entry'ler (8)

dershanelerin kapatılması

Öncelikle dershaneler bu sistemin sorumlusu olarak görülmemelidir. Eğer okullarda eğitim düzgün olsaydı dershanelere gerek kalmazdı. Kapansalar dahi etüt özel ders vb. Şekilde ortaya çıkacaklar. ÖSS kaldırılsa dahi okuldaki eğitim yeterli olmadığı için gidecek olan olabilir.
Ayrıca tartışmanın sebebinin AKP Cemaat çekişmesi olması, eğitimin kalitesi, öğrenci psikolojisi gibi etmenlerin kimsenin umrunda olmaması da ayrı bir olay.

teog

Din sorularını inceledim, biraz zor sormuşlar. Diğer sorular basit görünüyor, 8. Sınıf öğrencisine daha zor sorulabilirdi.

kordon

Gezi Parkı direnişi sırasında taşan yerdir.

izmir

Sıcak olabilir fakat çok ta sıcak değil. En azından Güzelbahçe esiyor.

tayyip erdoğan ın islam dünyasının lideri olması

Sözlerin çelişiyor bu arada. Hem ABD ile anlaşan ılımlı islam ülkesiyiz hem kukla değiliz. Ilımlı islam ülkesi nedir bir araştır bence, ABD'nin yaratmaya çalıştığı - son dönemde başarılı da olan - ılımlı islam politikası tam da senin söylediğin 'kukla' tanımına uyuyor.

Edit. Erbakan'dan alıntı 'Erdoğan leblebici dükkanı bile işletemez' değil islam lideri olsun.

izmir de oruç tutana altın verilsin

Herkesi kendi gibi sanan düşüncenin ürünü olan söz. izmirli imanını da inancını da istediği gibi yaşar. Bunlar parayla değiştirilemez. Değiştirecek düzeyde insanlar olsaydık AKP seçmeni olurduk.

çanakkale zaferi mi katliamı mı

Ne olurdu verseydik istanbul'u ne lan? Sen Çanakkale savaşı olmasa şuan herşeyin aynı kalacağını, tek farkın yüzölçümünün azalması olacağını mı zannediyorsun? Belki Çanakkale'de böyle bir savunma gerçekleşmeseydi Kurtuluş Savaşı farklı koşullarda cereyan eder, çok farklı sonuçlar olurdu. Belki SSCB kurulmazdı, yani Yakın Dönem'in en önemli ülkelerinden. Çanakkale 1. Dünya Savaşı'nın bir parçası olduğu için sonuçları da tüm Dünya'yı etkiledi.

Bunları geçtim katliam denemez çünkü bir savaş oldu, imkanlar eşit değildi, hiçbir savaşta olmadığı gibi. Fakat iki taraf ta savaştı, doğal olarak kayıplar verildi. Katliam'ın anlamını okumanı tavsiye ediyorum. Çanakkale Savaşı'nın nasıl gerçekleştiğini öğrendikten sonra.

izmir fen lisesi

2013 LYS'de iki şampiyon çıkartmıştır. ( MF1 MF2 MF3 ) Ayrıca dört kişi ilk 10'a girmiştir.