bugün

entry'ler (100)

nedyon olmssen

asker ocağına katılacağım şu günlerde aklımdaki soru işaretlerini gideren yardımsever yazar.

benim adım elvan dalton

sanattır sanat.saf,katıksız sanattır.

ısrarla camış gibi kilo alan türk kadını

bu kadar kaba bir ifadeye gerek olmasa da genellikle doğru olan tespit.ana sebepleri türk mutfağının yağlı,ağır yemeklerden oluşması,millet olarak düzenli spor alışkanlığımızın olmaması,üç ve fazla çocuk yapma huyu olarak sıralanabilir.sıralandılar da netekim

hayatında neden birisi yok

pek çok cevap verilebilecek bir soru.
bazen hayatında birisi vardır, hatta belki o senin hayatındır, ama onun haberi yoktur.
bazen hayatında olması gereken kişi henüz etrafında yoktur
bazen hayatında birine daha yer yoktur... uzar gider

ilk defa facebook a üye olacaklara tavsiyeler

mağaranızı arada bi havalandırın.

sevgiliden ayrılmak

"Sevgili olmak" saçma fiilinin hüzünlü finalidir.Acıyorum size insanlar,neden hayatınızı sürekli dramatize etme peşindesiniz,neden romantik cümleler yazıp "en mutsuz benim" triplerine girmek zorundasınız.Hele bir de yaşadığınız şeyi kutsallaştırıp "aşık oldum abi ehehe" diye yüzünüzde pis sırıtışlarla dolanmalarınız yok mu?Artık uyanın ve gerçeği görün:Hayat bile bu kadar ciddiye alınacak bir şey değilken "onun için ölürüm" diye mal mal gezinmeyin.Daha en baştan ona aşık olmaman mümkündü."Olur mu canım,sanki irademizle mi aşık oluyoruz" dediğinizi duyar gibiyim.Evet arkadaşım iradenle aşık oluyorsun.Hatta aşk diye de bir şey yokken kendi takıntına bu ismi veriyorsun.Herneyse bunlar kafanın almayacağı kadar derin konular zaten,sen git sevgilinle yanak yanağa çekindiğiniz fotoğrafın altına "böcüüm seni çok seviyorum" yaz.insancıklar sizi.

erkek yazarların çirkin olması

Bir önermedir ve acıdır fakat zannediyorum çoğunluk itibariyle gerçektir.Yani tamamen görselliğe dayalı net aleminde tek fotoğraf koymadan var olabileceğiniz başka neresi kaldı ki azizim.Gel gör ki jacky ve ben gibi fedailer bu genellemeye kurban gitmeyi dahi göze alarak sözlüğe kayıt olmakta,yakışıklıların oranını artırmaya çabalamaktayız.Kendi adıma ben sırf bu hizmet duygusuyla bu sözlüğe yazar olmuş bulunmaktayım.Evet kızlar mesene sırası şu tarafta.

edit:jacky silikmiş meğersem,yakışıklılara karşı bir komplo seziyorum.Benden haber alamazsanız beybi feysimin bedelini ödemişim demektir.

said nur toraman

ismi pek az kişi tarafından bilinen,görüşleri islami felsefede çığır açabilecek olmasına rağmen eserlerini ölmeden yakan ve kulaktan kulağa bilgilerle hayatı efsaneleştirilmiş büyük türk düşünürü.

hoşlanılan kişinin naber diye sms attığı an

Tam olarak şu andır:
Anaaaam!naber demiş,şimdi öyle bi şey yazmalıyım ki hem kültürlü hem espritüel olmalıyım,yani öyleyim tabi ama bunu ona gösterebilmeliyim,ama nasıl yapmalıyım,bi daha bakiim tam olarak "naber" demiş,yani halimi hatırımı anlatan bi şey olmalı ama öyle dümdüz yavan olmamalı,ya da derinlikli bi sohbet açacak bi şey bulsam,şeytan diyo direkt nihilizmden gir,sktr lan öyle şey mi olur,ananıskiim zaman geçio,cevap vermiyorum sanacak,ya da biraz bekliim cool olur,evet evet cool olur,kitap okuyorum desem çok mu ayı gibi olur,olm kız napıyosun demiyo ki durumunu soruyo,yani yaptığın eylemi diil de...(bu şekilde geçen bi 10 dakka sonra atılan mesaj)
-iyidr senden (:

