bugün

entry'ler (26)

atatürk heykeline saldıran suriyeliler

saldırılara göz yumanlar utansın.
kendini Atatürk yerine koymaya çalışıp, Atatürk u unutturmaya çalışanlar utansın

sözlük yazarlarının yaslari

20 den sonrasını saymamak lazım *

demokrasi nedir

Demokrasi: Kazanana kadar YSK ya itiraz eden bir hükümetin yönettiğini sandığı, halkın iradesinin ayaklar altına alındığı bir sistemdir.

türkiye deki ingilizce seviyesi

3. sınıftan 12. sınıfa kadar ingilizce eğitimi verilip;
What is Your Name den başka bir söz bilinemeyecek kadar yerlerde..

internetten tanışılan biriyle buluşmak

Ne çıkacağı bilinmez. En iyisi buluşmamak *

bir insan neden istifa eder

işinden memnun değildir.

recep tayyip erdoğan

Bizim insanımız hala halinden anlamayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iyi yorum yapıyorsa o kişinin oturup bir düşünmesi lazım.

Evet sizlerinde bileceği gibi zeki bir insan. Evinizde, iş yerinizde hırsızlık yapıyor. Bazı kişilerde bunu alkışlıyor. Ne garip.

Aziz Nesin'in dediği gibi;Yobazın biri çıkıp, tuvalete gitmek günahtır desin, bundan dolayı altına edecek o kadar çok insan var ki bu memlekette...

iki gün boyunca mesaj atmayan kız

Acabalar varsa kafanda, gönder gitsin

saygın bir iş

Günümüzde hangi işte para çoksa, o işi yapan saygın sayılıyor

antalya

deniz, kum, güneşin olduğu canım şehir.

saç boyatmak

artık tövbelediğim işlemdir. boya mı allah korusun!

aslan burcu kadını

(bkz: beni tanıdılar siz gaçın)

kadınları zarif yapan detaylar

zarif miyim, değil miyim bilemiyorum ama, kibar olan her kimse o zariftir benim nazarımda.

insanı derinden üzen olaylar

yalnızlıktır. bu konuda ne yapacağımı da açıkçası bilemiyorum. yalnızlıktan o kadar şikayet edip, bunun için hiçbirşey yapmayan biri varsa o da benim. nolacak bu halim bilmiyorum. insanlara yatırım yapamıyorum, tahammülüm sıfır, eyvallahım yok kimseye. böyle tuhaf bir şeyim. bu konuda en yakın arkadaşlarımda şikayetçi. çekingenliğimi, utangaç yapımı ve bu durumumu aşmam için flört yaşama tavsiyesi verdi. çünkü o arkadaşım öyle atlatmış. aşk meşk olaylarını geçtim kimseden hoşlanamıyorum. ki hoşlansamda ondan adım bekliyorum. böyle saçma salak birşeyim.

aynaya bakınca düşünülenler

Çok güzelsin ama kimse bunun farkında değil.

karşı cinste aradığın en önemli özellik

hayırlısını arıyorum.

insanın büyüdüğünü anladığı an

sanırım şu son birkaç yıl beni baya büyüttü ve ben de artık büyüyorum diyebiliyorum her ne kadar büyüdüm gibi beylik sözü söyleyemesemde. bundan birkaç öncesine kadar ailemin yanında bırakın aynı evde uyumak ayrı odada uyuyamayan (annemle yatıyordum asdjık) , karanlıkta lavaboya gidemeyen, kediden- köpekten korkan vs birisiydim. listeyi fazla uzatmak istemiyorum korkuçtum yani. sonra görevim nedeniyle ailemden uzak farkli bir şehirde göreve başlayınca büyüdüm. kocaman evde yaşıyorum, mahellem kedi köpekten geçilmiyor, lambayı yakmadan tuvalete gidebiliyorum. sanırım bunları başardım. büyüdüm. tamam mı evren büyüdüm . mutlu musun artık. şimdi tekrar beni yeniden ailemin yanına gönder.

dinlenilen şarkının en vurucu kısmı

şimdi ben de buraya şarkının en vurucu yerini yazmayı çok isterdim yukardaki gibi . lakin yazamam çünkü yazmasını bilmiyorum. nedense genelde beni yabancı şarkılar vuruyor. ederlezi mesela. nasil ben bunu buraya yazabilirim . hem yazınca noluyor söyler misiniz. nasıl bir yalnızlıktır bu allahım yarabbim.

profiterol

Geçenlerde işyerinde böyle yaşlı başlı bir abi yani. bana , "erol seni sordu" dedi. ben de hangi erol dedim, şahane bir espiri patlattı; "profiterol" evet. sinirlerim bozuldu, soğuk espriye maruz kalmanın siniriyle kahkahaya boğuldum. sonra gittim şok marketten bir profiterol aldım. neymiş bu diye. budinge falan benziyor. iğrenç birşey. öyle geldim kendime. geçecek gibi değildi bak yemin ediyorum.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Şiddetin ne hoş ne güzel şefkatin ... şarkı sözünde geçen sözleriyle bir nevi Yunus Emre'nin Kahrın da hoş, lütfün da hoş şiirini hatırladır. nefistir.
http://www.youtube.com/watch?v=QJ_HX8t9YXI