bugün

yaşasın dünya kardeşliği (bkz: hümanist olalım)
bunu tam anlamıyla başarabilirsek, hiçbir güç kolay kolay önümüzde duramaz. ancak bu düşüncenin oluşum ve gidişatını belirleyecek olan, yalnızca halk'ın kendisi olmalıdır.
bir slogan...
bazılarınının hiç hoşuna gitmeyecek...
e napalım yani?
hangi başlığa yazsam diyordum ki sol framede geldi karşıma.
olay: dükkanda türkiye - gürcistan maçını izliyorum, kürt bir vatandaş geldi televizyona bakarak "vayy türkiye nin maçı mı varmış" dedi. evet bu kadar.
(bkz: mahatma gandhi)
insan özü itibarı ile kendine düşman olmayana düşman olmaz, eğer her insan öyle ise kavganın sebebi nedir.
çünkü toplumlar kişilerin çıkarları doğrultusunda çatıştırılmakta,
göze göz ile dünya kör edilmek istenmektedir.
bu nedenle yaşasın türk kürt kardeşliği, yaşasın insanlık, ve yaşasın insan özgürce, dayatmalar olmadan.
yaşasın tam bağımsız, bölünmez türkiye.
türkleri faşistlikle suçlayan sözde hümanist kürtlerin desteklemeyeceği slogan.

hani, hiçbiri yok ortada. şu kürtler, sözde hümanist olacaklarına özde realist olsalar çok daha saygı görebilirler.
insan doğduğu yeri seçemediğine göre suçladığımız, beğenmediğimiz, aşaladığımız şeyin ne olduğunu anlayamıyorum.
(bkz: inananlar kardeştir)
geçmişi 1 olan iki milletin geleceği de 1 olmalı.*
(bkz: seni seviyorum kürt kardeşim).
Kendini kürt kabul eden sosyalistlerin söylemediği sözdür. Sosyalist türklerin genelde kullandığı sözdür. Ama birlikte takılıp birbirlerini dava kardaşı bellerler.
türk tektir tanrının öfkesinden yaratılmıştır,o yüzden kürt gibi yıkılmış medlerden gelen bir ırkın türke kardeş demesi kendi açısından iyidir fakat,gerçek bir türk için,kürt türk kardeştir demek resmen küfürdür...
yaşatılması gerekendir. sermaye, düşmanlık oluşması için elinden geleni yapsa da inadına yaşatılması gereken kardeşliktir.
biji bratiya gelan.

yaşasın halkların kardeşliği ve sevgililiği.
türk kürt kardeşliği değildir insanların benimsemesi gereken, eğer herkes birbirinin insan olduğunu bilirse zaten bunu benimsemeyi gerektirecek etkenler ortadan kalkacaktır.
türk kürt değil türk pkk yandaşları olması gereken kavramdır pkk lı olmayan kürt Zaten türktür ortada milletinden utanma durumu vardır ki buda bariz şekilde ortada her kürt potansiyel bir kırodur.
türk kürt kardeştir bunların hepisi kalleştir.
bir kürt kendi ailesi akrabaları içindeki orospu çocuklarını dışlamadıkça, onlara müdahale etmedikçe, akrabaları içindeki orospu çocuklarını adam etmedikçe kardeşlik laf ebeliğinden ibaret.
Aradığım istediğim arzuladığım şey.
görmek istediğimiz başlıktır. sonunda.