bugün

on cama gayet leziz kufurler ile yapilani cok guzel olan not.

-bu nasil parketmek mal misin? ayrica beni yika.
(bkz: arabayı çizmek) *
(bkz: p s i love you)
yapmayı en çok sevdiğim davranıştır. kalabalık alışveriş merkezlerinin kısıtlı otoparkında döner dolaşırsınız boş yer bulacağım diye ama piçin biri dengesizce parketmiştir. işte o ay yazılacak tek bir şey vardır ;

o park çizgileri var ya ????
notu dikkate alıp bir dahaki sefer doğru yere parkedince bırakılacak not için;

(bkz: park bravo)
arabanın kaportasının üstüne fren hidroliği ile yazılırsa daha etkili olacak olan mesajdır.
alışveriş merkezinin birinde( carrefour demiyorum reklam olmasın diye) kapanışına yarım saat kala ( 21,30) aracımı alt kat özürlü parkına bıraktım. tüm otopark boştu aslında evet, ama en yakın orasıydı ve oraya bıraktım. ki dört otoparklık bir alandır orası ve boştu tamamı. döndüğümde halen tek araç bendim özürlü parkında ve cama sıkıştırılmış bir not... özrün beyninde mi senin. neden özürlü park alanına park ediyorsun aracını...
ya tamam haklı, özürlü değilim şükürler olsun ama kapanışa yarım saat kala üç tane özürlü aracı gelecek de dördüncüsü yer bulamayacak öyle mi...
yani bazen not sıkışırmak tamamen ibneliğine yapılıyor bu memlekette...vesselam...
Bir nevi ölüm tehdidi.
(bkz: evinden aldırırım seni akıllı ol)
Bir kere yaptığım ve büyük bir haz duyduğum davranış.
Vatandaşın biri mülkü bana ait olan otopark yerine park ediyordu sürekli. Kendine ait yer olmasına rağmen çıkışa yakın diye yerime tecavüz ediyordu.

Bir gün artık tepem attı aldım kağıt kalemi elime başladım düşünmeye. Ne yazsam da bu sorunu kökten çözsem diye aval aval bakarken aklıma birden bir speedy gonzales repliği geldi bilen bilir.'' bir daha bizim mahallede yatma, seni sikerim bak'' yazıp camına yapıştırdım. O günden sonra yerimi bırak otopark katında bile görmedim aracı. Bazen çok işe yarıyor.
silecekleri havaya kaldırmak. gerçekten işe yarıyor.
şöyle yazmak işe yaramıştır.

'bu seferlik notu kağıda yazıyorum.
bir daha sefere direk arabaya yazacağım.'
görsel
muhteşem yaratıcı bir eylemdir.

tabi daha önceden yapan birini taklit edecek kadar yaratıcılıktan uzak değilseniz.

(bkz: #32605901)
ufak bir sürpriz yapmaktır. evet.
silecekleri kaldırmaktır. evet.
romantiklik içine işlemiş adamın yapacağı iş. not bırakmak nedir ya.
hatalı yapılan eyleme karşı eylem oluşturma şeklidir.

başka şekli az önce başıma geldi, binanın otoparkına, tüm çizgilere sadık kalarak park ettiğim aracımın arka sileceğinin kaldırıldığını fark ettim. ortada bir yanlış olması lazım ki sileceğim kaldırılmış olsun haksız mıyım? ancak tüm işaretlere ve çizgilere sadık kalarak park ettiğim aracımda ne gibi bir sıkıntı buldular da sileceğimi kaldırdılar ki?

ben de hazır gerginim, kendi aracımın üzerine aşağıdaki notu bıraktım. umarım kişiyi ve yaşadığı sorunu bulurum da derdine derman olurum.

görsel

hasta etmeyin lan beni!
Daire 7
Silecek kaldırma vahşilik gibi geldiği için, ben de not bırakmayı tercih ediyorum.
bazen şema ile anlatıyorum nasıl park edilmesi gerektiğini.

Apartmanın emekli albayı olduğum doğrudur. Torpidoda her daim kalem kağıdım mevcut.