bugün

entry'ler (141)

gülcan mıngır

gülcan MINGIR adini ilk kez dutdum. bizim olmayan spor medyamiz sayesinde. aziz yildirim, sike. baska bir sey bilmez misiniz? neyse tebrikler. atletizm seviyemiz avrupada ilk 5'e yükselmis ama haberimiz yok. üstelik elvan, bekele falan da isin icinde degil.

birsel vardarlı

arjantin maçında süper oynyur. ben ismini ilk kez duyuyorum ne yazıkki.

1 temmuz 2012 ispanya italya maçı

en iyi futbolu oynayan italyanın 3 - 1 kazanacağı maç.

1 temmuz 2012 ispanya italya maçı

italya'nın şampiyon olacağı maç.

cüneyt çakır

c.ronaldoya yapılan bir penaltıyı, yine bir ispanyol futbolcunun ceza sahası içerisinde eliyle kestiği topu ve maçın sonlarında pepe'nin geri pasını görmeyen, görmek istemeyen, portekiz'i elemiş hakemimiz. türkiye liginde de büyük takımları işte böyle koruyor.

sergio ramos

adam stoper ve sağ bek oynuyor ama bana göre her yerde oynar. ister orta saha ister forvet. adam ronaldo'dan daha güzel frikik kullandı gol olsa süper olurdu. sağ köşeye gidecek gibi olan top, dönerek sol köşenin bir karış üstünden auta çıktı. kullandığı penaltı da süperdi. panenka penaltısına yeni bir yorum getirdi. hem kalecinin üstünden aşırıyorsun, hem de sert kullandığın için kalecinin uyanıp yakalama ihtimalini sıfırlıyorsun. o hızla panenka penaltısı atmak bayağı beceri işi. finalde fernanda torres'in yerine forvet oynayabilir ya da maç içinde son çare olarak ömer erdoğan gibi forvete geçebilir.

sokakta cuma namazı yasaklansın

camilerin yetersiz kaldığının resmidir. cuma günleri cemaatin tamamını alacak camiler yapılmalıdır. sırf yılda bir iki maç dolacak diye 60 bin kişilik stadlar yapıyoruz. bu stadları 2 haftada bir kullanıyoruz. ama her hafta dolup taşan camilerin sayısını ve/veya kapasitesini artırmıyoruz. ha evde cuma namazı nasıl kılınır o da ayrı bir mevzu. adı üstünde cuma (toplanma) namazı bu. evde asla olmaz.

27 haziran 2012 portekiz ispanya maçı

her iki takım da birbirini kilitledi. ronaldo üç serbest atışı ve bir net gol pozisyonunu heba etti. sonuçta hiç hata yapmayan ispanya maçı kazandı. ama çok zevksiz bir maçtı.

28 haziran 2012 almanya italya maçı

italya'nın kazanacağı maç olacaktır. ben italya'yı izlediğimde çok şaşırdım. herkes almanya, ispanya diyor ama italya çok daha dengeli ve güzel oynuyor. açık vermeden baskı kuruyor. italya kazanır.

atatürk türk tarihinin en büyük lideridir

yine de en büyük kim dersem bana göre yavuz'dur. 8 yılda yaptıkları ortadadır. oğlu kanuni gibi yarım asır padişahlık yapsaydı tarih kronolojisi aşağıdaki gibi olabilirdi.
1521- Rodos'un fethi.
1522-Kıbrıs, Girit ve tüm Ege adalarının fethi.
1524-iran'ın Osmanlı imparatorluğu'na dahil edilmesi.
1527-Macaristan ve Avusturya'nın Fethi, Kuzey Afrika'nın fethinin tamamlanması.
1530-italya'nın fethi.
1533-ispanya'nın fethi.
1537-Moskova'nın fethi.
1540-Polonya'nın fethi.
1545-Hindistan Türk imparatorluğu ile iyi ilişkiler. Denizciler gönderildi.
1550-Hazardenizi ile Karadeniz arasındaki kanal tamamlandı.
1552-Özbek Hanlığı, Doğu Türkistan, Kazak Hanlığı Osmanlı Devleti'ne bağlılıklarını bildirdiler.
1555-Büyük Kurultay toplandı. Yavuz'un Büyük Türk Kağan'ı olduğu Hindistan, Özbek, Kazak ve Doğu Türkistan Kağanlarınca kabul edildi. ayrıca bütün müslüman devletler Yavuz'a bağlılıklarını bildirdiler.
1560-Amerika Kıtasındaki büyük mücadele sonunda Türk Leventleri Kuzey ve Güney Amerika'ya hakim oldular. Turgut Paşa Kuzey Amerika'ya, Barboros'un evlatlığı Hasan Paşa Güney Amerika'ya vali tayin edildi.
1555-Yavuz vefat etti.

