bugün

sergen yalçın'ın açık sözlüğü ile ilgili caps yapılmasıyla başlayan akım.

http://www.incicaps.com/b...dobral%C4%B1%C4%9F%C4%B1/
görsel
vasat bir troll futbolcu, şaka şaka, onca kekonun arasından çıkan nadir adamlardan, hem de 10 numarasından, futbol bilgisi, kişiliği, açık sözlülüğü örnek adamlığıyla ön plana çıkıyor.
memetalierbil'in dediği gibi dobri dobra dobra geliyor, en sevdiği renk oranj, ama forması siyah beyaz, tabi beşiktaşlı olduğu için bunu söylüyorum malum neredeyse oynamadığı takım yok. akıllarda kalan inanılmaz replikleri ve hazır cevapları var. gönülleri açık sözlülüğüyle feth eden adam.
iddaa'nın küçük cocuklara zararlarının altını çizmek için spiker Sergen'e sorar:

- 16 yaşından küçüklere iddaa hakkında ne demek istersin?

+ Fransa liginden uzak dursunlar. Çok sürpriz oluyor.
aynı gölü iki farklı kadına hediye ettiğini söyleyebilme dobralığıdır. seviyoruz reyizi.
onun dobralığı etrafındakilere bulaşmıştır. birkaç yıl evvel bir video izlemiştim, yöneticilerden biri, "sergen at yarışı izleyecek diye otobüsü 15 dakika geç kaldırdığımız çok olmuştur" gibi bir şeyler söylüyordu. bunu söyleyen sergen'in yöneticisi üstelik.
açıksözlülüğü kendine has tavrı ile gönüllere taht kuran adam gibi adam. bi ara eskişehirspora gelmişi o zaman bizzat tanışma

fırsatımız olmuştu sohbet filan o zamanda birkez daha teyit etmiştim adam gibi adam diye.
türk futbolunda şunun gibi 3 tane daha adam olsa sırtımız yere gelmezdi.
-sergen maçlarda koşmadığın söyleniyor neden koşmuyorsun?

+çünkü koşunca yoruluyorum.
"zamanında bayern münih'e transfer olacaktım, adamlar beni araştırdılar. araştırınca da almaktan vazgeçtiler" diyebilen koca yürek. on numara adam.
100'lerce futbol yorumcusunun arasında en lafını esirgemeden konuşan, en dobra, en kral adamdır. kimseye yaranmaya çalışmaz, o yüzden de herkes sever. seviyoruz reyiz.
kendiyle barışık, hatalarını saklamadan açık yüreklilikle söyleyen ekranlarda gördüğümüz anda tebessüm etmemizi sağlayan güzel insan, on numara adam.
kaya çilingiroğlu dobralığının önünde diz çöküp tövbe ister.
caps akımı başlatan dobralıktır, hem de haber sitelerinde haberi yapılacak kadar.

http://www.cnnturk.com/sp...obraligi-capsleri?page=10
sözünü esirgememe, kimseye yaranmaya çalışmama dobralığıdır. sergen bir tanedir, efsane 10 numaradır, sol ayağı özlenendir. (bkz: sergen attı şampiyonluk geldi)
hakem yardımıyla kazanılan maçlardan sonra ortada gözükmemektir.