entry'ler (35)

sonbahar

sonbahar rüzgarı götürsün tüm kırıntılarını ayrılıkların sarı solgun yapraklarla ve kuş göçleriyle beraber uçsun özlenen güzel anılar ki tertemiz başlangıç umutlarına bıraksın yerini kırgın kalpler ... Çünkü hüzün temizleme mevsimidir aslında sonbahar olmasaydı niye yağsındı deli yağmurlar...

yalnızlık

kimsesizliğimizin kimsesi olmaması ve durmaksızın geçmişi anımsamamızdır yalnızlık.

hiç gelmeyecek birini beklemek

bir kimsenin ardından bir şehre gittim; sokaklarını gezdim; şehrin banklarında oturdum; parklarında güvercinlerini besledim o şehrin güneşini gördüm; yağmurunu, rüzgarını, meltemini, insanlarını, çocuklarını, kadınlarını... Onu görürüm diye yaptım tüm bunları sonra mezarlığına gittim şehrin ve buldum onu bekledim, bekledim, bekledim gelmedi...

çocukluk kokuları

monami, pastel boya kokusu; beslenme çantası kokusu.

seni sevmek

seni sevmek başlı başına sevmek eylemidir. gökyüzünü sevmek gibi; güneşli bir günde başını göğe kaldırıp gözlerini kapatıp ısınmak gibi; yağmurda başını göğe kaldırıp gözlerini kapatıp yıkanmak gibi; rüzgarlı bir günde başını göğe kaldırıp gözlerini kapatıp rüzgarı kucaklamaya çalışmak gibi; karlı bir günde başını göğe kaldırıp gözlerini kapatıp diline kar tanesinin konmasını beklemek gibi; seni sevmek özgürlük gibi; çocukluk gibi nedensiz mutluluk kaynağıdır.

ayak özgürlük demektir

ayak özgürlüktür; rahatlıktır özellikle yere düşen şeyleri ayağınla alabilme, ellerin doluyken ayağınla kapı açma-kapama ya da ışığı açma kapama gibi meziyetlere sahipsen ayak özgürlüktür ve sevgilinle ayrıldığında artık ayaklarınla uzunca zaman geçirebilir; böylece depresyondan hafif hasarla kurtulabilirsin. ayak hayattır.

gözlerinde ışık olan insanlar

atilla ilhandır.

mutlu olmanın yolları

sürekli mutluluk diye bir şeyin olmadığını kabul etmekten geçer; mutluluk yemek yemek gibidir ve etkisi geçicidir. bir Bugatti Veyron'a sahip olsan bile on binişten sonra sıradanlaşır ve mutlu etmez artık. yani mutluluk geçicidir mutlak mutluluk varmış gibi sürekli onu aramaktan vazgeç ve mutlu ol.

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyorum geçmişte bıraktığım her sevgilimi ayrı ayrı çok özlüyorum; ne güzel insanlardı.

sıkılmak

canın ağızda olması, fazla enerjinin bulunması ancak enerjiyi harcayacak bir aktivitenin bulunamaması ve bu nedenle beyne sürekli sıkılma sinyallerinin gönderildiği durumdur.

hayatın bir türlü istenildiği gibi olmaması

genelde boşuna kafa yorulan, yapacak bir şey olmamasından duyulan can sıkıntısı nedeniyle mızmızlanılan durumdur.

34 u 442 veda busesi

'' gözlerinde kırmızı balıklar yüzer. durur aşkın anlaşılamamak olduğunu söylerim. ''

neden sevgilin yok

çünkü; sonunda arta kalan yalnızca bir t-shirt olacak ne de olsa; sonra git bir daha yalnızlığa alışmaya çalış ne gerek var; bir kere alışmışken devam işte böyle.

aşık olmak

korkulandır.

yaşasın türk kürt kardeşliği

insan doğduğu yeri seçemediğine göre suçladığımız, beğenmediğimiz, aşaladığımız şeyin ne olduğunu anlayamıyorum.

gülümsemek

bazı insanların yalnız yorgun düştüklerinde terkettikleri hayatın tüm çirkinliklerine başkaldırı eylemidir. *

erkeklerin aşık olmadığı gerçeği

bence erkekler ömür boyu tek bir kadının aşkına sadık kalırlar; diğer kadınları severler belki ama aşk şarkılarında dertlendiklerinde aşk denildiğinde hep o kadın vardır.

sevgilinin söylediği unutulmayan sözler

ayrılma anı: biz bir daha birlikte olmayacağız ama gökyüzünde seçtiğimiz yıldızlar hep birbirlerine bakacak ve biz nerede olursak olalım onları görebileceğiz ve onlar üzerine kurduğumuz hikayelerimizi anlatmaya devam edeceğiz; bir zaman sonra bunu yalnızca birbirimizi özlediğimizde yapmaya başlayacağız; ancak birbirimizi özlediğimiz zamanlarımız hayatımız boyunca devam edecek; lütfen sen de onları unutma.

kilolu olan insanların itici olması

kilolarından dolayı bir insana iğrenç nitelemesinde bulunabilen insan beynini kendi kullanmayan insandır.kilolu insanın kurtuluş yolu vardır ancak onun durumu vahimdir.

öpüşürken çıkan cörk sesi

olmazsa olmazdır; keyif alındığının göstergesidir; dudak ucuyla öpüşenlere inattır.