atatürk türk tarihinin en büyük lideridir

mete han, bumin kağan, istemi kağan, ilteriş kağan, kapagan kağan, bilge kağan, kül tigin, vezir tonyukuk, satuk buğra han, gazneli mahmut, tuğrul ve çağrı beyler, alparslan, melikşah, alaeddin keykubat, selahattin eyyubi, baybars, osman gaziden, kanuniye kadar tüm padihalar, ayrıca 4.murat, 2. mahmut, 2. abdülhamit, barbaros, turgut reis, özemiroğlu osman paşa, nadir şah avşar, timur, babür vs. daha yazamadığım onlarca liderden birisidir.

gazabımız şiddetlidir diyen başbakan

henüz bir gazabını görmedik. korkak mı ne?

kendi ülkelerinde azınlık gibi yaşayan kürtler

ayrıcalıklı kürtlerdir. yazalım sırayla;
elektriğe, suya, gaza para vermez, türkler verir.
türklerden çocukları için devlet okullarına katkı istenir, kürtlere para yardımı yapılır.
vergi vermezler, hatta vergi doğmasın diye kaçak akaryakıt, şeker, çay vs. kullanırlar.
kayıtdışı işlerin çoğunu yaparlar. daha doğrusu işleri kayıt dışıdır. pazarcı, minibüscü, dolmuşçuların çoğu kürtlerdendir.
milyonerinde bile yeşilkart vardır. ekmedikleri tarlaları için devlet desteği alırlar.
uzar gider. sonra da devlet bize bokhmir derler.
istedikleri kadar kürtçe konuşabilir, müzik dinler, kurs açabilirler, seçmeli ders alabilirler.
azınlık buysa ben de azınlık olmaya talibim.

fethullah gülen en büyük türktür

kendisi kendisine kıtmir diyor

şehit in tabutundaki türk bayrağını çıkarttılar

PKK ile çatışıyorsun. yanındaki arkadaşlarından bir kısmı pkk sempatizanı olabilir. birde arkayı kollayacaksın ya da çatışma anında en arkada bir türk gözlemci bırakacaksınki ihanet edemesinler. zor bir durum. profesyonel ordu kurarsın. istediğin nitelikteki adamları işe alırsın. bu arada sadece 7 yılllığına değil, emekliliğine kadar işe alacaksın. 40 yaşına kadar rahat savaşırlar. 40'tan 50'ye kadar eğitimde, jandarma karakollarında vs. görevlendirirsin. 50'sinden sonra emekli edersin. çok iyi bir maaş ve emekli maaşı bağlarsın. ölüm ve ağır yaralanmalarda geride kalanların rahatça yaşayabileceği yüklü bir tazminat ve sanki hala çalışıyormuş gibi maaş bağlarsın. bu şartlarla kurun profesyonel orduyu bakalım ortada pkk falan kalıyor mu? ama 30 senedir bekliyoruz boşuna.

391 milyon 682 bin 533 tl

bence çok az bir rakam.

1974 te hükümet te akp olsaydı olacaklar

aynen bugünki gibi olurdu. rte esip, gürler, gazabımızdan korkun der, bir şey yapmazdı.

suriye ye verilecek en iyi cevap

kat kat misillemedir ama rte yine esti gürledi ama yağmadı.

türkiye nin gazabı

başta rte olmamak kaydıyla...

26 haziran 2012 başbakan ın meclis konuşması

eser gürler ama yağmaz. yüreksizin tekidir.