bugün

entry'ler (25)

üniversitelerin tatil edilmesi

Corona için belli ölçülerde doğru bulunduğum kararı bu kez pekte doğru bulmadım. Her fırsatta öğrenci yurtlarının vatandaşlara açılması eğitimin önüne büyük bir engel olmaya başladı. Bunun için başka bir çözüm bulunmalı.
Bu arada tatil değil uzaktan eğitim. Hatalı başlık.

bu zamanda bile islam düşmanlığı yapmak

Amacım islamofobi aşılamak değil ama gerçekten bağırıp çığırılacak zaman değil herkes müslüman olsa bile. insanlar saatlerce havasız, soğuk ve karanlık ortamda kaldılar herhalde ilk duymak istedikleri şeyin çığlıklar tekbirler olduğuna pek ihtimal vermiyorum. En sağlıklısı sessizlik. Ayrıca eskiden bu kadar tekbirlere tanık olmuyorduk bir an da artış gösterdi, altında yatan nedeni bilemem tabi. Her şey mümkün.

polonyalılar

Kötü günümüzde yanımızda olan bu devletlerin insanlarına minnettarız. Siyaseten anlaşamadığımız komşularımız bile saniyesinde yanımızda olup destek oldular, eminim şu siyaset olmasa gül gibi anlaşırdık. Umarım artık Arap devletleriyle olan gereksiz samimiyetimizin yönünü biraz Yunanistan gibi dibimizdeki komşularımıza çeviririz, hayır çünkü Arap devletlerinden hayır göreceğimizi pek sanmıyorum da.

6 şubat 2023 güney anadolu depremi

iki gündür gözümüzü tv ekranından ayıramadık ne oldu ne bitti diye. Gerçekten çok zor, olabilecek bütün felaketler üst üste geliyor sanki. Umarım bir an önce insanlar rahat bir nefes alır artık, kaç gündür çektikleri çilenin haddi hesabı yok. Ve umarım bu felaketten gerekli dersleri çıkarırız halk olarak.

muhendishanim

Nick altıma yazılmış fakat görememişim. Hoş bulduk sayın yazar arkadaşlar.

Bir yazar.

yaşama amacınız nedir

Merak duygusu. Neler yapabileceğimi merak ediyorum.

gecenin şarkısı

The away days - making ends meet.

çalışan bir kızın yıllık bakım masrafları toplamı

Cilt bakımıydı makyaj malzemesiydi derken dikkatli olunmazsa Ocak söndürür. Tabi bu dönemde herşey Ocak söndürüyor o ayrı.

yazarların merak ettiği şeyler

Aklımda bir soru var, onu merak ediyorum.

uyudunuz mu

Ay yok uyuyamadım.

yaş ilerledikçe katlanılması zor olan şeyler

Saygısızlık, boş boğazlık… insanın tahammül seviyesi azalıyor cidden.

ne zaman sözlük kullanmaya başladınız

Seneleeeeer önce.

kar geliyor

Gelsin de bir kış yüzü görelim.

sonunda başlık açabilmek

En son seneler evvel gerçekleştirdiğim durum.

akrabalardan nefret etme sebepleri

Özellikle de baba tarafı zarar ziyandır. Hak yeme, yalan, iftira ve ortalığı karıştırma gibi bir çok kötü özellikleri bünyelerinde barındırırlar.

nihat doğan ın antidepresan yorumu

Depresyona sokabilmek potansiyeline sahip bir şarkıdır.

stajyerlerin köle gibi kullanılması

Hakkımı alamadığım oldu fakat köle gibi davranıldığını hatırlamıyorum kendime karşı ama bu yönde anıları olan arkadaşlar illaki olmuştur. Son bulmasını umduğum durum.

titanic te rose un jack i tahtaya almaması

Dünyadan bir erkeğin daha eksilmesine neden olmuştur.

borsa yatırım stratejileri

Çok değerli bilgilerdir, hele ki bu dönemde.

kar yağınca yapılacaklar

Gerekli alet edevatları alıp yokuş aşağı kaymaktır.