bugün

Ebenin sikildigi anlardir. Ozellikle geceleri odana girdigin an bi baslar uyumayi becerebilirsen bi nebze ertelersin. Butun gun camis gibi uyursan bi seyin kalmaz.
OtobüS yolculuklarında verilen yarım saatlik mola.
Özlemin dili olsaydı dedirten andır.
ağladığında yetersiz kalan cümleler, kelimeler size yalnızlığın son damlasını iliğinize kadar hissettirir.

(bkz: çaresizlik)
heves edip aldığınız bütün yiyeceklerin en küçük boy olmasına rağmen bitmeden bayatlayıp çöpe atıldığı anlardır.
ağlayacak bir omuz bulamayıp yastığının sırılsıklam olup sabah kalktığında gözlerinin şişlikten açılamadığında.
zaman geçtikçe yanındakilerin bir bir eksildiğinin farkına varmaktır bir bakmışsın kimse kalmamıştır artık.
şu andır.
Boş derslerde herkes birbiriyle takılır. Ben en köşede tek otururum çağırmazlar. Sorarsanız en iyi arkadaşlarıyım.
Her an sanırım.
dibe vurduğunuz andır. Hiç yaşanmamalıdır.
arkadaşın yanında sevgülüsüyle gelmiştir koklaşırlar tam anlamıyla karşınızda kendini yalnızdan öte sap hissettiğin andır.
uykudan uyanınca 'kahvaltı hazır mı' diye soracağın biri olmadığı an.
gittiğin düğün bittiğinde. halay falan bitip herkes gidiyor ya hah o vakit.
bazen her an diyesi gelinen anlar.
geceleri.
günlerce hiç bir arkadaşın arayıp sormadığı andır.
hani böyle gerek sanal hayatta olsun, gerek gerçek hayatta, tanıdığın insanlar eğlenir ve birbirleriyle şakalaşır da siz uzaktan izlersiniz ve olaya yabancı kalırsınız ya, o zaman da bunlardan bir tanesidir...
(bkz: aramaya inanmak)

öyle bir histir ki bu,'lan şu koca dünyada aramaya bir ben mi inanıyorum' diye üzer,yıpratır.
GECE AiLE BiREYLERiNiN ODAYA GELiP iYi GECELER DEDiKTEN SONRA EVE ÇÖKEN O SESSiZ ANDIR. iNSANIN AKLINA SEVMEDiĞi ESKi SEVGiLiSi BiLE GELiR.
kişi için önemli olan ve kişiyi sevindiren bir olay yaşandığında kimseyi yanında bulamaması. adını fesatlık koydum ben, siz ne şekilde isimlendirirsiniz, bilemem. insan, içten bir dosta ihtiyaç duyuyor. herkes kötü gününde "aa çok üzüldüm, hep senin yanındayız" tarzı şeyler söylüyor, biliyorsun samimi sözler değil hiçbiri. asıl önemli olan, iyiliğini, mutluluğunu paylaşacak dost bulmakmış, onu anladım.
iftar saati gelip ezan okunduğunda karşısında afiyet olsun, allah kabul etsin diyecek kimseyi bulamamak.
özellikle geceleri anlaşılan durumdur fakat arkadaş davetine yalnız giden tek kişi! olmak kadar koymaz. etrafınızdaki herkes çifttir sadece siz yapayalnız gelmişsinizdir. teras veya balkona çıkar bir sigara yakarsınız.
garip sesleri bile duyamadığın anlardır .
Bir mesaj yazacak yarın sevişelim evi ayarladım diyecek kız arkadaşının olmamasıdır.