bugün

entry'ler (53)

başbakanın üç çocuk tavsiyesi

demografik açıdan doğru ama ekonomik açıdan imkansız olandır.

hüsamettin arslan

önerdiği kitaplar okunduğu takdirde derste anlatığı her şeyin kitaplardan (Ç)alıntı olduğu anlaşılan hocadır. hatta bazen ileri gidip kitaptaki olayları kendi yaşamış gibi anlattığı da olmuştur.

atilla yayla

ben ömrü billah bu kadar berbat bir çevirmen görmedim arkadaş. kendisi sözde ingilizceden türkçeye kitap çevirmiş ama nasıl çevirmiş sormayın kitabı okurken dakka başı osmanlıca sözlük açmak zorunda kaldım. bu beginner halimle kitabı ingilizce olarak okusam daha az bakardım sözlüğe. burdan kendisine sesleniyorum nolur kitap falan çevirmesin biz böyle mutluyuz!

eldivenle ellenmez

(bkz: evlat olsa sevilmez)

sertaç serdar

iyidir, hoştur da bi de dersinden geçme şerefine nail olsak diyorum artık.

sevgilisi para harcamasın diye acıkmadım diyen kız

hesabı senin ödemene izin verilmiyorsa biraz da karşıdaki insanı düşünüyorsan eninde sonunda başvuracağın yöntemdir.

bir dine inanmak zorunda olan insan

inancı zorunluluk olarak görüyorsa zaten boş insandır.

tanrının varlığını tek cümleyle açıklamak

O’nun varlığına delil gösterilemez, bizzat kendisi her şeyin delili ve ilk illetidir.

ayrıldıktan sonra güzelleşen kız

(bkz: komşunun tavuğu komşuya kaz görünür)

3 çocuk yapana yüzde 33 indirimli daire

annemi bi çocuk daha mı yapsam sorusuna yönlendiren güzide reklam.

ilkokulun vazgeçilmezleri

yüzyılın müthiş icadı olan boyundan asmalı silgiler.

lenka

like a song şarkısındaki şu sözleriyle beğenimi kazanmış sanatçıdır:

Time, make it go faster,
-Zaman, iyice hızlandır onu
Or just rewind
-Ya da sadece geri sar
To back when im wrapped in your arms
-Kollarının arasında olduğum ana geri git...

genç yaşınıza rağmen minibüste yer veren çocuk

birazcık kilolu olan ablama yer verildiğinde ablama:'' seni hamile zannetti galiba'' dememe neden olan durumdur.

ölümüne en çok üzülünen ünlü

(bkz: adile naşit)

sıradaşı evlenme teklifi etmek

her kadın bayılır böyle seylere diye düşünülmemesi gereken bi durum. şahsen bu turden bi teklifte bulunulmaması için yetkili kişileri tehtit ettiğim bi husustur. önemli olan zamanlama ve içtenliktir.

sıradaşı evlenme teklifi etmek

her kadın bayılır böyle seylere diye düşünülmemesi gereken bi durum. şahsen bu turden bi teklifte bulunulmaması için yetkili kişileri tehtit ettiğim bi husustur. önemli olan zamanlama ve içtenliktir.

üniversite öğrencilerine sorulan kıl sorular

gerçek bi olaydan alıntıdır...

-nereyi kazandın kızım?
-bursa
-hangi bölüm?
-sosyal bilgiler öğretmenliği
-çıkınca ne olcan sen?

iki sevgilinin yanında üçüncü kişi olmak

çiftin samimiyet derecesiyle doğru orantılı olarak kişide miğde bulantısı ve baş donmesine yol acabilen durumdur. kişi uzun zamandır yalnızlık çekiyorsa durumdan kaçabilmek için değişik bahaneler uydurma potansiyeline sahiptir.
(bkz: kedimin mama saati geldi gitmem gerek)

oozgeoo

(bkz: türkçeyi mutasyona uğratmış insanlar)

uludağ üniversitesi eğitim fakültesi

sosyal bilgiler öğretmenliğini tek başıma okuyacağıma inanmaya başladığım bölümdür. internet ortamında kendi bölümümde okuyan kimseyi bulamadığım yerdir.