bugün

kafası yazı tahtasına defaaten vurulması gereken, insan pskilojisinden bihaber öğretmen tipidir.
(bkz: Öğretmenlere uyuz olmak)
seslendiği çocukta nasıl bir etki bıraktığını bilemeyen, öğretmen sıfatına layık olamayan kişimsidir. yazık lan. aldığın eğitim derslerinin hakkını ver bari.
onlar öğretmen değil fil yok öyle değildi, onlar havlu değil fil miydi ? *
şişko bir öğrenciye diyorsa espri yeteneği olan öğretmendir. ama yok zayıf birine diyorsa da densizdir, sik kafalıdır.
herhangi bir lisede ders vermişseniz ve elbisenizi öğrenciler yırtmışlarsa o öğretmeni bir dereceye kadar anlayabilirsiniz...
muhteşem bir dayağı hakeden öğretmendir.
öğretmenlik diplomasını hayvanat bahçesinden almış olma ihtimali bulunan öğretmendir.
eşek kafalı diye bağıran öğretmenden pek de farklı değildir. ya da gülümsediği için disipline vermekle tehdit edenden.

(bkz: köfte) *
kısmen başıma gelmiş durumdur. bu türden bir kişiyi bizzat tanımaktayımdır.

serenitytheone bünyesi hasta olduğu bir hafta vizeye girmek zorunda kalmıştır ama o kadar üşümektedir ki bir-iki kazak, büyük bir pofuduk mont ve atkı eşliğinde varlık göstermektedir. tabi bu durum kızımızda +20 kilo kadar bir fazlalık eklemekte üzerine de ateşten şişmiş yüzü bu kanıyı desteklemektedir. dersin hocası derse gelmiş ve sınavı yapmaya başlamıştır. ateşten beyin fonsyonları da yerinde olmayan serenitytheone sürekli makara yapmaktadır atılmasına ramak kalmıştır. en sonunda hoca dayanamaz ve;

-geçen haftadan beri şişeceğin kadar şişmişsin. bu kadar konuşmasan kimbilir ne kadar şişiceksin patlarsın belki bile..

demiştir. alakayı kuramamakla birlikte bu narin bünye de fil olarak suçlanmıştır. ruhunda derin yaralar açılmasından ziyade değişik bir anı olmuştur. ertesi hafta normal ölçülere dönüldüğünde "baya konuştun sanırım" cevabı ile yerle yeksan olunmuştur. *
dediği kişinin yıllar boyunca beddualarına maruz kalacak öğretmendir. Aradan yıllar geçse bile mağdur kız öğrenci hocasını hiç unutmaz ve içindeki nefret giderek büyür.
kendiside gorildir büyük ihtimalle.
tatlı patates'im , sumo'm demesinden çok daha iyidir.

-öp başına koy be , neler çektim ben biliyo musun!-
kutsal meslek diye tabir edilen mesleği aşağılık konuma getiren insan altı varlıklardır .
ingilizce hocası ise, bu cümleye muhtemelen -in the blanks- diye devam edecektir. O zaman sorun yok.