bugün

entry'ler (87)

zengin olabilmek için yapılması gerekenler

dini kullanarak iktidara gelip, bütün sermaye gelirlerini çarçur edip, kaynağı belirsiz(!) paraları isviçre bankalarının hesaplarına yatırmak, faizlerle zengin olunur zaten.

komünizm

"(komünistleri kastederek) evlerimizi yağmalayacaklar, kadınlarımıza tecavüz edecekler." (mad men)

bilen bilmeyen herkesin hakkında yorum yaptığı ideolojik sistem. karşıtlarının empati kurduğu anlamaya çalıştığı neredeyse hiç görülmemiş. ayrıca ülkemizde bir hakaret biçimi olarak kullanılmıyor değil.

coupling

kapanış sahneleriyle gülmekten yerlere yattığım dizi. hoşuma giden bir şey oldu mu hemen jeff'in "excellent!"'ı geliyor kulağıma. diziden aklımdan çıkmayan bir cümle de;
jane: "and you, stop imagining me naked!" -izlendiğinde daha anlamlı olacak.-

god give back john lennon and take justin bieber

tanrı bunu kabul etmeyecektir, size bozukluklar karşılığında tomarlarla banknot vermesini teklif etseler kabul eder misiniz hiç?

sevgiliyi telefona baska bir isimle kaydetmek

ergenlik dönemi bittikten sonra çok nadiren görülen durum.

birbirine aşık iki kişinin bunu itiraf edememesi

filmlerde bol bol rastlanılan durum. izleyiciye hadi ama artık dedirtiyor, sinir bozuyor.

djarum

sigaraya başlama sebebi kesinlikle. ayrıca deneyimlerime göre söyleyebilirim ki kadıköy merkezde bulmak çok zor. ve yabancı olduğu için sadece paketin yan tarafında küçük bir uyarı var. (malum kocaman ciğer resmi pek de iç açıcı değil.)

rakı sofrası şarkıları

"dert bende derman sende"
"gitme sana muhtacım"
"anma arkadaş"
"seni ben ellerin olsun diye mi sevdim"
"agora meyhanesi"
bunların ötesinde bir de cem karaca şarkıları var ki, her yere yakışır.

rakı sofrası şarkıları

"ada sahillerinde bekliyorum"

poisonblack

x şarkısıyla beni benden alan grup. with her i die ve the days between de ezberimdedir, iyidir.

en güzel kız isimleri

(bkz: nil)

insanlar uçabilse olabilecekler

futbol maçlarının modası geçerdi, geçmeyecekse de bol bol rövoşata izlerdik.

romantikler kayan yıldızları değil, kayan insanları izlerlerdi.

üzerinde trafik işaretleri olan balonlarla dolu olurdu dünya.

gökdelenlerin her katı bodrum kat fiyatına satılırdı.

ben yüksekten uçarım diyen egoistler alçak basınçtan ölür, dünya daha güzel bir yer olurdu.

türk insanı şaka amaçlı birbirinin üstüne uçunca çarpışıp çarpışıp yere düşerlerdi.

yaratıcılığı tetikleyen süper başlık. neden kimse yazmamış şaşırtan da başlık. öncelikle katılıyorum erkek milleti alçaktan uçardı. sırf eteklerin altına bakmak için.

metal müzik

ayrıca en bodoslama eleştiri çeken müzik türüdür de, lafları sıralayanların hiçbiri oturup bir şarkıyı düzgünce dinlememişlerdir bile, ve yine hiçbiri metal müziğin dalları olduğunu bilmez.
bunların nabzına göre haggard veya opeth veya lake of tears veya şu an sayamayacağım gruplardan birini dinletip ağızlarının suyu aktığı ama sonrasında metal deyince atıp tutmaya devam ettikleri de tarafımdan gözlenmiştir. cehalet efendim cehalet.

metal müzik

"biz de ergenken metal dinliyoduk yea!" tarzında cümlelerle en çok eleştiri çeken müzik türü.