bugün

entry'ler (85)

yılbaşında sözlükte takılan asosyal yazar

Benim de dahil bu grup 2013'ten beklentileri yüksek olan yazarlar sözlüğün kaderi bu yazarların klavyelerinde olup sözlüğün de bu yazarlardan beklentileri yüksektir.

yazarların en çok saygı duyduğu insanlar

Yılbaşında dışarıda taksim,nişantaşı vs. varken Ankara'nın o ruhtan yoksun havasını teneffüs edenlere saygı duyulmalıdır.

yılbaşı gecesi içilenler

Limonlu çay. Malum kış hasta olmayalım. Bazı şartlardan dolayı özgürde takılamıyoz.

en yakındaki kitabın adı

AMA HANGi ATATÜRK-TAHA AKYOL (herkesin okuması gereken bir kitap).

venezuela

Chavez'in başa gelmesiyle çok ciddi değişikliklere uğrayan ama halkının hala fakir olduğu ülke.

çaya batırılmış bisküvinin yarı yolda düşmesi

Bir sonraki çay için ya bardağın yıkanmasına ya da hiç bir sıvı madde bırakmayacak şekilde içilmesine sebep olur.

devrim kanla yazılır

Lenin' de fazlaca kullandığı ve kan dökülmeden bazı tabuların değişmeyeceğini düşünenlerin ortak fikirleri ki bir çok insan da buna katılmaktadır.

kişinin kalitesini yükselten şeyler

Kişinin hayatta nerede olduğunu ve nereye gittiğini görmesi ve hayatını ona göre yaşaması.

fenerbahçe ve galatasaray arasındaki farklar

Para ile oynayan değil yüreğiyle oynayan kardeşlerimiz orada olmasıdır.

uludağ sözlük te ankaralıların çok olması

Hava soğuk,insanlar soğuk,ortam soğuk... Böyle soğuklar üst üste gelince insan içini ısıtacak başlıklar arıyo ki bu da bu sözlükte oldukça bol miktarda var. Bu sebeple tüm sözlük yazarlarına teşekkür eder, onları en kalbi muhabbetlerimle selamlarım.

karabük ün il olmasının saçma oluşu

Hiç gitmedim ama stadı halı sahayı andıran bir yerin şehir olması şaşılacak şey doğrusu.

tanınmayan birinin çok yaşa demesi

Hafif bir tebessümle karşılanan ve hep beraber vs.gibi şeylerin söylendiği durum.

sıkıcı bir pazar günü

Siz onlarca plan yapmışsınızdır uzaktan bir akraba siz arar ve hafta sonu sizde kalmak istediğini söyler siz de hatır için kabul etmek zorunda kalırsınız. Aslında o sizin müsait olup olmadığınız için değil gelip onu almanız için arar.

hayata dair iç burkan detaylar

Türkiyenin başkentinde kızılayda bildiğin salak salak dolaşan ve bir şey almadığı halde AVM leri gezen uzun saçlılara baktıkça içim acıyor ve ülkenin bu beyinlerinin boşa harcandığını düşündükçe bir tıhaf oluyorum. Siz kısa saçlılar sizin de çok farkınız yok bırakın artık AVM yi gelin bu vatan bizim bunu hep beraber inşa edelim.

kısa boylu olmanın dezavantajları

Dün yaptığım futbol maçı esnasında bizim takım pas yapmayı "sevmediği" için ya birileri topu ileriye taşıyacak ya da kanatlardan orta şeklinde gol bulabilecektik ve ben de forvet oynuyordum. Gelen onlarca ortaya karşılık 1 90 lık defans oyuncuları arasında topa vurmak bir yana topun varlığını bile hissedemedim.

sevgilisi para harcamasın diye acıkmadım diyen kız

Turkiyede boyle insanlarin kiz olsun erkek olsun farketmez bunu yaparlar kanaatindeyim ki zaten acilan baslik en net bir bicimde bunu ortaya koyuyor. Ancak son donemlerde erdem beyazidin yaslandin mi cinar gibidir onlar sozune layik yetisen bayan fertlere rast gelmek oldukca zordur.

20 kasım 2012 galatasaray manchester united maçı

Yenecegimizi dusundugum bir kadro ile geliyor rakip ve artik bu takimi da yenemezse gruptan cikma kardesim .

yalan sanatı

Politika bu sanatın en çok ve en iyi uygulandığı yerdir kanaatindeyim.

bir kitabın 20 lira olması

Bu fiyatı yeni kitapta olursa normal karşılarım ama kardeşim sen sahafsın ne diye 20 liraya kitap satıyon ayıp,yazık bu öğenci milletine.

kadınlardan korkmak

Habere göre 30 tane erkeğe eşinden şiddet gördüğü gerekçesiyle koruma verildiği bir ülkede elbette ki bazı kişilerin kadınlardan korkması doğaldır ve özellikle görüldüğünde la bu benden kaslı denilebilecek kadınlardan...