bugün

entry'ler (12)

başı açık kadınların başarıları

Çocuk doğurmak, yemek yapmak gibi başarılardır.

lamarcus aldridge

2014 Playoff ilk iki maçında yüzde 60 saha içi isabeti 44.5 Sayı 13 Rebound 3 Blok ortalamaları oynamış ve mest etmiş oyuncudur.

Helal olsun. izlediğim maçın gazıyla mı söylüyorum bunu bilmiyorum ama Portland ciddi final oynayabilir gibi geliyor bana.

karşı gazetesi

13 nisan 2014 tarihinde basılı yayına son vermiş gazetedir. zaten en doğrusu da internet yayıncılığı yapmaları olacaktır. t24'ün yolundan giderlerse, bünyesindeki yazarların sosyal medya etkinliklerinden yola çıkarak çok etkili olacakları düşünülebilir.

Medya iyice internete kayarken bunların yaptığı süpermarket flyerından farksız olmuştu zaten. bir de bu adamlar dünyayı en iyi anlayanların kendileri olduğunu iddia ediyorlar. ilginç.

dunning kruger sendromu

iki profesöre nobel ödülü kazandırmıştır bir çalışmadır. asosyal inekler uydurmamıştır.

en mühim önermesi; "insanlar, bir konu hakkında ne kadar az biliyorsa, o kadar çok sanki konuyla ilgili her şeyi biliyormuşcasına bir özgüven sahibi olur." şeklinde özetlenebilir.

bizde bu durum; "cahil cesareti" olarak bilinir.

doğu perinçek

"yaşadığın müddetçe her şeye şahit olabilirsin" gibilerinden bir söz vardı. akit gazetesine verdiği röportajla doğu perinçek bana o sözün gerçekliğini ve ülkenin tuhaflığını bir kez daha ispatlamış adamdır.

Perinçek, "Erdoğan'la el ele verip, F örgütünün kökünü kazıyacağız" demiş. Tarih bunu da yazsın bence..

ilgili röportaj için; http://www.yeniakit.com.t...sfiye-edilmeli-14962.html

murat menteş

kötü ya da iyi yazar olması tartışılır. ancak şöyle bir gerçek var ki, çok değil 5 sene öncesine kadar bu adam "underground" bir yazardı. gençlerin yüzde 5'i bile tanımazdı kendisini. sanırım korkma ben varım romanından sonra, özellikle ihl gençliği arasında çok iyi prim yaptı ve pop - yazar statüsüne ulaştı. bunu bilinçli veya bilinçsiz yapmıştır bilinmez, gerçek şu ki "self promotion" olayını çok iyi yapan bir adamdır.

ayrıca, ayşe arman'a verdiği son röportajda kullandığı alıntı cumhuriyet türkiyesi'nin halini özetler; “Türkiye, evlatlarının, Türkiye’den başka bir şey düşünmesine izin vermiyor. Evlatlarının mürüvvetini görmek istemiyor."

semih erden

senede 10 milyon tl'ye yakın para kazandığını öğrenince çok şaşırdığım sporcudur.

çok yetenekli olup, dünya çapında bir yıldız olabilecekken, kendisini heba eden türk sporcular için bir "case study" olabilir. yazık oluyor bu fiziğe ve bu yeteneğe.. hatta oldu bile.

kontratı bu sezon sona eriyor. nba imkansız, euroleague oynayan herhangi bir takımın da teklif getireceğini düşünmüyorum. tb2l'ye kadar düşebilir kendisi.

gabriel garcia marquez

bugün vefat etmiş nobel ödüllü yazardır. toprağı bol olsun.

şu cümlesi bana göre gençliğin bir özetidir; "insanlar yaşlandıkları için hayallerini takip etmekten vazgeçmez, hayallerini takip etmekten vazgeçtiği için yaşlanır."

abdullah gül ün siyaseti bırakması

çok olası değildir.

abdullah gül "iyi polis" rolündedir ve bunu da gayet iyi oynamaktadır. saadet partisi zamanlarında çok ateşli bir adam olduğunu hatırlamak gerekir. ayrıca cemaate yakın olduğu da doğru değildir, malum 2004 mgk kararlarında kendisinin de imzası vardır.

kısaca, recep tayyip erdoğan veya bülent arınç neyse, abdullah gül de aşağı-yukarı odur.

ikinci mahmud

bir osmanlı padişahı.

ikinci mahmut "devlet devlet içindir" ilkesini savunur. bana göre en dikkat çekici hamlesi ise yeniçeri ocağını kaldırma çalışmaları sırasında, yeniçerilerin eşlerini ve hatta tüm kundaktaki bebeklerini bile boğdurmasıdır. aksi takdirde babaları öldürülen bu çocuklar ileride yönetime düşman olacaktır.

devleti insandan daha öncelikli yaptığın zaman böyle oluyor işte.

new york knicks

bir sezonu daha hüsranla kapatmış takımdır. isiah thomas döneminden beri takımın idarecileri başını yaktı bu takımın, en son da "small ball" saçmalığı bu hale getirdi.

phil jackson hamlesi de muhtemelen kısa süreçte çok fazla bir şeyi değiştirmeyecektir zira bu yaz ağızları sulandıran oyuncu yoktur pazarda ve büyük bir takas da olası görünmemektedir.

paralel yapı nın akademik üssü

Fatih Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi veya Melikşah Üniversitesi olması daha muhtemeldir kanımca. Tabi böyle bir şey varsa eğer.

dicle üniversitesin'de bir teknoloji kenti kurulmuştu hatta silikon vadisi gibi bir oluşum olması planlanmıştı (olamayacak tabi ki) belki o şekilde bir bağlantı kurulmuş olabilir.