bugün

müdahale etmeme emri verip müdahale edilmediğinde de hesabını soracağız diyip soruşturma açan askerini görevden alan ülkedir. şov mu yapıyosun amk diye sordurandır. bilmem anlatabildim mi?
olayın asıl suçlusunun yönettiği(!) ülkedir.
askere laf eden yandaşlar iki yüzlüdür.

- iktidar eski koalisyon ortağı ile birlikte askere zulmederken alkış tutan sizler değil miydiniz?

- iktidarın eski koalisyon ortağının abd maşası olduğunu söyleyenleri takmayanlar siz değil miydiniz?

- iktidarın eski koalisyon ortağının yaptıklarına engel olmaya çalışan askerler sürüm sürüm süründürülürken pek memnun olan sizler değil miydiniz?

ulan hepiniz oradaydınız be!

şimdi askerden ne bekliyorsunuz? iktidarın yeni koalisyon ortağının yaptıklarına taş koymasını mı?

sizi gidi arsızlar, sizi gidi yüzsüzler sizi!..
(bkz: kabinede kilit noktalardaki herkes neden kürt)
güzel ülkemizdir. akabinde iki ucu boklu değnektir, asker kafasına don geçirmiş teröristi direkte vursaydı başına bela alacaktı soruşturma geçirecekti, bir benzeri de kıbrıs'ta olmuştu ve gereği yapılmıştı. demek ki burada da yapılabilirdi.
muz cumhuriyeti olma ihtimali yüksek ülke.
askerin bayrağını indiren iti vursaydı soruşturma geçireceğini, başının belaya gireceğini bazı yandaşların bile itiraf ettiği ülkedir.

madem iktidarın koalisyon ortaklarının yaptıklarına engel olanın iflah olmayacağını siz de biliyorsunuz, o zaman neden hala yandaşlıkta ısrar ediyorsunuz? geçmişte nasıl akp - cemaat koalisyonu yanında saf tuttuysanız, şimdi de akp - pkk koalisyonu taraftarı mı oldunuz?
Güzel ülkemin hak etmediği durumlar bunlar.
yandaşların hala hiç utanmadan askeri suçladığı ülkedir.

yok koruyamayacaklarsa daha korunaklı bir yere koysalarmış falan filan..

meselenin koruyamama meselesi olmadığını bal gibi biliyorsunuz. meselenin iktidarın koalisyon ortağına dokunmayı yasaklamış olması olduğunu pek ala biliyorsunuz. iktidarın eski koalisyon ortaklarına dokunanların başlarına neler geldiğini de çok iyi biliyorsunuz. hepiniz alkış tutuyordunuz ulan!...
bu ülkede suçlanacaklardan birisi de şu anki silahlı kuvvetler komutasıdır. hükümetle, sırf hapisteki adam gibi adam, pkk ile mücadele etme cesareti göstermiş paşaların durumuna düşme korkusu yüzünden böyle içli dışlı olmuşlardır. yetmiyormuş gibi silah arkadaşlarının suçlarını onaylarcasına onları emekli etmişlerdir. bu da yetmiyormuş gibi onları eleştiren komutan eşlerine de sosyal tesislerden faydalanma yasağı getirmişlerdir. evet ben oradaydım ve hepsine birinci elden şahit oldum, 3 senedir görüşlere gidiyorum ancak aradan bu kadar zaman geçtikten sonra buradan esip gürleyen sen neredeydin? silahlı kuvvetler, akademiden yeni mezun olmuş(!) bir binbaşıdan çıkma balyoz harekat planı gerçektir şeklindeki sahte bilirkişi raporlarını onaylarken sen nerelerdeydin be aslanım?

ha geçmişe gidecek olursak silahlı kuvvetlerin suçları ortadadır. bu ülkede "koalisyon ortaklarının" ortaya çıkmasından da silahlı kuvvetler sorumludur. abd maşası olanlar sadece eski ve yeni koalisyon ortakları değildi hani!
Teröristin 'gizli tanıklığı' ile komutanlarını tutuklayan ülkedir!!
asıl suçlu halkının %50'si olan ülkedir.

tabi, son tahlilde, askerin suçlu olduğunu söyleyenler de var. aslında haklılar. askere bunca operasyon askerin içindeki işbirlikçiler, teslimiyetçiler sayesinde yapılabildi.

ben o sıralar neredeydim? cumhuriyet mitinglerine katıldım, geziye katıldım, forumlarda yazdım, hürriyet ve itilaf fırkasına hiç oy vermedim, oy verenleri uyardım... gücüm bu kadarına yetti maalesef...
Şovmen bir hükümet ve o hükümetin basina sahip olan her ulkenin basina gelecek hadisedir.

Boyle devam edemez !

suriyeden, misirdan fena karisacak turkiye.
ordusu, hükümet tarafından sindirilmiş ülkedir.
şu ülkede terörist başının hapisten çıkacağına bile belki ihtimal verebilirdik ama akp öncesi ordunun herhangi bir üssünün sınırları içerisine girilip bayrak indirilmeye çalışılırken müdahale etmeyeceğine ihtimal dahi vermezdik.
bayrak ve sancak namustur. indirmeye kalkana sorgusuz sualsiz vur emri verilir. indiren yavşağa mal gibi bakarsan görevinden alırlar soruşturma bile başlatırlar. yıllar önce de kıbrıs' da aynısı yaşandı ve bayrağı indirmeye çalışan it anasının şeyini gördü.
Çok doğru yapan ülkedir. Bu adamın bundan sonra ki yaşamında patateslerden sorumlu olması dileğiyle...
Şimdilik bunlar sineye çekiliyor , ama doğulu biri olarak doğuya sesleniyorum , şu an kimse boş durmuyor eylemlere katılan tarafını belli eden herkes fişlenmiş durumunda . Eğer ki bu barış süreci gerektiği gibi sonuçlanmazsa azıtmaya devam ederseniz 12 eylül dönemini mumla arar hale gelirsiniz. Yanınızda bulunan bixi, roketatar ve keleşe güvenmeyin. gelin azıcık insan olun size sunulan bu fırsatı geri çevirmeyin.
ha türkiye mısır olur mu ? Olmaz. 800 yıldır bu toprakların egemenliği bize ait. dün kurulan bir sömürge devleti değiliz.
Aynı zamanda barış süreci sebebiyle "tek mermi atılmayacak" emrini veren ülkedir.