bugün

entry'ler (11)

seyfi dursunoğlu

Kendisine duyduğum saygı ve sevgi o kadar derin ve o kadar geniş sınırlara sahip ki kelimelere sığdıramadım bir türlü. imkansızlıklar içinden kendine imkan yaratan, üstelik mütevaziliğini ve beyefendiliğini hiç bozmadan zirvelerde oynayan kaç insan vardır şu dünyada?

Kendisi 1 Ekim'de 81.yaşına girecektir bu arada, uzun ve sağlıklı bir ömür diliyoruz Seyfi beye.

Ayrıca kendisi adına yapılmış şöyle de bir site var http://seyfidursunoglu.net/yorumlar/ isteyenler oraya doğum günü mesajlarını yazabiliyor.

pazar günü çalışmak

insanı pazar günü sıkıntısından kurtaran bir eylemdir.

sevgilisini ulu orta öpen erkek

sevgilisi normalde ulaşabileceğinden çok daha güzel olandır. çevresindekilere bakın tipim yok ama nasıl kızlarla öpüşüyorum fikrini oluşturmak amaçlı bir davranıştır.

asla yapmam deyip yapılan şeyler

"asla" denilen hemen hemen her şey ileride birgün yapılacak olan şeyleri oluşturmuyor mu zaten?

sevgilisine iphone 5 hediye eden erkek

aklından zoru vardır. sevgisini göstermenin başka yolunu bulamayacak derecede hem de.

tam 100 dolarım var

şimdilik dolar kuru hesabına göre "tam 179,50 TL param var" şeklinde de söylenebilecek bir cümledir. ama hiç kimse bu şekilde söylemeyi tercih etmez çünkü görüldüğü üzere hiç havalı durmuyor.

hatıra olarak saklanan garip nesneler

göbek kordonudur. mesela ben hala saklarım kendilerini.

55 dakikalık amerikan dizileri

yabancı diziler genellikle bilgisayar başında izlendiğinden ve doğal olarak araya reklam da girmediğinden insanı son dakikalarda sıkabilen tür dizilerdir. en güzeli drama için 45 dk, komedi içinse 25-30 dk arası dizilerdir, onlar candır.

sözlükçülerin sahip olmak istedikleri arabalar

şimdilik citroen c3 yeter diye düşünüyorum, tam genç arabası ancak 2 yıl sonra bir land rover alsam hiç fena olmaz.

bol limonlu tavuk suyu çorbası

içine bir de domates ve bolca maydanoz eklendiğinde yeme de yanında yat kıvamına gelen bir çorba çeşidi.

tarkan ve cem yılmaz ın aynı filmde oynaması

hiçbir zaman iki karpuz bir koltuğa sığmaz. insanlar dikkatlerini kime yönlendireceklerini şaşırırlar bir kere, bu nedenle de iki büyük sanatçının birbirine girmesine sebebiyet verebilir. tek tek gelseler daha bir memnun olurum ben.