peygamberimize ve başörtüsüne dil uzatan mhp

Ne mhp ne de akp ile işim olur* fakat akşam haberlerinde izlediğim üzre Osman Durmuş bu lafı söylerken Ak Parti Aydın il Başkanı*'nın "Başbakanımız bizim için ikinci bir peygamber gibidir" sözlerine atıf yapmış olup, Oktay Vural da düzenlediği basın toplantısında bu sözlerin ses kaydını dinletmiştir. Bu şahıs da Tayyip Erdoğan'ın isteğiyle istifa ettirilmiştir.Siyasi görüşlerinizi elbette her zaman savunabilirsiniz fakat gerçekleri çarpıtmayalım, farklı şekilde göstermeyelim. Eh, hadi şimdi kapışın.

michael jacksonın yanan saçlarından elmas üretimi

"all i wanna say is that they just really care about money" diyelim,ne diyelim.

akdeniz akşamları çalan kişinin gitarını kırmak

müziğe yapılacak en büyük katkılardan olacaktır.Fakat akabinde gitarı kırılan arkadaşa kabak kemane hediye edilip gönlü alınmalıdır.

uludağ sözlük teki kızların çok çirkin olmaları

yakın gelecekte sözlüklerde nick yanında resim de kullanma özelliği gelince çoğu bayanın kırmızı gül,neşeli bebek yahut google'dan bulunmuş güzel ama manken olduğu ilk bakışta anlaşılamayan * resimleri kullanmasıyla kanıtlanacak teori.Ha güzeli yok mudur,helbet vardır,derler ki uslu birer yazar olursanız bir gün onları görebilirsiniz.

sabah sabah nuri bilge ceylan

"Günaydın güzel ve yalnız ülkemin ev hanımları" cümlesi ile başlayabilecek ütopik program.

17 yaşındaki bir kızın halis toprak ile evlenmesi

halis toprak'la değil TMSF ile evlenmiştir artık.
(bkz: dostum halis dedin tasarruf mevduat çıktı)

okunmayacağını bile bile entry girmek

entry'nin ortasında * * "niye yazıyorum lan ben bunu" dedirten eylemdir. Yazar artık okunmadığını anlamaya başlayınca "bari sözlükle konuşayım,bir muhatabım olsun" moduna girer. Ör*neğin: Ah be sözlük ne şahane tesbitlerim eridi gitti içinde, ne güzel metinlerim tozlu sanal raflarına atıldı. Vefasızsın lan sözlük, zalımsın.

duran toplara iyi vuran kişi

Frikik, penaltı nev'inden atışları isabetli kullanma yetisine sahip futbolculardır. iyi günündeyseler bunların barajın üstünden aşırtıp, şööle güzel bi kavis *** verdikleri topun ağlarla buluşması seyrine doyum olmayan bir manzaradır efenim.

temiz öğrenci evi

"Olum haftada bir genel temizliğimizi yaparız, onun dışında herkes kendi odasını temizler zaten günlük" denilerek çıkılan ve araştırmalara göre %98'inde bu lafların ilk hafta unutulduğu tu kaka evlerdir. Topluca "Kirlenmek güzeldir" kampanyası uygulanır bu evlerde.

barack obama nın türkçe bilmemesi

Çok büyük eksikliktir.Düşünsene hacı Türkiye'de bulunduğu bi platformda yamuk yapsalar, bozuk Türkçe'siyle "bi dakika, bi dakika" diyecek adam.*

tesadüfen coca cola nın sırrını bulmak

Tesadüf sonucu formülü gizli tutulan coca cola'nın özütünü keşfetmektir. ben sırrı bulsam coca cola'nın ceo'sunu arayıp "olm sırrınızı çözdüm, iki saat içinde belirttiğim adrese on adet kutu kola göndermezseniz tüm dünyaya açıklıycam" diye tehdit etmek isterdim.*