bugün

entry'ler (40)

türklerin sıcak ruslara binme politikası

rusun sıcağı olmaz zira insanoğlu sabit 36,5 derece vucut sıcaklıgına sahiptir.

yahşi batı

arogla cem yılmaz krediden yemeye başlamıştı, bu filmle krediden yemeye devam ediyor. bakalım kredinin azaldığını ne zaman farkedip izlenebilir filmler yazmaya başlayacak.

brazil

en büyük korkusu kağıtlar (doldurması gereken formlar) olan tuttle'ın kağıtların saldırısıyla ortadan kaybolması, bürokrasinin insanı nasıl bunaltabileceğini anlatır.

ayrıca sadece kağıtlarla belkide sinema tarihinin en etkileyici sahnesini çekmeyi başaran yönetmenin hayal gücü takdiri hak eder.

selda bağcan

sihirli gitarı ile selda...

http://www.youtube.com/watch?v=BTqC16xkBgo

george green

ingiliz matematikci ve fizikci. bir fırıncının çocuğu olarak dünyaya geldi. boş zamanlarını kütüphanede geçiren green kendi kendine matematik öğrendi ve otuz beş yaşında "application of mathematical analysis to the theories of electricity and magnetism" isimli araştırmasını kendi imkanlarıyla bastırdı. kitabın 51 adedini büyük ihtimalle kendisini anlamayacak olan yakın çevresine ve arkadaşlarına dağıttı.
iki yıl sonra matematikci edward bromhead tesadüf eseri kütüphanede green'in kitabını buldu ve green'le irtibata geçti.
bu tanışma green'in 40 yaşında cambridge universitesine girmesine olanak sağladı. okulu bitirdikten sonra kuantum mekaniği, hidrodinamik, optik alanlarında araştırmalarda bulundu. mezuniyetinden üç yıl sonra hayatını kaybetti. yaşamında bilim çevresinde tanınmayan green'in ölümünden beş yıl sonra çalışmaları genç bilim adamı william thomson tarafından yeniden keşfedildi.
onun çalışmalarını temel alan william thomson, bilim dünyasında lord kelvin olarak ünlendi. schwinger e ise 1965 nobel ödülü kazandıran elektrodinamik alanındaki çalışmasına esin kaynağı oldu.

green teoremi

uzayda kapalı bir eğrinin eğrisel integralini çift katlı integral yardımıyla hesaplanabileceğini gösterir. eğrinin sınırları içinde sürekli olması gereklidir. (bkz: george green)

19 temmuz 2008 ortak akıl hareketi bursa mitingi

http://demokrasiplatformu.org/aydinlar.php
adresinden ortak aklın hangi beyinlerden fışkırdığını görünce, aslında bir grup cemaatcinin ve tarikatcının çabalarını toplumsal refleks olarak gösterme amacında olduğunun anlaşıldığı miting.

dersim isyanı

osmanlı devletine vergi ve asker vermeyen feodal yapıdaki bölgenin genç cumhuriyet rejiminede aynı tutumu göstermesi sonucu ortaya çıkan sonuçtur. elbetteki türkiye cumhuriyeti vatandaşlık görevlerini yerine getirmeyen, anayasal eşitlik ilkesine karşı aykırı davranan bu bölgeyi kontrol etmek zorundaydı.
sabiha gökçen'de bu operasyona fiili olarak katılmıştır.

türkiye den çıkacak nba takımlarına isim önerileri

çukurova irgatları.

gulenizm

amerikalı yazarların makalelerinde fethullahçılık tabiri yerine kullandıkları kelime.

protein diyeti

spermlerin yüksek miktarda protein içermesinden yola çıkarsak sozlukteki sakso severleri gösteren diyet.

gereğini yaparız

memleketimde herkesin en iyi yaptığı şeydir gereğini yapmak.

başbakanımız her fırsatta gereğini yapar. şehit düşen evlatlarımız için yapması gereken amerikaya gitmesi (utanarak söylüyorum) emir almasıdır.

medyamız gereğini yapar. acılı şehit ailelerini, buzda kayanlardan, bülent ersoylardan mahrum bırakıp daha fazla üzmemek için yayınlarına tam gaz devam ederler.

rtük gereğini yapar. bizi bu yas havasından uzaklaştırmak için şehit haberlerini yasaklar.

onlar gereğini yaparlar.

mehmet görevini yapar...

öğrenci evi yemekleri

sade makarna, soslu makarna, ton balıklı makarna, sosisli makarna.

yaran diyaloglar

hiç bir filmi beğenmeyen abimle i robot'u izliyoruz.
-filmin ortasında ne lan bu ne biçim film.
-abi sonunu bekle acayip kurgusu varmış.

film biter ve son nokta
çingeneye silah vermişler babasını vurmuş

altın değerinde üç puan

genelde basit bir maçta puan kaybettikten sonra diğer maçta alınan puanlardır. türk milli takımı iki maçta bir kazanır bu puanları.

yahudi ürünleri

özboing lahmacunları.

ahmet necdet sezer vs abdullah gül

ahmet necdet sezer, abdullah güler.

yaran bir demet tiyatro esprileri

- mükremin abi asım abiyi diktiler.
+ kim yırtmıştıki?

- evladım o yatağı bel ağrıların için mi aldın?
+ yok teyze direkman sevişmek için.

yemekhane

kısa bir süre için içinde bulunan tüm insanları eşit hissettiren mekan. dört gözlü çorbaları hemen buz kıvamına getirebilen büyük tabaktan başınızı kaldırdığınızda bu durumu hemen farkedeceksiniz.

basarisiz arkadaslik sitesi tecrubeleri

büyük umutlarla üye olup bir neticeye ulaşamadan kaydın silinmesidir.
gazetelerde internetten tanıştığı sevgilisinin sırtına ütü basan o.ç. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı, internetten tanıştığı kadının ailesini pompalı tüfekle öldürdü gibi haberler artınca bende bu sitelere üye olmaya karar verdim.
ilk tecrübem milyonlarca üyeye sahip olduğu söylenen bir siteydi. resim koydum, kendimi 200 karakteri geçmeden anlattım. hobiler ilgi alanlarına müzik dinlemek kitap okumak yazdıktan sonra nasıl bir ilişki arıyorsunuz sorusuna ne olur ne olmaz diye bütün kutucukları doldurdum.
üye olma süreci bitti. sıra arkadaş bulmada.
bazı üyelere göz kırptım, çarpıldıklarıma ekledim, çiçek gönderdim, selam gönderdim yani dikkat çekmek için her şeyi yaptım.
günler geçti cevap yok. acaba nerde yanlış yapmıştım? derin özeleştirilerden sonra en populerlerden bir sapın profilini inceledim.bu arkadaş hedef kitlesinin sonsuz küme olduğunu göstermek ister gibi hobiler ilgi alanları bölümüne şunları yazmıştı.
cnbc-e, kanaltürk, samanyolu, bağdat cad., kordon, altıparmak, tunalı hilmi, hitler, nike, tomy, rakı, şarap, üzüm suyu, kızlar, homolar, lezbiyenler, ... boyle sürüp gidiyordu.
tabi bu arkadaşı görünce hobilerimin disney club proğramında yarışan çocuklarla aynı olduğunu farkettim. bu şartlar altında rekabet gücüm kalmamıştı.
ayarlar kısmına girdim profilimi sildim.