bugün

cuma günleri sokak, kaldırım demeden her yere yayılan müslümanlardan rahatsız olanların isteği. özgürce dolaşmalıyız sokakta. içki yasaklansın, internet yasaklansın diyen angutlar gitsin evlerinde kılsın namazlarını.
reklamcı dinci godoşların zoruna gidecek yasaktır..
doğru bir taleptir.

işi show yapmaya döküyorlar. camiye sığacaklar isteseler ama sırf millete göz dağı vermek için sokaklara taşıyorlar.
cuma namazının cemaatle kılınacağını evde kılınamayacağını bilmeyen ergenlerin isteğidir, rahatsız olan 10 dakika sabredip beklemesini bilmiyorsa sözlükte değilde orada namaz kılan cemaate bu sıkıntısını söylemeli ve onlardan alacağı cevaba da hazırlıklı olmalıdır.
%99'u müslüman olan bi ülkede kalan %1'lik kısımda sözlükte yazıyor lan çok garip. nah yasaklanır. olmayacak önerme.
(bkz: adamın götünden kan alırlar kamil)

ulan 700 yıldır bu millet bu topraklarda istediği yerde namaz kılıyordu, kılacakta. sokakta içki içmekle namaz kılmayı aynı kefeye koyarken beyninizin yüzde kaçını kullanıyorsunuz acaba merak ediyorum.
camilerin yetersiz kaldığının resmidir. cuma günleri cemaatin tamamını alacak camiler yapılmalıdır. sırf yılda bir iki maç dolacak diye 60 bin kişilik stadlar yapıyoruz. bu stadları 2 haftada bir kullanıyoruz. ama her hafta dolup taşan camilerin sayısını ve/veya kapasitesini artırmıyoruz. ha evde cuma namazı nasıl kılınır o da ayrı bir mevzu. adı üstünde cuma (toplanma) namazı bu. evde asla olmaz.
Cemaat safları biraz daha sık tutalım arkada dışarda namaz kılmak zorunda kalan mumin kardeslerimiz var.
sokakta içki içmek yasaklansın ve medya ve internet sansürlensin başlıklarından rahatsız olmayanlara dokunan istek. noldu lan çok mu zorunuza gitti.
sokakta içki içilmesinin neticeleri bundan daha çirkindir. çünkü herkes efendi gibi içmiyor. sağa sola işeyen hayvanlar mı yoksa farzını yerine getiren insanlar mı çirkin? ipini koparmış köpek gibi olmuşsunuz. bunların ayrımını yapamıyorsunuz.
"ya sev ya terket" sözünü aklıma getiren söz.
lan zati bir cuma ya gidiyoruz, onda da yer kalmıyor. abdesti aldıktan sonra cadde de kılayım hacı şeklimiz olsun mantığıyla kılanın olduğunu sanmıyorum abisi. ha oldu da yasaklanmaya kalktı, götüne güvenen yasaklasın hacı. sokakta içki içmekle nasıl bir tutuluyor lan bu hadise, cemaatte namazı bitirdikten sonra sapıtıp, sağa sola hallenen birini gördünüz mü şu ana kadar, malmısınız olm siz, 10 dakika sabrediverin, o esnada hüzünle cumhuriyet okuyup izmir marşı dinleyebilirsiniz.

Not: ha adabıyla içeni yasaklayanın .mına koyayım o ayrı.
Not: sansürün de .mına koyayım.
dinimizde cuma namazı cuma günü öğle vakti cemaatle kılınması farz olan bir namazdır, yer yoksa abdestini almış insan eve dönecek değil sokakta da kılar her yerde kılar. Haftada bir gün yirmi dakika camide toplanmaya üşenip iki hutbe dinleyip bir faydası olacağı yerde, böyle başlıklara uya uya duran beyinleri görünce şaşırmamak elde değil. utanma, cenaze namazımın da sokakta kılınmasını istemiyorum diye başlık aç dedirtir insana.
doğru önermedir, ikiyüz metre ileride boş cami varken merkezdeki camiye gitmesinler.
gerekirse minarede kılsınlar. müzisyenlerimizi, masalarımızı kaldırımdan kaldıran zihniyet müslümanları da kaldırsın sokaktan. hoş değil yani.
çok doğru bir söylem. madem zibilyon kadar cami var ne bok yemeye sokakda namaz kılınıyor kı?
hayır anlamadığım madem herkesin ibadeti kendine, insanların gözüne gözüne sokmanın manası ne?

yer yoksa mantığını ise anlamış değilim. 80 bin cami var, hala daha 15 bin metre kareye camı kurmak ıcın camlıca tepesinin ırzına geçmeye çalışıyolar ama camilerde boş yok. yalancıya o camilerin minaresi girsin mi?

edit: namaz ile sevişme olayını aynı aynı kefeye koyup ölçüm yapmaya çalışanları ortaya koyanları görmemizi sağlamıştır.
http://video.uludagsozluk...anl%C4%B1-k%C4%B1z-15679/
ben de diyorum hacu, ortalık yerde sevişmeyin amk.
öyle bir yasak olmayacak. götünüzü yırtıp başınıza geçirin sokaklar cuma namazını kılanlarla dolup taşacak.
destek verdiğim durum.
hatta elime demir su borusu alıp görüğüme geçireceğim.
cuma günleri camiilerin önünden geçmemesi gereken kişidir.

yani şimdi siz minik aklınızla islamımı kötülüyorsunuz ?

hani dini reklam olarak gördüğünüz müslümanlar ?

çakallar sizi , vatandaş namaz kılıyor , sözlükte bazılarıda sıçıyor.*
enteresan olan yasakçı zihniyete karşıyız diyenlerin maalesef aynı hataya düşüp o yasaklansın bu yasaklansın demeleri. bir de neymiş efendim cuma vakti özgürce sokaklarda dolaşamıyoruz muş. vah vah vah. nasıl bir ultra muhafazakar bir yerde yaşıyorsun sen de herkes işi gücü bırakıp senin sokakta dolaşmana engel olacak şekilde seccadeyi serip namaz kılıyor. paranoya ya karşı maalesef bildiğim bir ilaç yok kusura bakma kardeş.
(bkz: yok öyle bir dünya)

hayır hangisine kızsam bilemedim. yer yok diye bir şeyi kabul etmiyormuş beyefendiler. yok ulan işte yok! herkes sizin gibi şov meraklısı mı, herkes beynamaz mı? içeride yer olsa adam niye dışarda yere ceketini serip üstünde namaz kılsın? sizde o maneviyatı anlayacak kadar insanlık olsa zaten nicklerinizin arkasına sığınıp bu kadar saçmalayamazdınız. çok rahatsız oluyorsanız gidin gerekli yerlere başvurunuzu yapın. veya gidip cemaate söyleyin biz sizin sokakta namaz kılmanızdan rahatsız oluyoruz siz şov yapıyorsunuz diye. ahahaha. anca sözlükten sallarsınız böyle, onu da kimse iplemez. kudurun.
ibadet bu arkadaşım ibadet ibadetin iyisi kötüsü olmaz adamın acelesi vardır , en yakın camiye gider namazını kular kos koca haftata sadece Cuma günleri 30 - 40 dakika ibadet etmelerini müsade verilmeyen bir yasa , yok anlamadığım bunu yasaklanacak neyi var ?