1. 1.
  içinde bulunduğumuz veyahut hakkında konuştuğumuz sırada, sevdiceği olmayan insandır. eski sevgilisi olmayan insan, sevgilisi olmayan mal insandan farklı olarak, gönlünü birine vermemiş; kimi güzelliklerden mahrum olsa da hayatını doya doya yaşayabilen insandır. sevgili varken hayat doya doya yaşanmaz mı? yaşanır elbette. amma velakin, onun sıkıntılarıyla uğraşmak zorunda değildir, ayrılalım dediğinde hüngür hüngür ağlamayacaktır. sevgilisi olan insandan daha makbuldür.
  10 -1 ... der meister
 2. 2.
  yalnız birey güçlü bireydir sözüyle desteklediğim insandır..yani öyle trajik bir olay degildir. arabaniz yokken nasil butun arabalar, taksiler sizinse, sevgiliniz yok ken de butun erkekler veya kızlar sizindir. alternatif sahibi olmanin dayanilmaz cekiciligidir.
  5 ... gelberiyargelberi
 3. 3.
  evlidir.
  3 -3 ... charliez
 4. 4.
  huzurlu insandır. ama ne hikmetse kendini huzursuz hisseder. mutlaka benimde bir sevgilim olsun diye uğraşıp duran adamdır. (bkz: elindekinin kıymetini bilmemek)
  4 ... mejo
 5. 5.
  kuvvetle muhtemel sevgilisinden yeni ayrılmış insan kişidir. önündeki maçları takip edecek geçmişteki mağlubiyetlerini çokta önemsemecek insandır.
  -1 ... snubberr
 6. 6.
  psikolojik olarak inanılmaz rahat bir insandır.

  sevgilim var "gibi" benim, ha mutsuzum da diyemem hani. ama sevgilisi olmayan insanın rahat olduğu konusunda herkes hemfikirdir, olmalıdır. siz sevgilinizden ayrıldığınızda "hayatım nasıl değişti?" konulu konferans vermiyorsanız fark edememiş olabilirsiniz, ben ederim.
  4 ... der meister
 7. 7.
  en asil duygunun insanidir.
  1 -1 ... out4blood
 8. 8.
  gittiği her yerde "aşkımmm burdayım." deme sorumluluğu olmayan insandır. yalnızdır, zaman zaman sinir olsa da o salak saçma kavgaları görünce "oohh gönlümün sultanı yine benim." diyen insandır salak salak telefon faturaları ödemekten kurtulmuş insandır. ayrıca salak salak hesap ödemekten de kurtulmuştur. ne biliyim güzeldir, candır ciğerdir. hani sanki herkes bir eş bulmak zorunda!

  ayrıca; tekil hayatlar da bir gün devrim yapar.

  meraklanmayın kuzularım.
  4 ... fabala
 9. 9.
  insan sevgilisi olsun diye her türlü şeyi yapar, fakat sevgilisi olduğunda artık yapacak birşeyi kalmaz. şimdi bir örnekleme yapalım,
  ünlü divan şairi fuzuliyi ele alalım. fuzuli eğer sevdiğine kavuşsaydı yada sevdiği ona yüz verseydi şu dizileri nasıl yazacaktı acaba?
  beni candan usandırdı cefadan yar usanmaz mı
  Felekler yandı âhımdan murâdım şem'i yanmaz mı

  işte burada görüyoruz ki sevgilisi olmayan zat gerçekten aşıktır, mecnundur.
  3 ... meftuni
 10. 10.
  yavşama lüksünüz bulunan insandır. güvenlik duvarı biraz olsun açıktır, insan gibi gidip yavşarsanız* en azından tekmeler "istemiyorum it herif" der ve bırakır. bırakmazsa sevgiliniz olur. ikinci bir ihtimal de pilotların kokpitte olmaması. yıldırım çarpmış diyorlar. **
  ... der meister