bugün

entry'ler (66)

aynaya çok bakmak aynayı eskitir mi

o sebepledir ki boş boy aynalarının üzerini örterler. ışık ve oksijene fazla maruz kalan ayna kademeli olarak eskir. önce arka sıvısı daha sonra camda buzlanma meydana gelir. her kullanıldığında ise patlama riski vardır. siz siz olun aynayı kullanmayınca kapatın. aynaların manası derindir. e buraya kadar okuduysan “ne yazmış lan bu” dememişsen şayet durum vahim.

ayna eskir mi amk?

17 ağustos 1999

ürpertici tarih. ölenlerin yeri cennet olsun.

hayatı kaçırıyorum hissi

beklenti ve umudu asgariye çekip, gerçekleri ve rasyonel düşünceyi terk etmezseniz bu hisse kapılmanız imkansız. çap bilinecek ve zamanı en iyi şekilde değerlendireceksiniz. bi s*k*m kaçırdığınız yok. “ölülerde sanıyor ki diriler her gün sevişiyor”. sağlık yerindeyse, aileniz de hayattaysa şükredin. diğer her şey master card.

ducati

diavel ile hayallerimi süsleyen, fiyatı ile dosta korku düşmana güven veren, harika tasarımları olan italyan üretici. bu kadar pahalı olmasan be.

reklamlarda kadınların sergilenmesi

reklamlarda her canlının, her nesnenin, her objenin güzelini ve alımlısını gösterirler. psikolojide bunun açıklaması var. her şeyin yavrusunun ve küçüğünün göze tatlı ve şirin gelmesi gibi düşünün. kadınlarla ilgili değil olay. dondurma reklamında oynayan çirkin(çok özür dilerim) biri gördünüz mü? göremezsiniz. ürünü satmak için yapılan imaj çalışması.

devamlı kaybedilen şeyler

kalem. nereye gidiyor bu kadar kalem? alan da kaybediyor çalan da. yok ortada kalem. bir zaman sonra karşımıza da çıkmıyor. bir de yere düşen kalem. olm nasıl giriyorsun o masanın en izbe yerlerine? atsam gitmez.

nefret edilen film karakterleri

upham. Saving private ryan filmindeki ödlek orospu çocuğu. bilenler küfür etmeme hak vereceklerdir. yavşak upham.

sevmek

sevilmek ile devam etmiyorsa zor olandır beşere karşı. karşılıksız sevecek kişi annedir. kirazı, çileği, üzümü sevin üzmezler sizi.

aşk acısı çekenlere tavsiyeler

sebepsiz yere, sudan bahanelerle terk edildiyseniz acı macı çekmeyin. afedersiniz koyun götüne. ama severek ayrıldıysa çiftler o acı çekilecek. tek ilacı zaman.

waffle

lahmacunun şekerlisi, atanamamışı. yiyenlere saygı duymakla birlikte şaşırıyorum o kadar şekere neden maruz kalmak istiyorlar.

yazarların kokoreç tercihleri

içi alınmış kıtır yarım ekmek, kokoreç ve sadece kimyon oluyor tercihimde. ekmeği de kokoreçe bastırmıyorum. çok yağlı olunca lezzeti kayboluyor.

kalitesiz erkek özellikleri

sokakta ulu orta ailesine, sevdiklerine bağırması. fiziksel şiddete meyletmeleri ise bayağı bir hareket. çok sık rastlıyorum restaurantlarda özellikle. eşi ve ya sevgilisi ile dip dibe masada oturan çiftlere denk geliyorum. istemsiz duyuluyor konuşmalar etraftakiler tarafından. kimse kimseyi toplum içerisinde rencide edemez. ayrıca bunu yapan kadın da olsa, erkekte olsa kalitesizdir, en azından o an.

para kokusu

leş gibidir. yüzlerce elden binlerce cebe ve çantaya girer. oradan tuvaletlere ve daha nerelere girer çıkar. para saydıktan sonra okb’li gibi elleri hemen yıkarım. gerçekten iğrenç bir his.

kayın ağacı

yaprakları sonbaharda dökülen en güzel ağaçtır. sarının her tonunu görüp en sonunda torf olmadan önceki son kahverengi tonuna ulaşıp, düştüğü ağaca tekrar derman olmak üzere ilkbaharı bekler.

brokoli

evet görüntüsü ve tadı 100 üzerinden 20’dir ilk bakışta. fakat içerisine yardımcı malzemeler eklenerek harika çorba çıkıyor meydana. haşlamasını yapıp yanına süzme yoğurt, nane ve sarımsaktan oluşan bir sos hazırlanınca yine sağlıklı atıştırmalık elde ediyorsunuz. taze ve fazla büyümemiş çiğ brokoliyi salatalara ekleyebilirsiniz. limonu unuttum. limon önemli. yüksek c vitamini barındırıyor içerisinde. bağışıklığı güçlendirir.

elleri güzel kadın

kemikli yapısı da belli oluyorsa kadında çok şık duruyor. sanatçı elli diyorum görünce.

serbest saçmalama

sarhoş olmayıp sarhoş gibi anlatım yapanların, daha doğrusu ne anlattığını da anlatırken karıştırıp sonuca ulaşamadan söz hakkını devreden puştlara söylediğim hede. “ne anlatıyorsun at ağızlı?” komik anlara da şahitlik edersiniz serbest saçmala çalışmalarında.

kanada

küresel ısınmanın etkisiyle magdalen adaları suya gömülüyor. bildiğin küçülüyor ada.

havucun ortası

dış yüzeyini kemirip ulaştığımız tatlı yer. çocukken yapılan abukluklar.

harry potter

çok minik spoiler içerir. rahatsız etmez fakat uyarmakta fayda var.

kitabın uyarlaması olan aynı isimli film serisinde hogwarts büyücülük okulunda yemeklerin nasıl yapıldığı gösterilmiyor. süreden kısmak için yönetmen cut yemiş. kitapta bu güzel görünüşlü yiyecekleri alt katta çalışan mutfak cinleri tarafından yapıldığı belirtiliyor.