bugün

entry'ler (34)

huzur bulunan yerler

hollanda da bir ev, bahçesi yemyeşil, asık suratlı kırışık bir bulldog, çamaşır ipinde asılı bir avuç büyüklüğündeki çoraplar, başınızı kaldırdığınızda gökyüzünü hissedebilceğiniz bir çatı katı, yastıklardan oluşan bir yatak ve o güzel kokulu adamın boynu.

bgn mervelrde klcam asqhım diye mesaj atan sevgili

hem lezbiyen hem de konuşma özürlü sevgilidir. şu mesajdan sonra merve bile almaz onu.

tek hata yapınca şifrenin hepsini silmek

iç güdüsel olarak bir kaç harfe basılarak girilen şifrede elinizin başka harflere kayması sonucu zaten ne yaptığınızı bilmezken beyniniz iyice süngerleşmesidir. genellikle ''ay ben tek harfi yanlış yazdım dur 1 tanesini siliyim.'' gibi bir düşünce aklınızdan geçmez o anki korku ve panikle ''ahh siillinn artıkk seni lanet olası şifree'' gibi bir tepki vererek amerikan dizilerindeki zencilere benzer bir üslup takınırsınız.

kilitlenemeyen tuvalet kapısı gerginliği

bir yandan işemeye çalışmak bir yandan da kapıyı tutmak sizi ilginç şekillere sokar. veledin tekinin gelip kapıyı tekmeleyip kaçması gibi bin bir olasılık aklınızdan geçer. terlemeye başlarsınız. ve tam o anda çişiniz kaçar.

korku filmlerindeki gıcırdayan kapılar

'aha şimdi yaratık çıkcak lan' diye düşündürerek bizi olacaklara hazırlayan efekt.

uzaylılar

eminim ki uzay boşluğu yalnızca bizim için değildir. böyle düşünmek kesinlikle bencilliktir. ancak uzaylılar ne yeşillerdir ne de antenli. bize yıllarca selena izletip 'aha bu uzaylı' diyerek kandırmışlardır.

işaret parmağıyla burnunda gömü arayan adam

burnundaki tüm deriyi kazıyıp gözler önüne seren adamdır. birde çaktırmadan bir yerlere sürme çabası beni çok güldürür.

onuncu nesil olduğu halde mutlu olabilen insan

onuncu nesilim mutluyum gururluyum.

gece evde yalnızken sürekli arkanda biri var hissi

karanlık koridordan koşarak geçmeme neden olan dürtüdür. arkamdaki kişiyi yakalayacağımı sanarak kafamı bir anda çevirmem elbetteki fazla film izlememden kaynaklanmaktadır. bu hissin en acı verici yanı da tuvalete girememektir. bu nedenle yapılacak tek şey bir an önce uyuyup çişinizin daha fazla gelmesi önlemektir. ancak o zamanda yataktan aşağı elinizin sarkmasıyla birinin elinizi aşağıdan tutup çekeceği korkusu başlar.

ateistlerin yaşama hakları var mıdır sorunsalı

tanrı her şeyi görür duyar ve bilir. elbetteki bu insanlarında ateist olacaklarını önceden biliyordur. buradaki en büyük ironi tanrının her şeyi bilerek onları yaratması ve ardından onları cezalandırmasıdır. ki bu cezalandırma işlemi de öldükten sonra başlayacaktır. öyleyse kimsenin kimseyi öldürmeye hakkı yoktur. asıl sorunsal tanrı madem onları cehenneme gönderecekti neden yarattı? ve asıl cezalandırılması gerekenler insan canına kıymayı düşünenler mi yoksa yalnızca aklını kullanıp gerçeği sorgulayanlar mı?

çocukken yapılan canilikler

eve giren sineği camla perde arasına sıkıştırıp iğne saplamak. kabul ediyorum, vahşi bir çocuktum.

bir kıza ofsayt nedir diye sormak

kızların futbolla ilgili hiçbir terimi bilmeyeceği düşünülerek yıllardır muhabbeti dönen konudur. elbette bilmeyenleri de vardır ancak bilenlerine denk gelmek yüz renginizin değişimine hafif bir kızarmaya ya da morarmaya neden olur. bence bu konu üzerinde tartışmak anlamsızdır kızlar erkeklere hiçbir zaman ''saça nasıl perma yapılır bize anlatsana'' şeklinde absürt sorular sormaz. erkeklerden de aynı başarıyı bekliyoruz.

tırnağın yanındaki ibne deri

tırnağın yanında azıcık kalkmış olan diğer derilere baş kaldıran anarşist ruhlu deridir. insanların size bakmadığı bir anda dişinizle deriniz arasındaki mücadele başlar. ve elbette bu girişimler hüsranla sonuçlanır. en son sinir krizi geçirecek duruma geldiğinizde ağdayı çekercesine deriyi kopartır ardından kanamayı durdurmak için iç güdüsel olarak emmeye başlarsınız.

erkeğinin ayağını leğende yıkayan kadın

kıllı erkek ayaklarına dokunmaya cesaret edebilen kadındır. helal olsun.

pringles

diğer cipslere oranla daha az hava daha çok cips vardır içerisinde ancak siz düz mantığınızla hareket edip ''oha buna mı 5 lira vercem lan onun yerine 2 cips alırım ben.''diyerek farkınızı bir kez daha ortaya koyarsınız.

bir zamanlar ben de insandım

evrim teorisinin tersten işlediği durumdur.

toplu taşıma araçlarında gıcık olunan tipler

yanındaki vatandaş mesaj yazarken -o ben oluyorum- okumaya çalışan, ağızlarına kürekle vurulması gereken tiplerdir.

çocuk masallarındaki saçmalıklar

kırmızı başlıklı kız masalında kızın kendi büyük annesini tanımaması.

uyuyan güzel masalında prens uyuyan güzeli derin bir uykuda bulduğu halde onu yalnızca öpmesi. eğer bu prensi bir türk erkeği canlandıracak olsaydı eminim durum tamamen farklı olurdu.

hastası olunan şarkı sözleri

yüzme bilmeden
daha deniz görmeden
hiç güneşte yanmadan
şimdi ölmek istemem
bir kalbi sarmadan

aşkı tatmadan daha
onla sarhoş olmadan
hiç sevişmeden daha
şimdi ölmek istemem
daha hiç gülmeden.

çoban yıldızı...

nefes alan kız

bence kız seçerken onun nefes almasına değil çişini tutup tutamamasına bakılmalıdır.