bugün

benim amacım,sadece ot gibi yaşayıp ölmek.
Sonumu merak ediyorum diye cevaplandırabileceğim başlıktır.
Halk için emniyet vatandaş için hizmet.
Para harcamak için para kazanmak. Bide vergi vermek için yaşıyoruz tabi.
(bkz: hayatta kalmak)
Bazen yaşamak için sebep olması gerekmez.
yaşarsın işte.
düşünmeden.
konuşmadan.
en önemlisi hissetmeden.

yaşıyorsun işte.
Yemek yemek. iyi yemekler yemek.
Türk ırkına faydalı olmak.
Kız evlat sahibi olmak .
Hayırlı bir hanımla evlenmek .
iyi bir baba olmak.
Mutlu olmak, bürün hayallerimi gerçekleştirmek mutlu olmak mutlu olmak mutlu olmak mutlu olmak.
Allahın rızasını kazanmak.
Yaşama amacımı yeniden kazanmak!
ölmek . hepimiz ölmek için yaşıyoruz.
varlığım türk varlığına armağan olsundu bir kaç on yıl.
sonra noluyor lan dedim. öyle bir duraksadım düşündüm. çok zaman aldı bu düşüncem. hala daha düşünürüm.

(bkz: neden varız)
sanırım sıçmak. Çok güzel bir his.
herkesin mutlaka bi amacı vardır. bazıları hayal ettiği hayatı yaşayabilmek için yaşamak ister, ileride istediği mesleği yapmak için işte ne biliyim çok para kazanıp çok güzel bi evde oturmak için. bazılarının bu tarz hayalleri yoktur hemen evlenip çoluğa çocuğa karışsın ister sonra da torunlarına baksın falan. nolursa olsun amaçsız insan yoktur yani hiçbir şey yapmadan ot gibi yaşamak ya da ölmek için yaşamak bile bi amaçtır.
Ölürken yaşadım diyebilmek.
Tabi ölürken son birkaç saniye düşünebilme imkanı bulacaksam.
yaşam amacımı bulmaya çalışıyorum.
hayallerim.
o var ben varım. amaç mamaç yok bam bam bam.
Aciklamak istemeyecegim ladar temel ve elestiriye acmak istemeyecegim kadar degerli nedenlerdir . Birazdan fazla problemli bir insan oldugum icin bazen amacimi ceket niyetine vestiyere asar sonra hayata devam ederim malum bi kere insan olduk birakamiyoruz su meredi . Ama unutmasak daha guzel . Hani unutca sevdigini uzaklasmis bitirmis olursunya acaba yasamdaki amacini unutup baskaca yasayinca aslinda ölmüs - ölü bir nefes alan mi oluruz ? Hep yeni sorunsallar bu sorular sormayin .
Para, içki ve daha çok uyku.
Intikam.
Küçükken hayallerimi gerçekleştirmek.
Doyasıya Yalayacak aleyna tilkiye benzeyen bir kız bulma ümidi.
görsel