bugün

entry'ler (44)

kız istemeye viskili çikolata ile gitmek

yerinde bir davranıştır.

bay z

istanbul devlet tiyatrolarının bu sezonki en iyi oyunu. Kesinlikle tavsiye ederim. Hiç sıkmadan heyecanlı bir takip yapmanızı sağlıyor. Kafa açıcı bir oyun.

izmir in dünyanın en güzel şehri olması

melih gökçek'siz olması, deniz olması, güzel kızlar olması, kordonu olması, insanlarının özgürlük sevmesi, bidon kafalıların azlığı nedenleri ile Türkiye'nin en güzel şehri olduğu açıktır.
Ama dünyanın en güzel şehri değildir.
Sanatla içiçe ve estetik olarak evrilmiş yüzlerce şehir var dünyada.

bulent usta

Tiyatro oyunları ve roman yazarıdır.

(bkz: sen kaç ben onları oyalarım)

sen kaç ben onları oyalarım

(bkz: Bülent Usta)'nın yazdığı romandır. Murat Menteş, Alper Canıgüz tarzına benzemektedir. Konusu gerçeğe daha yakındır.
Karakterleri canlı ve olay örgüsü heyecanlı olduğundan iki gecede bitirilmiştir.

bkm mutfak oyuncuları

sıkmış tiplerdir.

oda tv

adam gibi kalan sayılı haber sitelerinden biridir. Yalamazlar, emmezler. Bu nedenle baskın yerler kendileri...

engin ardıç

Lemanın kapağına göre kalemiyle sıçan insandır. yazılarını (?) sabah gazetesinde okuyabilirsiniz. kara kuru kızlar diye tarif yapan biri olarak GS lisesinde lakabının " (bkz: hayvan engin)" olması düşündürücüdür.

orhan çeker

(bkz: malın önde gideni)

oda tv

muhalif olduğu için linçe maruz kalan haber sitesidir.

dekolte giyene tecavüz ederler

cahiliye dönemine ait bir açıklamadır.

şair baba ve damdakiler

ankara devlet tiyatrosu oyunu. Oyun mesaj verme kaygılı klasik DT oyunlardan. Dramaturjisi tam oturmamış oyunda oyunculuklardan başka izlenecek bir şey de yok.

devlet tiyatroları

Modern oyun sergilememekte ısrar eden kurum. Mesaj vereceğiz gelin diye çağırıp 1970 - 80'lerde kalmış yazarların oyunlarını yine kafası aynı dönemde kalmış yönetmenlerle sahneye koyar. Açlık kötüdür, tokluk iyidir, işkence kötüdür, kapitalizm kakadır mesajlarına doymadıysanız herhangi bir DT oyununa gidip bu mesajlardan bolca alabilrisiniz.

sevgiliye söylenememiş laflar

"Şimdi sevgili benim şöyle bir fantazim var" diye başlayan açıklamalı laflardır. Genelde söylenememesinin nedeni sevgilinin daha ilk cümlelerde yüzünü buruşturmasıdır.

anam bacım avradım

Ankara DT'nin müzikli oyunu. Oyunun müzikleri dışında söylediği pek bir şey yok. "Devlet tiyatroları artık mesaj vermeliyim tavrını bir kenara bırakmalıdır"a görüten oyunlardan sadece biri.

futboldan anlayan kız

çekici değildir.

twilight

bayanların isitisnasız sevdiği erkeklerin ise bir kısmının belki biraz kıskançlıktan "ne şimdi bu ya" dedikleri seri. Eleştirilecek noktası ise yıllardır oluşturulmuş (tabbi ki fiktif olarak) bir vampir kavramını yazarın kendi kafasına göre değiştirmesidir. Bu değişiklik, o halde bu ırka keşke daha başka isim verseydi denilmesine yol açan değişikliktir.

huzur bozan gazete

huzur verdiğini idda eden gazetedir.

sevim gözay

Burnunu yaptırınca seksapeli bozulan, işlediği konular ne kadar sığ olsa da ses tonu ve sunuşu itibariyle kendini izlettiren "kadın".

kaybenler sonunculukta esitlenir

Jerry Seinfeld yaklaşımı ile "ikinci olan kaybedenlerin birincisidir. En iyi o kaybetmiştir." yorumu ile desteklenebilir.