bugün

entry'ler (36)

en alıngan burç

Bu burcun insanı olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki yengeç'tir efenim.

okumadimkardesdurumumuzyoktu

ilk nick altı başlığımı açmış olmama vesile olan yeni yazar. hoşgelmiş efenim.

uyuyamama nedenleri

bugünün, şahsım adına yatma günü olmasının verdiği rahatlıktır. seviyorum seni pazartesi.

on birinci nesillerin gerizekalı olması

üstüme alınmadığım hede.

portakal gibin

En popüler listesinde nasıl üçüncü sırada olduğunu anlayamadığım temamsı. Yalnızca on beş dakika kullanmış olmama rağmen gözlerim pert. portakaldan soğudum sözlük.

picasso ölmedi rulez.

çok düşünmek

kati surette zararlı olan eylem. bir süre sonra insanı, halihazırda emin olduğu şeyleri dahi sorgulatır hale getirmekle birlikte önüne geçilmediği takdirde şiddetli baş ağrılarıyla baş başa bırakır.

nicki minaj

popüler olan şarkılardan haz etmeyen biri olarak, bana şarkılarını dinleterek tabularımı yıkmamı sağlayan şarkıcıdır. tuhaf bir şekilde pills n potions adlı şarkısını da bugün itibari ile replay manyağı yaptım.

birhan keskin

"sonra, çoook sonra, bu parçaların sonunda
sen beni kızını çok seven
bir anne olarak hatırla.

ben ki hiç kavuşamamıştım sana."

sinir bozucu durumlar

suratının asık olması bir yana dursun, en ufak bir şeye dahi verdiğin abartılı tepkilerden mütevellit canının sıkkın olduğunu sezen ebeveynin ne olduğunu öğrenmek için bin dereden su getirme halleri sinir bozucu durumlar top on'da ilk sıraya oynar.

sevgilisine tek taş alan erkek

sevgilisine bir demet çiçek alan erkekten farkı olmayandır. gerçekten seven insan için maddiyatın bir önemi yoktur, esas olan düşünülmüş olmasıdır. bu şartlar altında ondan gelen her şey kişiyi dünyanın en mutlu insanı yapmaya yeter zaten, ufacık bir tebessüm buna dahil.

sözlük yazarlarının şu an hissettikleri

sıkkın. bir günde dört farklı dizi izleyecek, iki farklı oyun oynayacak, halihazırda severek okunan kitabı bırakıp bir başkasına başlayacak, yarım kiloya yakın jelibonu aynı gün içerisinde tüketecek ve pişmanlık duymayacak kadar sıkkın. mutsuzum sözlük.

özlemek

Giderek büyüyen bir boşluk, belki uçsuz bucaksız bir araf, ne başı ne sonu belli olan.. beklemektir özlemek; en korkunç halidir yaşamın, dokunabileceğin kadar yakın ama bir o kadar uzak olanı her an gelecekmiş gibi, hep seninmiş gibi beklemek. umuda köle olmaktır; çıkış kapılarının bir bir suratına kapandığı her gün yeniden dilemektir onu tanrı'dan. karşılık beklemeden sıkı sıkıya sarılmak, hayatını ona odaklamak, aldığın nefesin sebebini dahi onun varlığına bağlayıp, hayata tutunmaya çalışmaktır. ve.. belki, o can veren tebessümüyle bir defa daha gelir de düşlerimi süsler diye, uykuyu sevmektir özlemek..

tezer özlü

"o susarken, sigara içerken, bakarken, uyurken, severken, solurken. Sanki bunalımı bile rahatlatıcı. O varken ya da yokken. Teninin bu denli güzelliği sonsuz durgunluktan kaynaklanıyor ve bana bu sonsuz yeryüzünden, yaşamdan ve ölümden daha da sonsuz geliyor. işte bu duygu nedeniyle onunla olmalıyım, onsuz bile olsam."

ne de güzel söylemiş.

sabah akşam sözlükte takılan insan

bahsedilen kişi aynı zamanda yazar ise, sözlükte takıldığı süre boyunca kendisini bir şeyler yazmaya şartlamış ve bunun sonucunda içi boş, manasız entry kasarak sahalarda yerini almıştır. teşekkürler superman.

simetromanyak

Yaşadığı şeyleri -anladığım kadarıyla- içine atmaktan hoşlanan, ağlamaya kendisini odaklamış olmasından kaynaklanıyor olacak ki bir türlü ağlayamayan ve bundan dolayı yakınan yazar. bir de iki nokta takıntısı var sanırım, şimdilik aktaracaklarım bu kadar sözlük. hoşçakal.

yazarların lise yıllarındaki saçmalıkları

Bıkmadan usanmadan, her yıl, dönem bitmeden bir süre önce duvara çentik atmaya başlamak ve bunu her gün ilk iş olacak şekilde alışkanlık haline getirmek. nasıl bi manyaksam artık çözebilen olmadı.

şimdi yatayım sabah erken kalkar ders çalışırım

Bu sözü kendi kendine verenlerin kaçının tutabildiğini merak ediyorum zira ben ne zaman böyle düşünsem sabahın köründe ders çalışmak bir yana dursun gözlerimi dahi açamıyorum. He, gayet tabii erken saatlerde çalışılan dersin verimliliği çok farklı olur, yaşayan bilir. ben nerden bilicem.

ben bu yazıyı sana yazdım

Nereden ve ne şekilde başlayacağımı bilmiyorum sadece çok üzüldüm ve çok kırıldım. Sürekli bazı şeyleri aştığımızı düşünüp tekrar tekrar yanılgıya uğramaktan, sana olan sevgime kayıp gitmesin diye sıkı sıkı sarılmaktan, seni anlamaya çalışmaktan, senin de beni sevdiğin düşüncesine bağlanıp diğer tüm ihtimalleri yok saymaktan, sadece ve sadece senin için yaşamaktan yoruldum sevgilim. bütün yorgunluklar geçer bilirsin, yeter ki inanç yitip gitmesin. Seni seviyorum.

bir ergene yapilmamasi gerekenler

bilgisayarını alma, telefonunu karıştırma ve asla internetini kesme. zira bu üç kusurlu hareketten biri yapılırsa çok asabileşiyorlar, durduramıyoruz efenim.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

http://www.youtube.com/watch?v=locIxsfpgp4