bugün

entry'ler (250)

yazarların sağ ve solundaki en yakın şey

kulaklık ve kitap.

sözlük yazarlarının itirafları

çok uzun zaman olmasına rağmen sözlüğe yazmayalı, geri geldim işte. her zaman herkesin yaptığını yaptım, bıraktıklarıma döndüm, duraksamalar yaşadım, arada kaldım, ne istediğimi bilmediğim halde yine de kararsızlığıma rağmen döndüm. zaman ne kadar geçiyorsa geri gelmek o kadar da zor oluyormuş, insanlarla olan deneyimimden sonra daha da net gördüm bunu. sözlük de bir nevi arkadaş aslında, sen içini döküyorsun, o da dinliyor, bazen geri bildirim bile alabiliyorsun. neden tekrar yazmaya karar verdim bilmiyorum ama sanırım artık içimde bazı şeyleri tutamayacak kadar karıştım, karıştırdım.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

The Beatles- Hey Jude

hepimizin yaraları vardır. görmezden gelsek de geçmişi her andığımızda gördüğümüz, hissettiğimizi inkar etsek de hep sızlayan... yaralar bizi biz yapıyor derler. ben acıyan yaralarımla, acılarımla, gözyaşlarımla ben olmak istemiyorum. üzülmek istemiyorum. ben artık sadece huzur istiyorum, sakinliğin beni sarmalamasını istiyorum, sessizlik içinde mutlu olmak istiyorum. yaralarımı istemiyorum, yaralarımla büyümeyi ise hiç istemiyorum. varsın küçük kalayım, yeter ki üzmesin artık insanlar beni.

sevgiliyle planlanan ama yapılamayan şeyler

daima çok sevmek, ayrılmamak, hep mutlu olmak.

hala nokia kullanan ezik

ezik değil sadık insandır, iphone yokken nokia vardı hatırlatırım gençler, sadık kalın sevin nokianızı.

salak insanların iyi niyetli olmaları

keşke hepimiz salak olsaydık da daha mutlu, daha inançlı olabilseydik yarınlar için. daha çok güvenseydik yanımızdakine. iyi niyetimiz hiç bitmeseydi de sıra hiç art niyete gelmeseydi. keşke hepimiz salak olsaydık akıllı geçinmek yerine...

kendimi çok 'gibi' hissediyorum sözlük, hani sanki yıllardır hiç dinlenmemişim, hep çabalamışım gibi. insanları hep anlamaya çalışmış ama hiç anlayamamışım gibi. hep çok istemiş ama hiç sahip olamamışım gibi. 'gibi' gibi hissediyorum, hiç 'tam' hissedememişim sanki. o kadar eksik hissediyorum ki... eğer nasıl tamamlanabileceğimi bilseydim hemen tamamlardım kendimi. ne yapmam gerekiyorsa yapar bir an önce kurtulurdum bu 'gibi'lerden, eksiklerden... ben de 'bir' olurdum belki o vakit...

sevgilisi olmayan insan

sevgilisi olmayan insan. neden insanları kız/erkek arkadaşları olmadığı için sınıflama gereği duyuyoruz ki? neden birileriyle birlikte olmadıkları için ayırıyoruz? illa birşeyleri olmayan insanları ayıracaksak bu sevgilisi olmayanlar için değil aklı olmayanlar için olmalı. olmalı ki saçma sapan başlıklar açılmasın.

yazarların telefondan attığı son mesaj

doğrudur.

hiç çalışmadım deyip 1 alan öğrenci modeli

çok çalıştım deyip 5 alan öğrenciden çok daha sevilesidir. çok daha cana yakındır, çok daha bizdendir. *

en hızlı samimi olunan insan

çenesi düşük, bitmek bilmeyen bir konuşma aşkıyla yanıp tutuşan muhtemelen sosyal bir meslek grubu içerisinde yer alan insanlardır. sevmek lazım onları. hepimizden çok daha insancıl ve iyi niyetliler. öyle olmasa neden vaktinizi güzel geçirmeniz için sizinle konuşsun ki?

ofsaytı anlayan kadın

iyi de ne var ki ofsaytı anlayamamakta. oyuncu, karşı takımın kale çizgisine toptan ve karşı takımın oyuncusundan daha yakın olduğunda ofsayt oluyor. uzatmayalım lütfen bu ofsaytı anlayamamayı. anlayamanlara birebir anlatabilirim yeter ki artık kızlar ofsaytı öğrensinler,playstation oynayabilsinler.

Yalnız bir insan sadece yalnızdır.

tembel öğrenci sözleri

(bkz: koşullu geçsem yeter)

sıkıldım, hem de çok. yarın sınavım var, notlarım arkadaşta sınav ise 3 te. arkadaşım uzakta,notlar uzakta. ben burda sınav 3 te. ayrıca da dersi geçmem lazım. ama neyse ki yarın 3 e daha çok var...

bir ilişkiye başlamaya üşenmek

üşenmek ki ne üşenmek. yok böyle birşey arkadaş. ilişkiye başlamak ve devamını getirmek ne zahmetli iş yahu. sevgili ol, onunla görüş, yarın olsun yine onunla görüş, 2-3 gün sonra yine... durumun hakkında haberdar et, mesaj at, mesaj at, yine mesaj at...ara,konuş,konuş,yine konuş... ilişki=sorumluluk demek. ama biz üşengeçlerin sorumluluğa hiç mi hiç tahammülü yoktur. o yüzden bıraktım üşenmediğim bi vakte denk gelirse o vakit başlarım bi ilişkiye ya da başlayamam sanırım...

tanıdığım tüm insanlardan uzun zamandır arkama bakmadan kaçıyorum. nedenini hala bilmiyorum ama onlarla yeniden bir arada olmak bana cazip gelmiyor. yeni insanlarla tanışsam herşey düzelir belki diyorum ama yeni insanlarla ne yapabilirim ki sorusu takılıyor aklıma. onlar da eskirse ben ne yaparım sorusu daha beter tabi. ama işte ben böyle bir hal içindeyim...

çok iyi olunduğu için terk edilmek

alternatifinin daha güzel olduğunu düşünüyorum
(bkz: çok iyi olduğu için terk etmek)
bakış açısını değiştirmek gerekir bazen * *

yalnızlığa alışmak

yalnızlığa alışmak kimine göre acizce bir kaçıştır. fakat uzaktan laf edenler bilmezler ki yalnızlığa alışmak herşeyden çok daha zordur. büyük cesaret ister. gözü kara olmayan yapamaz ve sığınacak bir liman aramaya başlar hemen. oysa cesur olan bizler meydan okuruz insan yığınına. alışırız yalnızlığa, insanlığa alışamadığımız kadar....