bugün

entry'ler (48)

samsung marka telefona para veren zeka yoksunu

apple sevici sıçmığıdır. baksın bakalım dönüp de g.tüne sayın sevici apple da onu sevmiş mi? ama sevmiş görünüyor çünkü çok güzel geçirmiş kazığını, giydiği pantolonun üzerinden bile görünüyor zavallının! (bkz: swh)

seninle geçinemiyoruz diyen sevgili

eğer bunu her işine gelmeyen konuda öne sürmeyi alışkanlık edinmiş ise, ağzının ortasına o anda oracıkta okkalı bir tane yapıştırılması gereken ve artık eski sevgili olan kişidir.

gece yatmadan önce yapılan son şey

sevdiceğini düşünmek... şu anda ve her zaman olduğu gibi tarafımdan yapılan eylem...

işsiz evli ve çocuklu

bir de bunun işsiz, evsiz ve çocuklu olan var ki evlerden ırak.

aşk

o kadar çok söz söylenebilir, o kadar çok cümle kurulabilir ki yanyana gelmiş bu üç harf hakkında... ama en kısa, en anlamlı ve yine üç harften oluşan bir kelime açıklayabilir aşkı; acı!

eski sevgilinin bir şans daha istemesi

istenen kişi tarafından kesinlikle, asla ve asla verilmemesi gerekendir...

depresyondaki kız kokusu

hüzün kokar.

sevgilimi çok seviyorum zirvesi

sevgilimi o kadar çok seviyorum ki! dünya literatüründeki tüm kelimeler bunu anlatmaya kifayetsiz kalıyor!

ve, o kadar çok özlüyorum ki! *
(bkz: tek aşkını özlemek)

tek aşkını özlemek

kalbin acıyana kadar sevdiğin tek aşkını:

- verdiği bütün acılara dayanarak,

- beklemenin korkunç zehri öldürmüyorsa beni, seni özlediğim için diyerek haykırmaktır,

- yaşamaya devam edip; üstelik de içinde umutlar yeşerterek, yine seni özlediğim için demektir,

- seni bunca özlemesem; bunca sevemezdim ki! ya da seni bunca sevmesem; bunca özleyemezdim ki! diye bağırmaktır bütün dünyaya!

şu anda birbirinden kilometrelerce uzakta da olsa sevenler; uzaklıklar onlar için önemsizdir, çünkü gerçek sevgiyi anlatan tek duygu; özlemektir...

tarifi ve ölçüsü olmayan hasretlerle özlüyor olsa da insan, sevdiğinin sıcacık ve sonsuz sevgisiyle dolu kalbinin yanıbaşında attığını hissettiriyor olması avutur özleyeni...

ya da hayattaki tek aşkını özlemek;

aşkına;

"özledim! söyleyeceklerim bu kadar!" demektir.

kısa ve derin!

beklemek

insanın ağzına sıçan eylemdir. hele ki beklenen, kişinin sevdiğiyse kısaca "ölüm" dür!

(bkz: nefes alıyor olmam yaşıyorum anlamına gelmez!)

çok zekiyim napiim diyen insan

sazanlar düşüyor teker teker, günün hangi saati olursa olsun fark etmiyor diye düşündüren önerme. *

sözlükte çok fazla sazan olması

bu sazan türü her lafa atlayıveren ve bunu yaptıklarında yazdıkları ile çok gülünmesine neden olan sazanlardır. * *

sevmediğini bile bile onu çok sevmek

başlık değişince yazılanların içi boş kalmış ve saçma olmuş!

(bkz: alıp entry imi de gidesim var sözlük)

edit: neden eksileniyor anlamak mümkün değil! ee, ama ne de olsa (bkz: doğru söyleyeni dokuz köyden kovuyorlar) değil mi!

sevmediğini bile bile onu çok sevmek

o kişinin artık sevgili olmamasını gerektiren durumdur. yol verin efenim. cehennemin dibine değil, bul benden en uzak yeri oraya git deyin, zira cehennemin dibi bile ona kısa gelir.

sadece aşık olununca yapılan şeyler

aşırı derecede sakarlaşmak.

arkadaş kalalım

asla yoktur öyle bir gerçek, seven insan arkadaş kalamaz. arkadaş kalalım diyen zaten sevmiyordur, burada arkadaş kalınmak istenenin arkadaş kalalım diyene söyleyebileceği tek şey; (bkz: bsg) dir.

seni seviyorum cümlesinin ayrılığı önleyememesi

çok acı bir durumdur ve hissedilen acı yıllarca içten çıkmayabilir, hele ki her iki taraf da halâ birbirlerini delice seviyorsa...

sen sen sen sen

amele pazarından amele seçerken kullanılan kelimeler.

bir anda geçmişe götüren şarkılar

sting - shape of my heart.

http://www.youtube.com/watch?v=PuwDBnbLqVs&feature=fvwrel bu versiyonu da mutlaka dinlenmesi gerekendir.

sevişmek isteyen gelsin zirvesi

zirveyi düzenleyen kişiye, baş misafir olarak neden anneni çağırmıyorsun diye sorulması gereken zirvedir.