bugün

entry'ler (76)

sözlük yazarlarının hayata tutunma nedenleri

20 gün sonra kucağıma alacağım minik yeğenim ve 1 ay sonra beni özgürlüğüme kavuşturacak motorum.

delirten patron

benim patronumdur. aynı zamanda benimle beraber milyonlarca çalışanın da kendi patronudur. Birtanesi de mi insan evladı olmaz? Kahrolsun kapitalizm, kahrolsun sistem

bu adam varsa izlenir denilen filmler

Benim için Leonarda Dicaprio ve Şener Şen'dir. ikisininde bir tane kötü filmine rastlamadım.

rüyada eski sevgiliyi görmek

Genelde uçmalı kaçmalı bilim kurgu havasında rüyalar gören ben, ömrümde ilk kez 2 gece önce yaşadım bu durumu. Tepkisiz duruyordu karşımda, gözlerini bir noktaya dikmiş, hiç konuşmadan, hareket etmeden öyle dikiliyordu. Allah'ım nasıl öpüyorum nasıl kokluyorum bir yandan da hüngür hüngür ağlıyorum neden gelmedin neden bu kadar uzun sürdü diye. O rüyayı görmeden önce bilmiyordum bu kadar özlediğimi farketmemiştim yani. şimdi görsem tepkim aynı rüyamdaki gibi olur heralde.

bodrumda 12 köpeğe bakan güzel adamın vefat etmesi

Şu hayatta güzel izler bırakan harika bir adamdı, vefat etmiş gerçekten çok üzüldüm. Tatilcilerin alıp giderken sokağa attığı golden cinsi köpekleri sahiplenip onlara kol kanat germişti kendisi. Umarım rahat uyuyordur, mekanı cennet olsun.

rüzgar çetin in 7 yıl 6 ay cezaya çarptırılması

6 yıl 3 ay cezayı fazla bulup itiraz etmesinin sonucu 7 yıl 6 ay ceza almıştır. ilginçtir. Polisimizin karısı para almasaydı şayet hakettigi gerçek cezayı olabilirdi.

kar ve buzlamaya rağmen çalışmak zorunda olmak

3 kuruş para kazanmak için sağlığını hiçe sayma durumudur. Giderken düşüp bir yerlerini kırman, sakatlanman, 1 saatlik yolu 3 saatte gidip gelmen devlet ve iş verenin umrunda bile değildir.

üsküdar da kedi evi kuran gence saldırı

Dünyayı sadece insanların zanneden cahillerin eylemidir. Bir düşün, dışarı çıktığın zaman dizlerine kadar kara batıyorsun. Bir kedinin boyu ne kadar? Dizine bile gelmiyor değil mi? Neden bir cana hiç saygınız yok? Başkalarının yüzünden utanıyor insan bazen. Kalpleri kurumuş insanlarla beraber yaşamak istemiyorum gerçekten midem bulanıyor. Sen yine sevme, yine iyilik yapma ama yapana neden engel olmaya çalışıyorsun? Çok yazık bu dunyadan hiç bir iz bırakmadan göçüp gidecekler.

aşırı film izlemenin hayattan koparması

gerçek hayatın tat vermemesi durumudur. insana hayatının ne kadar monoton olduğunu düşündüren hatta abartılırsa psikolojik sorunlara iten durumdur. yine de en iyi terapidir,dinlendirir.

5 ocak 2017 izmir bayraklı adliyesinde patlama

Ne psikoloji kaldı insanlarımızda ne de bir kez daha başımız sağolsun diyecek derman. Ne zaman sonu gelecek bunların? Ne zaman rahat nefes alacağız? Haftada 1 2 kez patlama oluyor, teröristler henüz bulunamadı, aramızdalar belki arkamızdaki otobusteler, belki karşı kaldırımdalar. Nolur bu son olsun, nolur artık kimse terör yüzünden ölmesin!

sözlük yazarlarının yapmak istediği meslekler

Ben hep peyzaj mimarı olmak istedim, çiçeklerle uğraşacağım bir meslek benim için çok idealdi. Sonra gittim insan kaynaklarında çalışmaya başladım. Çiçeklerle uğraşacakken insanlarla uğraşmaya başladım.

kızların mizah anlayışı neden gelişmiyor

Rezil olma korkusudur. Esprisine gülünmemesi bir kızı çok huzursuz edebilir. Dolayısıyla çok sağlam mizah dönen ortamlarda aklına herkesi gülmekten kırıp geçirecek birşeyler gelse de sessiz kalıp gülen taraf olmayı tercih eder.

en iyi yorgunluk atma yöntemleri

işten veya okuldan yorgun argın dönüp, güzel bir film sonrası uyuyakalmak kanımca.

1 ocak 2017 diyarbakır da emniyete saldırı

Ortalık çok karışık, ülke olarak zor durumdayız artık bir şeyler yapılsın gencecik çocuklar, insanlarımız ölüyor. Kınayacak, lanetleyecek derman kalmadı kimsede.

kanlı yıl 2017

Yeni yıla dair tüm iyi dileklerimiz ve umutlarımız başlamadan bitti ne yazık ki. Umarım bu şekilde devam etmez ve bu son kanlı terör saldırısı olur. Hepimizin başı tekrar ve tekrar başı sağolsun.

1 ocak 2017 ortaköy gece kulübü saldırısı

Halkın gözünü boyamak için kınama ve lanetleme içerikli konuşmalar yapacaklar, birliğimizi, huzurumuzu kimsenin bozamayacağını söyleyecekler, aynı kararlılıkla terörle mücadele edeceğiz diyecekler. Sonuç? Bundan sonraki ilk patlamada yine aynı şeyleri dinleyeceğiz. Bant yayına döndü iyice. Ortada bir kararlılık varsa neden bu kadar masum insan hayatını kaybediyor? Bunları duymaktan bıktık artık. Herkes laf değil icraat bekliyor. 2017 bizim için kanlı bir yıl olarak başladı umarım devam etmez. Yaralılara acil şifa, hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet diliyorum.

dar giyen kızın verdiği mesaj

Tiksindirici başlık. Kendine yakışanı giyiyordur, öyle mutludur ve bu hiç kimseyi ilgilendirmez. Bırakın allah aşkına şöyle boş meseleleri gericilik kanınıza işlemiş.

köyde fırtına olunca elektriklerin kesilmesi

büyük şehirlerde de farklı değildir.
(bkz: 29 aralık 2016 istanbul elektrik kesintisi)

aklına gelebilecek en saçma cümle

asgari ücrete gelen zam son derece yeterli.

29 aralık 2016 istanbul elektrik kesintisi

Bütün gün soğukla cebelleşip artık eve gidip rahat edeceğim diye düşünürken beni delirtme noktasına getiren kesinti . intihara meyilliyim şu an.