
referandum döneminde;

"her yasak kendi isyancısını doğurur" diyen ikiyüzlülerin, haddini aşması durumudur.

dünyanın neresinde var arkadaş böyle bir şey? kaldı ki bu sefer insanlar el altından ve kaçak yollardan tüketimine devam edecektir.

şurada bahsetmiştik biraz, buyrunuz;
(bkz: kaçakçılığı yapılan şeylere üst üste zam gelmesi)
Gündüzden stok yapıp gece içeceğiz demektir. Sizin yasakçı zihniyetinize sıçayım emi. Ne kadar çok yasak getirirsen o kadar çok azdırırsın milleti.
çok mantıklı yasaktır. gecenin bir vakti üç beş tane şeref eksikliğiyle hayat süren gencin gece vakti mecburen dışarıda bulunan insanları taciz edemeyecek. kadınlar sokakta biraz daha rahat yürüyebilecek.
insanları içki depolamaya yöneltir en fazla. gereksizdir.
siktirsindir.
kemal sunal kapıcılar kralında yaşanan sahneye dönüş olacaktır. evden parakende hatta telefonla alkol servisi başlayacaktır. işin suyu çıkalı çok olmuştu ama şimdi tam tüy diktiler.
ayrıca redhackin reyhanlı patlamasına ait belgeleri deşifre etmesinin hemen ardından gündem değiştirmek için ortaya atılan yasaktır.
barlarda, gece klüplerinde bu insanlar ayran mı içecek denilen yasaktır.
(bkz: gittikçe yobazlaşan türkiye)
benim anlamadığım nokta, barlar pavyonlar turistik bölgeler. orada hayat saat 10'da başlıyor. adam gece eğlenceye gidecek ne içecek portakal suyu mu? amınıza koyum sizin...
şimdiye kadar neredeyse hiç alkollü içki içmemiş olan beni bile rahatsız eden yasaktır. ülkemizde alkolizm ciddi bir sağlık sorunu değilken böyle radikal bir uygulamaya neden yoktu.
vay arkadaş... hani hür irade? hani özgürlük? zararsa, günahsa bana zarar bana günah yahu. ne oluyor böyle. yakında zorla camilere sokacaklar herhalde "haydi namaza" diye. dinde zorlama var mıdır yoksa?
turizmin anasını belleyecek yasaktır. turizm beldelerini de kapsıyor, milyon dolarlar başka yerlere gidecek. aklınızı seveyim.
avrupada genellikle liselerin kafeteryasında içki bulunur, bizimkilerin geldiği aşamaya bak.
(bkz: zula)
böyle yasak mı olur emin abiyi arasak sabah beşte bira servisi var eve.