bugün

türk gençlerine kesinlikle sorulmaması gereken cümledir;çünkü büyük ihtimalle sonu kavgayla biten soru şeklidir (bkz: kavgada söylenmez)
*
-gey misiin?
-evet sanada geydirmemi ister misin?
gibi bişi olsa gerek.
-gay misin?
+sapına kadar.
-gay misin?
+evet gel sana gaydırim*.ne dion lan sen...
bu soruyu soran kisinin aktif gay olma olasiligi yüksektir.

(bkz: pasif gay)
bana yöneltiliyorsa eğer üstüme, başıma, tavırlarıma dikkat etmem konusunda yapılmış uyarı niteliğindeki sorudur. en azından ben böyle anlarım ve özellikle dolaştığım arkadaşlarımı yeniden gözden geçiririm.
-gay mısın
+gayım
-gayar mısın
+gaymam
/diyoloğa bak ya bağlayamadım bir türlü
- merhabalar adınız ne?
+ Antawn Jamison
- oglan mısın, gay mısın?
+ ??!'!!??...
-gay misin?..
-hayır..
-ibne misin?..
-hayır..
-homoseksüel misin?..
-hayır..
-beni s.ker misin?..
-evet..
-sen gaysin!..
-hayır..
-ibnesin!..
-hayır..
-homoseksüelsin!..
-hayır..
-ama beni s.ktin?..
-sen erkek misin?
-hayır..
-kız mısın?..
-hayır... *
ana lucia: are you gay ?

sawyer: hıhh, funny ...
ciddi bir kendini sorgulama gerektirecek hadisedir, allah korusun. (bkz: fatih üreg e benzemek)
gay barlara girerken sıklıkla karşılaştığımız durum.
- sen gay misin?
+ hiç bana bakma olmaz oğlan başkasına ısmarlan.

ulan şarkıyı ezberlediğim ortaya çıktı. bu arada "ısmarlan" ne lan?!
ortamına ve kişiye göre evet ya da hayır diye cevapladığım ya da cevaplanması gereken soru. ama cahil cühela dinci ve bağnaz kesimden geldiyse bu soru, seni ilgilendirmez diye kestirip atmak en iyisi.
kişide feci halde gay olmadığını ispatlama güdüsü doğuran sorudur.
soran kişi ibreti alem için çatur çutur... **
- gay misin?
- hayir değilim ama gayarim.

(bkz: gaydiri gubbak cemile)
soranın patavatsız bir dingil olduğu gerçeğini kanıtlar bir sorudur. adam gay olsa bile saklama ihtiyacı duyabilir bu sorudan sonra.
erkeğe erkek misin lan sen ya da kadına kezban mısın sorularıyla eşdeğer olan sorudur.
eğer böyle bir soruyla karşı karşıya kalmışsanız tavır ve davranışlarınıza çeki düzen verin lütfen... soran kişi boşuna sormamıştır, demek ki tavırlarınızdan öyle bir sonuç çıkarılıyor.
bir arkadaşım belirli aralıklarla kız olsam verirdim kanka diye sürekli soru soruyordu en sonunda dayanamadım lan hayırdır ibne misin ? dedim demekki ortada var bir ibnelik ki soruluyor.
sanane lan ırıspı çıcığı ımcık ığızlı sanane

diyemedim ya la.
(bkz: gaydiri gubbak)
-gay mısın
-bu bir teklif mi?*
bu tür cinsel tercihi olmayan insanı sinirlendirecek sorudur. insan onuru bu kırmaya gelmez. kötü sonuçlar doğurabilir.