bugün

Gunun sevindirici haberi.
giden cani geri getirmez ve hatta yetmez belki ama devami gelir umarim.

http://m.ensonhaber.com/r...is-cezasi-2017-01-11.html
Bir canın karşılığı sadece 7 yıl 6 ay mı? Tabi ki hiç ceza almayacağını düşündüğümüz için en azından bu da birşey ama gerçekten yeterli mi? Bu kararı veren hakimin vicdanı rahat mı? peki para için bir katili savunan avukat evine götürdüğü ekmeği rahatça yiyebiliyor mu? Her geçen gün insanlık ölüyor ve biz seyretmek dışında hiç birşey yapamıyoruz.
valla infazcı arkadaşlar düzeltir ama benim hesabıma göre 90 ay desek yatarı yarısı.

45 ay yatarı var, son 24 ay denetimli serbestlik dalgası desek 21 ay yatar vatandaş.
O herifin 7 yılda yaşayabileceklerini bizim 700 yılda yaşayamayacağımızı hesaplarsak herifin kaybı bayaa büyük. Bari böyle ferahlatalım kendimizi.
Edit:yeni gördüm, 7 yıl ceza onaylansa bile 5 ay yatıp çıkacakmış.... Yazın beach programında akşama olmaz o. çocuğunun
paraya çevrilip 350 lira ile kurtarılacaktır.
Zenginin parası züğürdün çenesini yorar misali polisimizi kimse düşünmüyor alkol iç vur arabayla sonra ben yanlışlıkla yaptım olmaz azizim olmaz kanun adaleti lütfen.
45 ay yatar son 24 ay denetimli serbestlik,

Son 12 ay açık ceza infaz kurumu( tamam burasıda ceza evi ama 3 aydan 3 aya 1 haftaya varan izinlerin var)

Kaldı mı 8 ay? E bu bebe içerde yatıp çıktı onuda mahsuba sayarsan yatmayacak ki dedirtir.

Adama resmen borçlu çıkıyorduk lan*
adaletin yerini yine de bulmadığı bir durumdur. bir cana karşı yedi yıl demek. ancak şu da var hiç ceza almamasından daha iyi olduğu kesindir tabi uygulayabilirler ise.
önce çıkar sonra insanları 7 yıla razı et bu da ancak bizim ülkemizde olur.
6 yıl 3 ay cezayı fazla bulup itiraz etmesinin sonucu 7 yıl 6 ay ceza almıştır. ilginçtir. Polisimizin karısı para almasaydı şayet hakettigi gerçek cezayı olabilirdi.
kamuoyu baskısı olmasa bu cezayı almazdı.

sosyal medyanın tek işe yarar tarafı bu galiba.