bugün

entry'ler (33)

türkiye nin euro 2016 ya aday olması

Adaylık dosyasının alt başlıklarından olan ev sahibi şehirler ve stadlar konusu, UEFA kriterleri çerçevesinde titizlilikle ele alınmıştır. Söz konusu kriterler içinde; "Şehrin raylı sistem ya da metroya sahip olması, aday şehirler arasındaki mesafenin kısa olması, şehirlerin birbirine toplu taşıma sistemleri ile bağlanmasına engel olacak bir problemin yaşanmaması, ev sahibi şehrin yaz turizminde çekim merkezi olması, 50 bin seyircinin bir gecede diğer şehirlere rahatlıkla ulaştırılabilmesi, maçların oynanacağı stadyum ve çevresinin en az 100 dönümlük bir arazi içinde yer alması, aday şehrin turnuva için belirlenen 4 konaklama merkezine yakın olması, şehrin minimum 2600 odalık otel kapasitesine sahip olması" konu başlıkları, Haziran ayından bu yana UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu arasındaki teknik toplantılarda değerlendirilmiş ve uzun çalışmalar sonucunda aday şehirler belirlenmiştir.

UEFA'nın aynı şehirde en fazla 2 statta maç oynanmasına müsaade etmesi ve final maçının oynanacağı stadyumun minimum 60 bin kapasiteli olmasının istenmesi, istanbul'da 2 stad ile sınırlı tutulmasını beraberinde getirmiştir. Yeni projesiyle 81 bin kişiye ulaşması hedeflenen kapasitesi ile Atatürk Olimpiyat Stadyumu, final için belirlenen koşullara uygun tek staddır. Çevresindeki geniş alanlar ve UEFA'nın ana önceliği olan güvenlik konusunda oluşacak yeterliliğin yanı sıra ulaşım kolaylığı ve kapasitesiyle Türk Telekom Arena'nın, istanbul'un 2.stad kontenjanına alınması daha uygun bulunmuştur.

Tff'nin açıklaması belgelerle olmuştur daha bir sorun varmıdır bilmiyorum?

ülkeye eurovision başarısı getirecek tek kişi

hayko cepkin'dir abicim.

rahat film izlemek için sinema salonunu kapatmak

rahat film izlemek için değil sevgiliyle rahatça atraksiyon yapmak içindir.bu arkadaşlara bir ev ayarlanmalıdır.

ebu kalel

sözlüğe yeni yazar olan ben'in yeni keşfettiği görür görmez dikkatle incelediğim ve nesin sen arkadaş?? *

behlül ün yeni saç modeli

lan it gibi yakışıklı adam. komşuda pişer bize düşer belki.

sırtından vuran kişi

harbi ipnedir.

tv de şu anda

hiç bir bok yok !!*

shot

bardağı bir türlü bulunamayan tekila içme yöntemi.

sesi güven veren insanlar

(bkz: hayko cepkin)
(bkz: müslüm gürses)
(bkz: yetkin dikinciler)

kız olsam sana verirdim

+hacı kız olsan verirmiydin lan ??
-?!?!?!
+verirmiydin olum soruyorum??
-e verirdim tabi tabi verirdim
+ne namussuz herifmişsin biter arkadaşlığımız. (bkz: namusu bacak arasında aramak)

sigara yaktıran şarkılar

şebnem ferah - eski

liverpool da oynamak isterim

arda turan'ın simdi olursa kendini düşüreceği biraz daha sabredip daha sonra gerçekleştirmesi gereken hadisedir. Şu an daha ingiltere için yıldız futbolcu değildir.

not:galatasaraylıyım.

minibüsçüye 200 tl verip üstü kalsın demek

bunudamı görücektim dedirten davranış. (bkz: allahım sana geliyorum)

tikkyler cennete gitmesin

hurilere kötü alışkanlıklar enjekte etmelerinden korkulan tikkyler cennete gitmesin. Cennetimize,Hurilerimize sahip çıkalım.

ugg giyen huri

bari hurilerimize bulastırmayın şu dünyadaki zavallıklarınızı diye sesleniyorum tikky alemine. (bkz: tikkyler cennete gitmesin)

güle güle yerine bye bye diyen yoz

sadece bye bye değil bunun by by , baş baş , bayyyy, by mucks gibi farklı türlerini kullanan insan(cık)larımızda vardır.*

kardan adama sorulacak tek soru

-varmısın yokmusun adamım?
-varım diyorrrrrrrr...

300 lira verip bir çift bot almak

kız erkek farketmeyen genellikle paranın bol olduğu harcanıcak yer bulamayanların girdiği durumdur.

cehennemde sigaranın yasak olması

oramızdan buramızdan sokulup zorla icirilcek olan nesnedir şahsen.cennette yasak olabilir.*

sigarayı bırakmak

yılbaşı günü ilk kez içio zevki almak için 3.günü bitip 4.güne girilen eylem. Bu arada yılbaşı içinde iyi para birikti bu sayede her sene yapılmalı.