bugün

entry'ler (12)

bu devirde hala bakire kız arayan erkek

kendinden farklı insanları dar düşünmekle suçlayan bir kişilerin daha dar düşüncesidir.

o zaman zayıf, şişman, bakımlı, paspal, pis, temiz, tembel, çalışkan, cart, curt... hiç bir özelliği şart koşmadan tüm algın kapalı şekilde sevgili edin ve yine aynı şekilde evlen güzel kardeşim. sonuçta yanlış yapıyoruz, bunlarda kızın kendi tercihi değil mi?

başı sıkışınca allahtan yardım isteyen insan

(bkz: kardeş iki yüzlü demişsin ama bu bildiğin gevşek)

sigara içme nedenleri

dopamin hormonundan ve/veya sigaranın dopamin salgılattırdığından haberi olmayan yazar beyanı.

mr kolpa

ben geldim.

ülkücülerin inanılmaz çekiciliği

2015 yılında hala insanları ötekileştirerek nefret kusmayı hobi edinmiş şahısların neslinin tükenmediğini gösteren hede.

16 yaşında gerçek aşkı buamıyorum diyen kız

hayatı anlayamamış diğer herkes gibi içinde bulunduğu yaş ve durumda iken hayatı çözmüş olduğu hissine kapılmıştır. büyük ihtimal yaşı büyüdükçe değişecektir, terslememek lazım.

ilginç bilgiler

hitlerin tıbbi deneylerde katletti(rdi)ği insan sayısı, sonrasında elde edilen bilgiler sayesinde hayatı kurtarılan insan sayısından daha azdır.

çıplak uyumak

sıcaktan kaçış yöntemlerinden biri ama aslında pek de işe yaramaz.

hayattan soğumak

ruhu bedeninde hapsedilmiş insanın, hayatın rutinine sıkışmasından ibarettir aslında. beynin yeterince kullanılmadığı durumlarda daha sık görülür. yoksa, sınırları 'hayal gücü' olan bir çerçeveden neden sıkılsın ki insan?

ateistlerin hiç cevap veremediği sorular

herkesin inancına kimsenin karışmadığı günü beklediğini düşündüğüm sorulardır.
içinizde bilenler vardır, elimizdeki verilere göre 13.7 milyar yıllık evrende, 4.5 milyar yaşında olan bir gezegenin üzerinde 3.7 milyar yıldır canlılık var.
peki, sizce bu kadar uzun bir zaman çizelgesinde olmuş veya olduğu iddia edilen olayların tamamını sadece 200.000 senedir var olan bir türün anlaması ve eksiksiz olarak açıklayabilmesi mümkün mü?
inandığımız şeyler üzerinden ''ben daha çok biliyom ki pis cahil ehehehe'', ''benim inandığım daha doğru bi'kere taam mı?'' tarzı eziklikte çığır açan ego yarışlarına girmeye cidden ihtiyacımız var mı?
farklılıklara saygıyla yaklaştığımızı iddia etmekten ziyade, tartışmalarımızı kendimizinde hatalı olabileceğimizin farkındalığı içinde sürdürsek keşke.

korku denince akla gelen iki film

- korkunç bir film
- korkunç bir film 2

türk kızlarının güzel sevişememesi

sevişmek, sevişebilmek veya sevişememek ırkla değil, daha çok tecrübe ve istekle alakalıdır. bu konuda seksi yemeğe benzetebiliriz aslında; kaç aşçı ilk seferinde pilavın kıvamını tutturabilmiştir ki?