bugün

entry'ler (23)

ali kılıç

gülsuyu stadını açacam dedi, açtı. helal olsun.

biletall com

işim gereği tubitak’a sunulan neredeyse tüm projeleri incelemeye çalışıyorum. “Ulusal bilet dağıtım sistemi” isimli proje o zaman da ilgimi çekmişti ama araştırma şansı bulamamıştım açıkçası. Geçenlerde arkadaşımın tavsiyesi ile biletall.com’dan bilet aldım.

Siteleri incelerken, o proje kapsamında yapılan site olduğunu öğrendim. Site oldukça kullanışlı. Dört farklı ulaşım aracını, yüzden fazla farklı firmanın arasından seçip bulabiliyorsunuz. Her firmanın ayrı ayrı sitesine girip sefer saat aramak, boş yer kontrol etmek oldukça zahmetli. Bu site sayesinde tek site üzerinden size en uygun bileti çok kısa sürede bulup alabiliyorsunuz.

bomonti

Havalarda güzelleştiğine göre, mangal sezonu açıldı demektir, mangalın olmazsa olmazlarından karpuz top ve bomontiler tedarik edildiği ilk hafta sonu belgrada gidilir. Tabi böyle bir düşünceye kapıldıktan sonra, hazırlık yapmaya başladık malum hafta sonu geldi çattı. Top tamam mangal tamam kömür etler vs. tamam, iş geriye soğutucu dolap ile bomontilere geldi, dolapta tamam, ama markette alkollü içecekler reyonuna girince sürprizle karşılaştık, ne miydi o sürpriz? Bomontinin logosu değişmiş, can gelmiş yahu markaya, cidden 10 numara olmuş.

beşiktaş taraftarının vodafone arena coşkusu

esas kutlama dündü. bu görüntülerin en az 10 katı.

efes pilsen pastörsüz

dün gece içtik arkadaşlarla, bira sonrası baş ağrısı olur normalde, bilirsiniz. şu anda uyandım ve hiçbir ağrı yok. tadı hala damağımda. çok güzel bira, ülkenin en iyi birası hatta bence.

kes ağlamayı sokarım bağlamayı

ne zaman görsem gülerim o fotoğrafa :D
görsel

sergen yalçın dobralığı

sözünü esirgememe, kimseye yaranmaya çalışmama dobralığıdır. sergen bir tanedir, efsane 10 numaradır, sol ayağı özlenendir. (bkz: sergen attı şampiyonluk geldi)

turkcell superonline

telcom alt yapısına sahip bir fiber internet hizmeti, ttnet dsmart ve diğer internet hizmetleriyle kıyaslandığında fark atacak bir hizmet, alt yapısı inanılmaz kaliteli, hiç sorun yaşamamanızı sağlıyor. ve taahhüt edilen internet hızını son damlasına kadar kullanıyorsunuz 25mbps internet hızında paket satın aldığınızda download speediniz 2.5mb/s oluyor.

dömivole

Futbolda tek ayak yerdeyken yapılan vole vuruşu. Fransızca kökenlidir.

drosera

droseragillerden, topuz biçimindeki yapraklarının üst yüzeyi, böcekleri yakalayan yapışkan tüyler ile örtülü böcekkapan otsu bitki.

ekopraksi

Başkasının yaptığı hareket ve davranışları anlamsız olarak tekrarlama, yansıca. Fransızca kökenlidir.

buyot

Yatakta ısınmak için kullanılan sıcak su torbası.

tartışmalardan uzak durup sessiz kalmak

huzur ve barışçıl yol tercihi yanında, yorgunluk da belirtisidir.

istihfaf

hafif olmak anlamına gelen iffet kelimesinden türetilerek oluşturulan kelimedir.

amiyane

basit, sade, afili görünüm ve duruma sahip olmayan anlamına gelir.

mesnet

destek alının şey, dayanak. arapça kökenlidir.

perdebirun

açık saçık konuşan, terbiye sınırlarını aşan birey. farsçadır.

lafazan

günümüz gençlerini mecaz-ı mürselleyebilir. haddinden fazla konuşan, geveze.

uludağ sözlük ün kalitesinin düşmesi

hiç olmayan bir kalitenin düşme durumunu ifade ettiğinden, mutlak butlandır.

efsunkar

büyülü, çarpıcı, karşı konulmaz şekilde etkileyici. dilimize Farsçadan geçmiştir.