bugün

entry'ler (197)

tolstoy un bisikleti

Bisiklet sürmeyi öğrenmiş olabilir, ama daha önce hiç gitmediği mahalleleri bisikletle keşfeden ya da arkadaşlarıyla yarış yapıp kazanan çocuğun heyecanını asla yaşayamaz. iki elini bırakmaya çalışıp düşe düşe öğrenen çocuk olamaz. Bu yüzden Tolstoy'un Bisikleti sadece kandırmaca

kuşların göğsü olup memesi olmaması

kafası olup beyni olmayan nice insanlar da var.

bir bakışta 150 km öteyi görmek

yıldızlara bakınca binlerce kat daha uzağını görüyoruz.

bir erkeğin kızdan soğuma sebepleri

haddinden fazla konuşması ve gereksiz küfür etmesi.

ellerine nemlendirici süren erkek

kendisine dikkat eden erkektir. portakal kabuğu gibi derisiyle bu başlığı açana da şaşırmadım tabii

sözlük yazarlarının zayıf noktaları

ruh halini koruyamamak. manik depresif

kore demokratik halk cumhuriyeti

topraklarında bolca petrol ve maden olsa idi bunca skandal sonrasında abd tarafından bertaraf edilmişti.

fatih sultan mehmet in nutella yememiş olması

belki de yemiştir amk, saray mutfağı çok zengin değil mi? yani markadan bahsetmiyorum ama emsalini illa ki yemiştir

mahsuni nota bilmeyen cahildir

nota bilmemek mi cahillik, yoksa güdüsel müzik yapmak için nota bilgisi olması gerektiğini zannetmek mi?

yukarıdaki yazarı 3 kelime ile tarif et

hayat ona güzel.

erkeğim ve makyaj yapıyorum

içinden geleni istediğin şekilde yapıyorsun ve beyan etmek zorunda bile değilsin. kadınlar bıyık bırakıyor da noluyor

sizin hiç babanız öldü mü

benim babam bi kere öldü.

21 yaşında bakir olduğum için utanıyorum

emin ol ki 16 yaşındaki kuzenini örnek alacak kadar gerizekalı olamazsın.

arda turan

ayaklı libido.

facebook instagram whatsap twitter ı olmayan erkek

hepsini kullandım, artık sadece wp kullanıyorum. arada bi fark yok. ben yine aynı ben

sevgilisine mini etek giydiren erkek

saygılı erkektir.

erkek adam dar pantolon giyer

erkek adam başkasının ne düşündüğünü siklemeyip istediği gibi giyinir.

en korkulan insan tipi

duruma ve ortama göre değişendir.

atatürkçüler iktidara gelirse olacaklar

Ekmeğin 1.5 tl olduğunu düşününce karne ile ekmek almak o kadar korkutucu gelmiyor...

ateistler ahlaklı olabilir mi

Bir müslüman cehennemde yanmaktan korktuğu için hırsızlık yapmıyor diyelim. bu ahlaki bir değer teşkil etmiyor benim gözümde. çünkü korktuğu şey ahlaksız bir davranışta bulunmak değil cehennemde yanmaktır. Fakat bir ateist ise kendi ahlak değerlerine! ve kişisel gelişimine, karşıdaki kişinin emeğine ve ekmeğine duyduğu saygıdan dolayı ahlaksız bir davranıştan uzak duruyor.

şimdi de varsayalım ki bir müslüman ve bir ateist hırsızlık yaptı.. Ahlaksız olan taraf yine müslüman taraftır. Çünkü kendi inançları ile çelişen bir davranışta bulunmuştur.