bugün

entry'ler (309)

araf

Sofi Oksanen'in kitabının adıdır. 2 acı dolu kadın hayatını birbirinin üzerinden atlarcasına anlatır. çok sürükleyici bir romandır.

eternal sunshine of the spotless mind

sonlarına doğru saçma sapan yerlere saptığını düşündüğüm film. Jim carreyle sevgilisinin hikayesi yeterince doldurucuydu zaten. sen niçin gittin o diğer hafızası silinen kadınla doktora da ayrı bir hikaye yazdın ne gerek vardı be ya...

never mind

nvm kısaltmasıyla da bilinir.

yalnızlık

yalnızlık insanı geleceğe dair umutlardan alıkoyan bir histir.

kadın aldatmasıyla erkeğin aldatmasını bir tutmak

çok yanlıştır. kadın eşya olmak için vardır. tak sırt çantası gibi gez mantığı. aldatması bir suçtur.
öte yandan erkek çok yüce bir varlıktır. aynı yerden geldiğimiz bahanesiyle beyninizi bulayan eşitlikçi şerefsizlere kulak asmayın. erkek üst sınıftır. yaparsa hatadır. hatta hata bile değildir, elleri öpülesidir. yine yapcak yine öpücen; eşyasın sen. (!)

türkiye ekonomisinin 2 çeyrekte yüzde 8 8 büyümesi

(bkz: 1 haftada 8 santim büyütün)

hbbia nın şişirilmiş bir sözlük yazarı olması

hbbia kim olduğunu halen anlayamadığımdan kolayca yalanlanabilecek önerme.

akp ye oy vermediği halde nefes alan insan

kendimin de aralarında bulunduğu insan topluluğudur. utanç kaynağıdır. halen bende kendime inanamıyorum ama yapacak pek birşey yok artık elimiz kaydı bastık başka yere...

atatürk e küfür eden insan

daha da kötü olan ve bu küfürleri eleştri kalıbına sokmaya çalışan yobaz versiyonları olan insanlardır.

tanrı nın cezalandırmak istediği insan sayısı

mantıklı düşününce aslında dinsiz olarak doğan insanların yapabilecekleri çok birşey yok. etrafınızda bir dine inanan kimsenin olmadığını düşünün. kalkıp ta ben müslüman olcam ben hıristiyan olcam demezdiniz. bu yüzden aslında göründüğünden daha az olan sayıdır.

golgi aygıtı

lisede paketleme görevini üslenen organel olarak ezberletildiğinden yıllar sonra asıl mesleğini anlayabildiğim organel.

sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

hypnosis for dummies.
fringe izleye izleye bu raddeye geldim.

akp ye oy vermeme sebepleri

söyledikleriyle yaptıklarının, yaptırdıklarının birbirini tutmamasının verdiği güvensizlik başta olmak üzere, daha onlarca sebeple uzatılabilecek nedenlerdir.

üniversiteleri türbanla kirletmek

kirletmek değildir.
ben görüntü kirliliği olarak görüyorum. tabi kime ne benim nasıl gördüğümden isterse kutu geçirir üstüne. onun bedeni, onun aklı.
kimseyi ilgilendirmemeli birinin nasıl giyindiği. hoşuna gitmiyorsa bakmazsın suratına olur biter.

fringe

yeni izlemeye başladığım harika bir dizidir. 1 hafta yemeden içmeden 3 sezon izledim. gerçekten soluksuz ve sürükleyici bir dizi.

orospu

türkçenin sesteşlik bakımından en zengin kelimesidir.

jersey shore

seks ve kavga konulu realite programı.

tc kimliklerindeki din hanesi kaldırılmalıdır

bu millet insanları insanlıklarına göre değilde dinine göre sınıflandırdığı sürece kabul edilemez tekliftir.

yatakta bulunmaması gereken şeyler

2 kafalı dildo

sözlük yazarlarının favori abur cuburları

çikolatadır.