bugün

entry'ler (78)

duygusal anlamda dibe çökerten müzik önerisi

alan walker/sing me to sleep
aslında sözleri ılımlı hareketlimsi bir şarkı " bu ne be! " diyebilirsiniz ama ben ergenliği zor atlattım her melodi beni dibe çökertme(artık ne demekse) kapasitesine sahip.

sevmekten vazgeçmiş kadın

can yücel/ değil okurken yıllar sonra, denk gelen başlık. "...gözlerimden tut da ciğerime kadar kırgınım.

nasıl hissetmek istiyorsun

yokmuş gibi hissiz.

veronika ölmek istiyor

bana çok şey katan kitaplardan. ölmek isteyen ve ölümle karşılaşan insanları anlamanıza yardımcı olabilir. güzel konusu mutlu bir sonu akılınızı başınızdan alacak kurgusu yok o tarz beklentileriniz yoksa sevebileceğiniz kitaplar arasına girebilir.

cem korkmaz

ölen bir insan var yaşı genç üstelik derdini anlatamamış buraya ait olamamış Allah rahmet eylesin demek ne zor olmuş bizler için! evet espiri yapın gülelim hepiniz komik mükemmel yaratıklarsınız...

atatürk e ulu önder denilmesi

Kendisinden daha çok hak eden yok karın ağrınız ne seven sevsin sevmeyen saygı duymasını bilsin!

dualarınıza ihtiyacımız var

çok geçmiş olsun inşallah en kısa sürede atlatır yoluna daha güçlü devam edersin dualarımız sizinle.

edip cansever

"unutulmuş gibiyim ben
Ve insan bir bakıma unutulmuş gibidir.
Bilmem ki nasıl anlatmalı
Yalnız bile değilim..."
her yerde karşımıza çıkan kişidir aslında sevince güzel sevmişler işte daha ne olsun.

bir sözlük kızına güvenmek

tefeci falan ayıp böyle yakıştırmalar organ kaçakçılığı neyinize yetmiyor.

bir erkek susuyorsa

size tavsiye hiç iyi bir şey yapmıyordur. genel olarak susan kadın iyidir algısı olabilir erkekler camiasında ama karşı tarafta susan erkek edebiyatı hoş karşılanmıyor.

uludag sözlük 40 yaş grubu

tansiyonlarını ölçüp insülinlerini yaparak sevap kasacağım gruptur.

anın görüntüsü

en ama en tatlı an *
görsel

mihriban ın üstüne yazılan şiir var mı sorunsalı

aslında iyi bir noktaya dikkat çekilmiş ama hatalı oluşturulmuş bir sorunsal. sezai karakoç hayranı olarak yazmadan geçemedim "mihribanın üstüne yazılan..." diye başlanması başılığı katletmiş.

aşk a inanıyor musunuz

biri gelip inandırsın diye bekliyoruz. yoksa inanmıyoruz.
bir adet anket.

bir ekşi sözlük kızı ile aramızda geçen dialog

...sonrada ağzımın kenarından akan salya beni uyandırdı diye devam eden konuşma metni. bugüne kadar bir başarısı olmamış bırakın akademik başarıyı, iş hayatını, sosyalleşirken hak korumaktan aciz karakterler burada cinsiyet üzerinden zırvalıyorlar ya düşük bütçeli komedi tadı bırakıyorlar. iyki arada burda takılıyorum yoksa herkesi aklı başında işinde gücünde kabul edicem.

bir insanla ilişkiyi kesmek için nedenler

tanıştığınız andan beri, fedakarlık yapan taraf olursunuz, tek bir anlığına bundan vazgeçersiniz ve dünyanın en kötü insanı olursunuz ya! işte böylelerini taşımayın atın sırtınızdan.

güzel olmayan kızın çok güzelmiş gibi davranması

herkes bu konuda yazdıklarından çok emin. güzelmiş gibi davranmak nasıl oluyor yani insan gibi davran var zira çoğunuz beceremiyor ama davranışı mış gibi yapana ben denk gelmedim. biri karşınıza geçip selam bugün de güzelim mi diyor? şu komplekslerinizi bir kenara bırakın. demek ki kendini güzel olarak görüyor sana göre olanı sormuyor o böyle hissediyorsa sana ne bundan!

başlık altına biriyle tanış

bir başlıkta kocasın tanışanlar. iyice şaşırdınız

bir erkek arada karısına çaktırmadan onu aldatmalı

ferrariyi feraya anlayan adamın eski ve aldattığı karısının söylemi! kadın cinayetleri metalaştırma bilmem ne demogojisine boşuna kafa yoruyoruz çıkın sokağa her iki kadından biri bunun gibi susmayı bilin artık!

stalk seviyesi

bir arkadaşım x şehrinde bir ezcaneye gitmiş ve orda eczacı olan bir çocuktan çok hoşlanmış ama eczanenin isminide çocuğun isminide bilmiyor utangaç olduğu içimde soramamış. bana anlatınca gittiği hastanenin çevresindeki eczaneleri araştırdım fotoğraflarını gösterdiğim eczanelerden biriymiş, eczaneyi bulduktan sonra eczanenin facebook hesabından çocuğu bulduk başka bir instagram ve facebook hesabından çocuğu ve sürekli gezdiği bir arkdaşını ekledik. mutluyuz ama nasıl anlatamam sanki istemeye geldilerde tuzlu kahve aşamasındayız. çocuk yakışıklı sosyal bir sürü kız takip ediyor bu bana bakar bakmaz derken; çocuğun üniversite fotoğraflarını araştırırken alkollü fotoğraflarını bulduk ve arkadaşım vazgeçip sevdasını kalbine gömdü.