bugün

tercihen izmir usulü severim ama istanbul’da istanbul usulü de yerim. salçalı sosta atom da var ama o pek tercihim değil.
Kokorec mangalda, bagirsagin icine ic yag koyulmasi ile yapilir. Iliklar buna domat suyu falan eklerler. O kokorec degildir. Kokorec bildigin, dumduz kokorectir.

Hic unutman o kokorec olmayan, salcali bagirsak satan yerde midye yedim. Midyenin pilavina, knorr pilav harci koymuslardi.
Iliklikta metropol gibi ol.
izmir usülü ve bol kimyonlu olsun.
Yoktur.
Dün Yemeksepeti'nde 35 TL'ye kokoreç gördüğümden beri tercihim falan yoktur.
Ismarlamak istenirse başka tabii.
Ben ekmek arası severim izmir usulü 2 tam ekmek götürürüm tek seferde, bol kimyonlusundan içinde domates ve biber olmayacak şeklinde tercihdir.
Bol kimyonlu ve domatesli tercihim.
iri parçalı domatezsiz. burada b.k edebiyatı yapanlara da selam olsun zamanında kasaplara et taşıyan biri olarak b.ku kimin yedigi belli olmuyor dikkat etsin.
közde bol acılı.
küçük kesim, domates biber de küçük kesim orta seviye kimyon, çok az kekik biraz kırmızı toz biber ile pilav üstü en güzelidir.
tercih etmiyorum ulan boklu bağırsağı popüler diye geçiriyorlar pahalı yemiyorum protesto ediyorum. aynı şey çiğ köfte içinde geçerli.

birde hijyen takıntım var. dışarda kolay kolay birşey yemem yesemde sade peynirli ya da sade kıyma olmayan et yerim ve kesinlikle salata yemiyorum. yeşillikleri titizce yıkadıklarını düşünmüyorum.
izmir Alsancak Kıbrıs şehitlerinde dombili kokoreçte yerim.
baharatı bol domatesleri ince ince kokereçi fazla fazla ekmeği bol soslu
yanına 50 60 tane kadar buyuklerden mıdye ve köpük ayran veya bol acılı şalgam suyu.
sade ekmek arası olmalı. domates vesaire sevmem. baharatı bol, aşırı hafif acılı olacak.
Bunu baharatsız yiyen varmı onu merak ediyorum.
genelde 3 çeyrek yiyor, ekmeğin içini aldırıyorum.
Akhisar usulü tepsi dana koko.
içi alınmış ekmekte, iri kıyım izmir kokoreç ama kimyon ve acısı az, kekiği bol olacak. Üfff...
izmir ince kıyım. istanbul, sanayi mahallesi, 35 hüsnü baba forever.
izmir usulü kokoreç tabiki, domates falan yok. Ekmek arası kokoreç ve baharat eşliğinde.
(img:#2173811)
Ben kurtlu bağırsak severim kurtlar kuyruk yağı gibi lezzet veriyor.
eski istanbulluyuz. kokoreçi işkembecide yeriz.
o da tabakta nar gibi kızarmış olarak gelir. tabağın kenarındada kekik olur.
bol kimyonlu ve domatessiz olsun. kısaca izmir usülü.
Domates sevmem bol baharatlı, yanında buz gibi ayran.
izmir usulü makbuldür. Ekmek, bol baharat, ayran...
Menemen gibi istanbul usulü yemek zevksizliktir...
hayatımda sadece iki kez kokoreç yedim, biri çocukken biri de lise 3te okulca gezmeye gittiğimizde.
bir tercih yapacak kadar kokoreçten anlamıyorum, ama ben ayranla tercih ederim biranın başka şeylerin yanına yakıştığını düşünüyorum.
ben içinde domates falan istemem, sakatat dediğin sebzesiz olur, şöyle baharatlı.
güncel Önemli Başlıklar